meltem-reyhan-1751
logo-0802

Kendi hayat yolculuğunda ilerlerken çocuklara, hayvanlara, bitkilere, taşlara, insanlara kısacası canlı cansız tüm varlıklara saygıyla yaşama gayretinde olan; öğrenmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı ilke edinmiş; toplumun “kusursuzluk” dayatmasından sıyrılıp özgürleşerek sadece insan olma gayreti gösteren biriyim.

Yaklaşık yüzyıl önce dillerinden vazgeçip âdetlerinden ödün vermemiş, farklı kültürlerden göç etmiş bir ailede büyümüş; küçük yaşlardan itibaren sembollere ve ritüellere merak sarmış, Ege Üniversitesi’nde Arkeoloji okurken mitolojiyle büyülenmiş ve halen İstanbul Üniversitesi’ndeki Antropoloji eğitimine devam eden bir bilgi âşığı… İki kedisiyle Burgazada’da yaşayan; dünyayı gezerek farklı kültürlerle kaynaşmaya, yeni yerler keşfetmeye meraklı bir anne…

Otuz yıldan bu yana odağım “İnsan ve İletişim”.

Hayata dair sorularımın cevaplarını bazen yardım etmeye çalıştığım bir çocuktan alıyorum bazen de bahçeme gelen bir kediyle sohbetimizden veyahut rüyalarımdan…

Yayımlanan 10 kitabımın yanı sıra 300’e yakın video kaydım, çeşitli blog yazılarım ve atölye çalışmalarım bulunuyor. Etkinliklerle de binlerce kişiyle buluşup yaşamımı, deneyimlerimi ve araştırmalarımı paylaşıyorum.  Bununla birlikte hem öğrencilerimle birlikte kurduğumuz Nar Dayanışma Derneği’nin yanı sıra Kız Çocuklarını Koruma ve Umuttan Çocuklar dernekleriyle birlikte bir toplum gönüllüsü olarak çalışıyorum.

İşlediğim bazı konular; dinler tarihi, sosyal antropoloji, sağlık ve beslenme, psikoloji, sosyoloji, semboller, astroloji, ritüellerin kökenleri, kadim kültürler, tasavvuf, Hatha ve Yin yoga, Çin astrolojisi, I-Ching, Feng Shui,, renk uzmanlığı ve tabii ki rüyalar…

NE YAPIYORUM VE BİRLİKTE NELER YAPABİLİRİZ?

Kendimi tanımladığım ilk işim “Yazarlık”. Kelimelerin aracılığıyla hayatın akışını kolaylaştırmamızı, anlamamızı, bize öğretilenleri fark edebilmemizi, semboller aracılığıyla bilinçaltımızdan iletilen mesajları çözebilmemizi hedefliyorum. Bu amaç doğrultusunda için yazdığım kurgu dışı “Niyet Defteri”, “Sırlar Bohçası”, “Rüya”, “Para Ne Söyler Biz Ne Anlarız?” ve “Aile Modelleri ‘’ kitaplarımın yanında, “Derin” adlı bir de romanım bulunuyor.

Okuruma interaktif olarak bazı çalışma teknikleri sunduğum “Gelecek Geçmişi Şekillendirir”, “Rüya Günlüğü”, “Zamanı Astrolojiyle Yönet” farklı basılı kaynaklarımla birlikte farkındalık yolculuğunu beraber yönetiyoruz.

Atölye ve kamp çalışmalarımın, canlı yayınlarımın, gönüllü olarak verdiğim seminerlerin dışında bire bir sürdürdüğüm bireysel çalışmalarım mevcut.

Gönüllülük esasıyla yürüttüğüm çalışmalar da var elbette ve büyük bir “kabile” olarak bu işte beraberiz!

Bugüne kadar bizde olanı paylaştığımız ve insanlara dokunduğumuz projelerden bazıları:

 • Paralimpik Olimpiyat Yüzme Takımımıza 10 bin euro bağış topladık.
 • Umuttan Çocuklar Derneği ile iş birliği yaparak sayısız projeyi tamamladık.
 • Kız Çocuklarını Koruma Derneği ile birçok çocuğumuzun okuması ve hayat kalitelerinin iyileştirilmesi için yardım kampanyaları düzenledik.
 • Engellilerle Dayanışma Derneği’ne 12 tekerlekli sandalye aldık.
 • Köy okullarının kütüphanelerine yüzlerce kitap sağlayan bağış kampanyaları yaptık.
 • Çocuklara yaz ve kış için dönemsel olarak giyecek yardımı yaptık.
 • Farklı şehirlerdeki ihtiyaç sahipleri için toplam 12 akülü sandalye aldık.
 • İhtiyaç sahibi çocuklar için düzenli okul araç gereçleri yardımı yaptık.
 • 2 çocuğumuzun ameliyat giderlerini karşıladık.
 • Binlerce sokak hayvanına mama aldık.
 • Onlarca sokak hayvanının tedavi ve ameliyat masraflarını karşıladık.
 • TEMA Vakfı ile binlerce fidan diktik.
 • Darüşşafaka Derneği için bağış kampanyaları organize ettik.
 • Belediye kütüphanelerine düzenli kitap bağışları yaptık.
 • 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve ülkemizi derinden sarsan süreçte deprem bölgesinde ilk günden itibaren yardım çalışmalarında aktif yer aldık.
 • Deprem sürecinde 20.000 kişiden fazla insana yardım ulaştırılmasını organize ettik.

Herhangi bir konuda bize ulaşan, yardıma ihtiyacı olan kim olursa olsun elimizden gelenleri yapmaya devam etmekteyiz.

black Fayorit typewriter with printer paper
Neden Yapıyorum

Neden Yapıyorum?

Doğanın bir parçası olduğumuzu hatırlamamız için gerçek ihtiyaçlarımıza odaklanmamız yeterli. Bize “daha fazlası” dayatmasıyla baskı kuran toplumsal ve ticari algıdan kurtulduğumuzda özgürüz. Başka bir dünya yaratmak mümkün. Daha çoğuna sahip olmaya değil, daha çok paylaşmaya ihtiyacımız var. Birbirimize destek olunca birlikten kuvvet doğuyor. Statümüz, eğitimimiz, kişiliğimiz ya da görüntümüz farklı olsa da temelde insanız. Sevilmek, desteklenmek, paylaşmak hepimize iyi geliyor. İşte ben de bunu yapıyorum; bende olanı paylaşıyorum. Bilgimi, deneyimlerimi, kazanımlarımı ve sevgimi paylaşıyorum…

NEREDE YAPIYORUM?

Akademi derslerimi, atölye ve bireysel çalışmalarımı Zoom uygulaması aracılığıyla, online olarak gerçekleştiriyorum. Özel olarak tasarladığımız çalışmalarımızı ise yüz yüze olarak farklı mekanlarda düzenliyorum. Dünyanın ve Türkiye’nin birçok şehrinde atölyeler yapıyorum.

Bununla birlikte imza günlerim ve söyleşilerimi, daha önce gerçekleşen ve kaydedilen eğitimlerin bir kısmını web sitemde yayınlıyorum.

Kamplarımı ise doğanın içindeki mekânlarda gerçekleştirmeye özen gösteriyorum.

Nerede Yapıyorum

NASIL Yapıyorum?

Niyetim senin kendi yolunu bulmana yardımcı olmak. Bir insanın ne hissettiğini, neye ihtiyacı olduğunu en iyi kendisi bilir. Ancak bazen bir gözlemciye ihtiyacımız olduğu da bir gerçek. Benim sana katkım, bilgiyi nasıl kullanacağına yardım etmek; yolu sen kendin alacaksın. Ben sadece sana yoldaş olabilirim.

Kitaplarım bunun en temel kaynağı. Yanı sıra atölye çalışmalarım ve eğitimlerim de; kendini tanımana, yaşadığın sorunların kaynağına inmene, rüyalarının dilini çözmene, başına gelenlerin kökenindeki bilinçaltı kodları bulmana yardımcı olur.

Nasıl yapıyorum
Bana Nasıl Ulaşabilirsiniz

BANA NASIL ULAŞABİLİRSİN?

Öncelikle e-posta grubuma katılmanı tavsiye ederim. Böylece her ay düzenli olarak astroloji yazılarımı, o ay için belirlediğim konu başlıklarıyla ve atölye çalışmalarımla ilgili e-postamı alabilirsin.

Bireysel çalışmalar ile ilgili bilgi@meltemreyhan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Bir fikrini ya da bir sorunu bana iletmek için de aynı e-posta adresini kullanabilirsin.

Atölyelerime web sitem üzerinden online kayıt olabilirsin.

Sosyal medya hesaplarımı takip ederek canlı yayınlarımı ya da video paylaşımlarımı izleyebilirsin.

Görüşmek dileğiyle…

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet