Ruhsal Detoks Zamanı

ruhsal-detoks

Dolunaylar Ruhsal Detoks zamanı

2 Ağustos Perşembe günü kova burcunda dolunay gerçekleşiyor

Dolunaylar, enerjinin toplandığı ve yükseldiği zamanlardır. Bu dönemlerde gerginlik yaşayabiliriz ya da bu yüksek enerjiyi faydamıza  kullanabiliriz.

 Sonbahar ve ilkbahar aylarında bedensel detoks zamanlarını dolunaydan 5 gün önce başlatabiliriz. Vücudumuzun, toksinleri rahatça atabilmesi için en uygun dönemlerdir. Ayrıca Ay ,su sistemi ile ilgili olduğu için su ( himalaya tuzu ekleyerek)  alımını artırarak mesane ,böbrek ve idrar yollarımızı temizleyebiliriz.

Beden için olduğu gibi ruhsal olarak da temizlenmemizi kolaylaştıran etkilere sahip olan dolunay, Ağustos ayının 2.inde Perşembe günü kova burcunda gerçekleşiyor.

Kova – Aslan aksında gerçekleşecek ve Perşembe günü yani Jüpiter gününde, Jüpiterin desteğini de alarak  özgürleşmemize destek oluyor.

Dahası Aslan burcunda geri giden Merkür’ü karşısına almış ve geçmişte kapanmamış defterleri kapatmamızı istiyor.

Astroloji ile pek ilgili değilseniz belki bu yazdıklarım karışık gelmiş olabilir.

Küçük bir özet; Dolunay hangi burçta gerçekleşirse gerçekleşsin ve dahası bizim burcumuz ne olursa olsun, etkisinde kalırız. Etkisinin yoğunluğu, bizim doğum haritamızda hangi noktaya denk geldiği, herhangi bir gezegenimize açı yapıp yapmadığı ile ilgilidir.Yani aslan yada kova burcu olmasak dahi bu dolunay hepimizi  etkileyecek. Yüksek enerjiler doğru şekilde kullanılmadığında stres ve gerginlik yaratabilir. Biz hayatımızın bir noktasını değiştirmek de isteksiz isek bizi bu konu ile ilgili köşeye sıkıştırabilir.

Dolunayların etkisi 5 gün önce ve 5 gün sonrasında kendini hissettirir.

Neler olur ?

Bedende ödem olabilir ve buna bağlı olarak kendimizi gergin hissedebiliriz. Bu etkiyi azaltmak için daha fazla hareket edebiliriz, suyun rahatlatıcı etkisinden faydalanabiliriz.

Bu dolunayla oluşan gezegen etkilerinin ve gökyüzü enerjilerinin ortak mesajı ;

Geçmişte kapanmamış yarım kalmış, unutamadığımız, affedemediğimiz, bırakamadığımız özellikle de özgürlüğümüzü kısıtlayan konular, erkekler ile ilgili silinememiş izler, baba ve erkek kardeş(ağabey) ile ilgili sorunlar, çocuklarımızı kontrol edemeyeceğimiz ile ilgili ne kadar olay varsa önümüze gelebilir. Ayrıca Merkür Aslan burcunda gerilemeye devam ediyor, mars  ve Satürn terazi de ikili ilişkilerimize, anlaşmalar ve ortaklıklarla ilgili konulara işaret ediyor.En önemlisi ruhsal olarak yaptığımız ve zamanı dolmuş anlaşmalar gündeme geliyor.Geçmişte çok sıkı fıkı olduğumuz, bağlı, hatta bağımlı olduğumuz ilişkilerin etkilerinden, sorumluluklarından ve yüklerinden kurtulmamıza uygun bir dönem bu gelen.

Ne yapabiliriz ?

Ruhsal olarak dönüşmek niyetimiz var ise, tam zamanı. Önce itiraf edelim peşimizden geldiğini bildiğimiz, derinlerde bizi  bırakmayan öfkelerimizi, affedemediklerimizi ve yüzleşelim önce bu halimizle.Kabul edemediğimiz hiçbir şeyi değiştiremeyiz.Önce inkarı bırakalım, itiraf güzel bir kabul şeklidir. Önce kendimize itiraf edelim. Neleri değiştirmemize sebep olmuş, nereden nereye getirmiş bizi bu geçmiş kırgınlıklara sebep olanlar, ona bakalım. Sonra bir niyet duası edebiliriz.

Kontrolü ve öfkeyi bırakıyorum. Kabul ediyorum olanı, geçmişten ve gelecekten özgürleşerek, teslim oluyorum Yaradan’a. Yolum açık , ilişkilerim dengede ,kısmetim bol, dönüşümüm kolay olsun. Niyetim kabul olsun.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet