Nazar Olmak ve Nazardan Kurtulmak

nazar

Nazar nedir deseler?

Yoğun bir enerji alışverişinde bir tarafın pasif kalarak yoğun olarak enerji yüklenmesi ve bazı şeylerin ters dönmesidir, derdim.

Başka neler denmiş nazarla ilgili bir bakalım; Nazar (yani göz değmesi) Arapça kökenli olup Türkçe karşılığı dikkatli bakış anlamındadır. Dikkati bir noktada toplamak, yoğunlaşmak ya da çok istemek veya kıskanmak gibi terimlerle de tanımlanır.

Nazar Arapça kökenli bir kelime olsa da kavramı binlerce yıldır tüm inanışlarda farklı adlarla ama korumaları benzer sembollerle yapılmıştır. Göz şeklinde ki korumalar eski Mısır’a dayanırken mavi rengi kullanan Anadolu bu tılsımı cama aktarmıştır. Aynı şekilde uğursuz gözlerden gelen fenalığı ortadan kaldırmak için Fenikeliler, Yunanlılar ve Romalılar tarafından el şeklindeki muskaların kullanıldığı tespit edilmiştir.

Hz.Muhammed’in “Nazar’dan Allah’a sığınınız. Çünkü göz (değmesi) gerçektir.” hadisinden de anlaşılacağı üzere İslâm dininde nazarın varlığı kabul edilmiştir.

Yükselmek ve ilerlemek konusunda pasif olduğumuz dönemlerde nazar enerjisi dediğimiz çarpışmalara açık hale geliriz.

Nazar kötü niyetli insanlardan yayılan kıskançlık enerjisi midir?

Aslına bakarsanız değildir. Nazar dediğimiz olgu bir yoğunlaşma ve ne yoğunlukta olduğu bilinmeyen bir enerjinin bir yerden bir yere aktarımıdır. Elbette bu enerjiye geçen her tür duygu karşı tarafa aktarılacaktır.

Aniden kırılan bir eşya, birçok iltifatın hemen ardından düşen bir kişi, kendimizi birden bire ağırlaşmış ya da yorgun hissetme halimiz gibi örnekler gözlemlediğimiz de nazar tespiti yaparız.

Aslında tarih boyunca ve hali hazırda günümüzde birçok tılsım yerine geçecek obje kullanılmaktadır. Bölgeye dinsel ve kültürel inanışa göre farklılıklar gösterse de anı amaca hizmet etmektedirler.

Neden nazar çekeriz?

Kendimizi savunmasız hissettiğimiz, elimizdekileri kaybetmekten korktuğumuz, sahip olduklarımızı hak etmediğimizi düşündüğümüz ama en önemlisi yükselmek ve ilerlemek konusunda pasif olduğumuz dönemlerde nazar enerjisi dediğimiz çarpışmalara açık hale geliriz.

Şu soruyu sorabilirsiniz, çocuklarda mı böyle düşündüğü için nazar olur ya da negatif enerjiden etkilenir. Çocuklar ebeveynlerinin korkuları sayesinde bu etki alanına girer, aslında onlar kendilerini ufak tefek çarpma ve düşmelerle dengelerler.

Neden Nazar Ederiz?

Aşırı sevgi ile aktığımız çocuğumuzu bile etki altına alabiliriz. Kontrolsüzce o anda farkında olmadan yoğunlaştığımız bir alana aktardığımız aşırı enerjiyle kendi hayatımıza dahi etki edebiliriz.

Gelelim nazar enerjisinden kurtulmanın yollarına; en önemlisi kendinizden emin olmaktır. Bu etkiyi almayı kabul etmeyip de toprağa gönderseydiniz ya da gökyüzüne üzerinize almazdınız. Siz onay verdiniz aktarım oldu.

Nazar Enerjisinden Nasıl Kurtuluruz?

Bedende: Su ile elleriniz ve yüzünüzü yıkayın, ellerinizden akan suyu etrafınıza serperek üzerinizde ki enerjiyi havaya ve yere aktarın.Eğer yakınınızda ağaç ya da doğal taş var ise ellerinizi tam olarak buraya yerleştirin ve “üzerimde birikeni aktarıyorum” deyin. Evde ve duş alabilecek halde iseniz tuzlu su ile küvet uygulaması yapın yada duş sonrasında başınızdan aşağıya tuzlu su dökün ve tekrar durulanmayın.

Doğal taşlar kapalı mekanlarda ki taşlarınız ise onları da akan suyun altında yıkayın.

Mekanlarda: Adaçayı tütsüsü yakarak evin içinde yoğunlaşmış enerjiyi dağıtabilirsiniz. Bir kaç parça kristal tuz alın iyice yoğunlaşın ve evin her köşesine bu tuzları yerleştirin ya da granül halde ise küçük bir kapta dolaştırın. Tuz ortamda ki tüm yoğunlaşmış enerjileri emer, daha sonra kristal olanları yıkayarak granül olanları dışarı serperek enerjinin değişmesini sağlayın. Evinizi ya da iş yerinizi sirke ile ıslatılmış bezle silerek yine enerji temizliği yapabilirsiniz.

Nazar enerjisini yönetin: Diyelim ki bir yere gideceksiniz ya da enerjisinin sizi kötü etkilediğini düşündüğünüz birisi ile bir görüşmeniz ya da akşama misafiriniz var, ne yapabilirsiniz? Kıyafette ya da aksesuarda; cam göbeği mavi, laciverte yakın mavi renkler kullanın ya da aksesuar olarak dikkat çekici bir parça takın tüm dikkatleri bir yere toplayacak bir objeyi yanınıza alın.

Meltem Güner Nazardan korunmak

Bunların hiçbirini yapacak zamanınız olmadıysa, hemen kendinizi beyaz ışıktan bir fanusun içine alın. Karşınızdakine fırsat vermeden “aaa şu üzerinde ki ne kadar da….” tarzı bir ifade ile ilk davranan siz olun.

Mekanlarda yoğun enerjilerin ya da negatif aktarımların birikmesi ya da bir yerde toplanması için, girişlere mavi rengin tonlarında bir obje koyun, doğal taşların özellikle dişi olanları (içe doğru mağara tarzı olanlar) nazar enerjisini almada çok etkilidir.

Koruma yapmak için kendinizi, işinizi, çocuklarınızın başarılarını ya da ilişkinizi kötülemeyin. Söylediğiniz her söz gerçek olabilecek bir alandadır ve siz o anda kendi kendinizi nazara açmış olursunuz. Siz korumanızı yapıp emin olursanız kendi halinizden ve sahip olduklarınızdan ömür boyu korunursunuz.

Yinede ben kendimi iyi hissedemem diyorsanız bir tılsım yapın, uğuruna inandığınız bir yakınınızdan sizin için üzerinizde veya yanınızda taşıyabileceğiniz bir obje seçmesini ve buna koruma yapmasını isteyin veya kendiniz bir koruma yapın, ister dua edin ister güzel niyetler edin.

“Şeytan kulağına kurşun” gibi batıl inanç sanılan birçok davranış enerji dağıtmak için iyi bir yoldur. Karşınızdakine zorla da olsa “Maşallah deyiniz lütfen” baskısı uygulayabilir o anda yoğunlaşan bir enerjiyi üzerinize almadan geri gönderebilirsiniz. Ama en güzeli, evinize işinize, arabanıza yerleştireceğiniz birer kristal taşa yapacağınız yüklemelerle sürekli çalışır hale getireceğiniz korumalarınızla oluşturacağınız kalkanınızla rahatça dolaşmaktır.

Mekanlarınız, işinizi, sevdiklerinizi ve hatta kendiniz hakkında yorum yaparken içinizden ya da dışınızdan “Allah’a emanet”, “Maşallah”, “Korunsun İnşallah” gibi ifadelerle sözlü koruma yapmayı bir alışkanlık haline getirin.

Allah nazardan ve nazar edenden uzak, ışığın korumasında kılsın hepimizi….

NOTLAR

Kırılmış taşları hemen atın.

Kaybolmuş tek kalmış çift eşyalarınızı, çatlayan cam eşyalarınızı hemen kırarak atın. Bunlar üzerlerine tüm enerjiyi çekip sizi korumuşlardır. Daha fazla aynı mekanda tutmanız doğru değildir.

Ayrıca evin girişine mavi bir objeye saracağınız şap taşı bulundurmak koruma yapar.

Çocukların üzerine sadece sarı yada kırmızı renk giydirecekseniz mutlaka mavi bir taş, nazar boncuğu ya da mavi bir giysi ile kombin yapın.

Siyah rengi tek başına kullanmak yoğun enerji çekmeye neden olabilir takı yada aksesuar ile başka renkleri ekleyin.

Tütsü olarak, adaçayı ,üzerlik ya da aktar süprüntüsü karışımını yakabilirsiniz.

Dışarıdan eve geldiğinizde mutlaka dışarıda giydiğiniz kıyafet ve aksesuarları çıkarın.

Bu yazıda bolca kullandığımız mavi bu tonları 3. Gözümüz yani 6. Çakra ile ilgilidir ve dönüştürme gücünü temsil eder bu nedenle de nazar enerjilerinde en etkili renktir.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet