Bereket Enerjisi Nasıl Arttırılır?

bolluk-bereket

 Yokluk bilincinden bolluk bilincine geçiş

BEREKET ENERJİSİ

 1. Bereket, istediğin anda isteklerinin karşılanmasıdır. Bu nedenle ne istediğinin ve neye ihtiyacın olduğunu listele.
 2. İstediklerini net bir şekilde ifade et.
 3. İstifçilik yokluk enerjisini yaratır.  Gereksiz biriktirmeyi bırak
 4. Çıkışa izin ver ki giriş olsun. Ödemelerine değil gelirlerine odaklan.
 5. Bir şeyi tam isteyecekken ‘ ….. ama benim param yok, bana gelmez’ diyorsan kendine yeniden sor, sen bir şey mi verip alıyorsun yoksa sana verileni mi alıyorsun ?
 6. İstediklerin olduğunda nasıl hissedeceksin? Yeniden bir bak, onlarla olan bağın mı seni heyecanlandırıyor yoksa olduğunda da mutlu hissedecek misin?
 7. Hasar görmüş eşyalar ve kırık objeler enerjiyi negatife çeker. Bunları mekanlarından temizlemelisin.
 8. Tozlu yüzeyler enerjinin  akışına engel olur. Temizlik her zaman bereket enerjisini yükseltir.
 9. Evlerde sabahları temiz havanın girişi için havalandırma yapmak önemlidir. Eskimiş, ağırlaşmış enerjilerin değişimi yeniliği hayatımıza davet eder.
 10. Bereket enerjisinin artması için pozitif enerjinin artması önemlidir. Sözlerinde iyiliğe odaklan.
 11. İfadelerinde olumsuzluk eklerinden özgürleş. Ol-maz, yerine olur fiiliyle  biten cümleler kur.
 12. Alışveriş yaparken nasıl en iyisini seçiyorsan, bedenini de en iyilerle besle, bedenine verdiklerin sağlığının bereketini arttırsın.
 13. Arkadaşlıklarında samimi ol, paylaştıklarının sana iyi gelmesine odaklan, başkaları hakkında konuşmayı bırak, dostluk enerjinin bereketi artsın.
 14. Mutfağın senin kendini ve aileni beslediğin yer, onu temiz tut, ocaklarında güzel yemekler pişir. Evinin tadı, neşesi artsın.
 15. Yemek yapmaya başlamadan önce niyetini yap. ‘’ Yemeğim lezzetli olsun, yiyen şifa bulsun, evimin bereketi artsın.’’
 16. Evinin girişi senin hayatı içeriye aldığın yer. Evinin dış kapısını sade ve temiz tut.
 17. Evin kapısını açtığında ilk görülen neresiyse, senin bereket enerjinin aktığı nokta orasıdır. Burada mümkünse güzel bir obje bulundur. Kapıyı ilk açtığında göreceğin şey sana mutluluk versin.
 18. Salonun senin sosyal hayatını sembolize eder. Salonunda bulundurduğun aksesuarlar neşe ve mutluluk hissettirsin. Burada kendini iyi hissedersen, toplum içinde de rahat hissedersin. Sosyal çevren zenginleşir.
 19. Bereket olanın yetmesidir. Bu nedenle harcamalarını nerelere yönelttiğine önem ver. Bereket enerjini arttırmak için cüzdanını sadeleştir.
 20. Çantanı, cüzdanını ve değerli eşyalarını ortalığa, yere veya kapı ağzına bırakıyorsan enerjide ve parada boşa harcama potansiyelin fazla olabilir. Çantan, cüzdanın ve değerli eşyalarına davranışın değerli olana yaklaşımını gösterir.
 21. Cüzdanından harcama fişlerini, özel eşyalarını, fotoğrafları çıkar. Cüzdan paranın giriş ve çıkış noktasıdır. Bir anlamda harcama enerjini sembolize eder. Aldığının ve verdiğinin farkında olman, cüzdanının sade olması enerjini yükseltir.
 22. Evini sadeleştir. Kullanmadığın tüm eşyalardan özgürleş.
 23. Sıkışık alanlar yeniliğe engel olur. Eşyalarını, kıyafetlerini ve aksesuarlarını kullanım yoğunluğuna göre değerlendir ve bırakamadıklarınla olan bağına bir bak! Yokluk bilincin sana yeniden alamazsın diyorsa, o eşyayla olan bağından özgürleş. O eşyayı tutman seni yokluk bilincinde tutar.
 24.  Bir işe başlarken mutlaka niyetini yaparak başla, bir eşyanı seçerken yine niyetini yaparak seç ve evinde yapacağın değişikliklerde de niyeti yap.

‘’ Evime bereket getirecek olanı seçeyim.’’ ‘’ Evime iyi gelecek olanı alayım.’’ ‘’ Doğru olanı seçmeye niyet ediyorum.’’

 • Eline para geçmeden harcama enerjisini aktifleştirme. Bu senin bereketini alır götürür. ‘’ Gelen ….. parayı, şuraya, buraya ödeme yapacağım’’ gibi ifadelerle paran eline geçmeden harcamayı bırak.  Önce al, enerjinde kabul olsun.
 • Toplu para geldiğinde, maaşını aldığında hemen o gün ödemelere odaklanma, en az bir gün para seninle kalsın. Enerjinde parayı almayı arttır.
 • Ödemelerini yaparken ‘’ verdiğimden fazlası bana gelsin, gelirlerim artsın, olan yetsin. ‘’ duanı ederek yap ki verdiğinle alışverişinde huzurda hissettirsin.
 • Kalbin bereketi neşe ve huzurdur. Kendini taktir et, iyi huylarından bahset, dedikodudan, kötü sözden, yargılardan uzak ol. Söz sahibine aittir. Sözlerin duan olsun.
 • Güvende hissettiğimiz sürece yarınlar bize huzur verir. Güvende hissetmek için evdeki kaçak hava akımların varsa tamir et. Pencere ve kapılardaki boşluklardan sızan hava hem dışarıdan sürekli etki almana hem de enerji kaçağına sebep olur.
 • Banyonda, mutfağında damlatan musluklarını mutlaka onar. Kaçak enerjisi bereketini alır götürür.
 • Boşa harcadığın ne varsa, bereketini alır götürür. Zamanını, sözlerini, enerjini doğru işlere yönlendir.
 • Evinde birikim enerjisini arttırmak için bir kumbaran olsun. Metal paralarını burada biriktir. Bu kumbara eğer bir kavanoz olacaksa dışını boya veya kapla. Bu sayede birikenler korumada olur. Bu parayla altın al. Ufak gibi görünenlerden değer yaratmana yardım eder.
 • Evinin en beğendiğin yerine bir bereket köşesi yap. Baktıkça sana iyi gelecek güzel objelerle oluşturabilirsin. Çoğaltması için ayna kullanabilirsin. Aynanın üzerine, para, şeker veya tarçın, kristal taş veya sevdiğin bir objeyi koyarak para enerjini arttırmak için duanı yap. Evimin, gelirimin bereketi artsın. Gelen huzur versin, giden faydama olsun.
 • Geçmiş başarısızlıklarından bahsetmeyi bırak, enerjini aşağıya çeker.
 • Anılardan değil hayallerinden bahset, onlara odaklan. Evinde, ofisinde, bilgisayarında seyrettiklerin ilhamlarını arttırsın. Neşene neşe katsın.
 •  Güne gülümsemekle başla ve kendini iyi hissetmek için de gülümse, bu moralini yükseltir. Morali yüksek olan iyiliğe odaklanır. Çözümleri kolaylaşır.
 •  Yarıda bıraktıkların, bitirmek için saklayıp ama bir türlü elin gitmeyen ne varsa onlardan kurtul. Yarım bırakmak enerji kaçaklarına sebep olır.
 • Dağınıklık enerjisi karmaşa yaratır. Bereket için akış çok önemlidir. Düzenli olmaya gayret et.
 • İşyerini duayla aç, kasana her parayı duayla koy, bir alışverişte aldığın verdiğin ne varsa hayrını görmek için dua et.

Mekan Enerjilerini İyileştirmek “ adlı çalışma kitabından alıntıdır.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet