Renklerle İyileşme

renklerle iyileşme

TURUNCU

Neşenin ve bilgeliğin rengidir.

Duygusal felç, depresyonda ve hayat enerjisini yitirmiş hastalarda iyileşme sürecinde vücudu canlandırmak için kullanılır

Çok yoğun turuncu kullanımı uyarıcı etkiye sahiptir ve yeşilimsi mavi ile dengelenebilir.

KIRMIZI

Teşvik edici ve hayat enerjini canlandırıcı bir renktir.

Soğuk algınlıkları ve akciğer rahatsızlıklarındaVücut sıcaklığı arttırmak, kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılır.Cinsel enerjiyi artırır.Spor sırasında kullanmak hareket etme isteği yaratır.

Yüksek tansiyon, ateşli hastalıklar ve teşhisi tam yapılmamış hastalıklarda ( yatan hastalarda dikkat edilmelidir) kullanılmaz.

SARI

Zihinsel yetileri teşvik eder, kişinin kendine olan güvenini artırır.

Hazım sorunlarında yardımcı olur.Mesane dahil olmak üzere tüm mide, bağırsak sistemi ile boşaltım sistemini dengelemeye yardımcı olur.

Aşırı kullanımı zihinsel faaliyetleri arttırır.

YEŞİL

Sevgiyi ifade eder ve enerjiyi dengeler. Timüs bezini aktive eder.

İltihaplı rahatsızlıklardaGergin ruh hallerini dengelemede,Yoğun proje ya da sınav dönemlerinin sonunda zihni sakinleştirmek için maviye yaklaşanparlak yeşil renk kullanılabilir.Kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, baş ağrılarındaÇocuklarda büyüme hormonu sorunlarında kullanılabilir.

MAVİ

Soğutucu ve rahatlatıcı bir renktir.

Troid bezi ve boğazda yer alan enfeksiyon dışında ki boğaz rahatsızlıklarındaÇocuklarda suçiçeği ve kızamık gibi rahatsızlıklardaYüksek tansiyondaSanatsal aktiviteleri arttırmak ve ilhamı uyandırmak içinSezgileri güçlendirmekRahatlamak ve gerginliği gidermek için

Ayrıca kırmızı- turuncu- sarı renk tedavilerinde dengeleme için mavi renk eklenebilir.

ÇİVİT MAVİSİ

Hem fiziksel hem de ruhsal rahatsızlıklarda etkilidir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmekKanı arındırmakVücudu toksinlerden arındırmakSağ ve sol beyni dengelemekAğız, kulak ve göz dahil tüm yüz ile ilgili tedavilerde kullanılabilir.

Yatıştırıcı etkisi ile özellikle sinir hastalıklarında etkilidir. Meditasyon sırasında kullanımı zihni sakinleştirici etkisi sayesinde rahatlamaya yardımcı olur. Aşırı kullanımı kişinin bu hayattan kendisini soyutlamasına neden olabileceği için dikkat edilmelidir.

MENEKŞE – MOR

Ruhsal ve bedensel arındırıcı bir renktir. Burada anlatılmak istenen renk çivit maviden mora yaklaşan bir renktir.

İltihaplı eklem rahatsızlıklarında

Kanser tedavisindeMinerallerin emilimini artırırRuhsal çalışmalarda rahatlatıcı etkisi ile rahatlamayı kolaylaştırır.

Çok fazla kullanımı kişinin bu hayattan soyutlanmış hissetmesine sebep olabilir. Geçmişle ilgili bilinç altına itilmiş sorunların su yüzüne çıkmasını kolaylaştırır.

PEMBE

Sevgiyi arttırırStres ve gerginlikleri azaltır.Timüs bezini aktive eder.Çok fazla kullanımı duygusal hassasiyete sebep olabilir.

MOR

Tüm sistemi arındırıcıdır.Toplar damar sisteminin hareketliliğini artırırTümörleri küçültmek için kullanılabilirİltihabı hafifletmek ve deri rahatsızlıklarında rahatlama sağlamak için kullanılır.

KAHVERENGİ

Toprak ve dolayısıyla Dünya ile ilgilidir. Tıpkı gri gibi dengeyi temsil eder. Özellikle kafa karışıklıklarında dengelenmeye yardımcı olur. Kişinin ayaklarının yere sağlam basmasına yardımcı olur.

Aşırı ruhsal çalışmalar, maddi sorunlar ve topraklanma ile ilgili sorunların giderilmesine iyi gelir.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet