Çalışma Masasından Kendini Oku

calisma-masasi

Öğrenci için okul, profesyonel için çalışma hayatında kariyer ve geleceğin sembollerini okumanın sırları nelerdir?

Üretimin yapıldığı alanda bulunan enerjiler geleceğin nasıl yaratıldığını anlatır.

Nasıl mı?

Listeleme yaparak işini kolaylaştırmak isterim.

Masanın Yeri

Masanın yerini seçerken; arkanı sağlama al. Sırtın pencereye denk geliyorsa buradaki hareketlilik ve enerji akışı seni her zaman tedirgin eder. Buna mecbursan perde ile çözüm yaratabilirsin.

Mümkünse duvara bakma. Duvara bakmak sende ilerleme kaydedemeyeceğin duygusunu yaratır. Buna mecbursan güzel bir resim veya duvar kağıdı ile ufkunu açabilirsin.

Çalışma masanı direkt olarak kapının karşısına, merdivenin karşına yerleştirme. Kapının karşısında olduğunda ani değişimler, enerji dalgalanmaları ve iş yükü çekebilirsin. Merdivenin yanında veya karşısında isen de senin enerjin uçar gider. Bununla beraber insanların neden olduğu bir tempo yüzünden kendi gündemine odaklanamayabilirsin. Bu durumu değiştiremiyorsan o zaman bir tuz lambası, kristal veya bir hayvan sembolü ile kendine bir tür koruma yapabilirsin. Bu objelerden birisini kapı karşısında isen yere masanın ortasına, merdiven karşısında isen hareketli olan köşeye yerleştirebilirsin.

Masanı Topla

Çalışma masan karışık ise işleri bitiremez, odaklanamaz ve zamanını iyi yönetemezsin. Önce çalışma masanın bir fotoğrafını çek. Bu karışıklığın içinde neler varsa tespit et. Süs eşyası olarak aldığın her ne varsa at. Süslemeler oyalandığın enerjileri temsil eder.

Çalışma masanı topladıysan bir-iki önerim var:

Çalışma masanın soluna sadece bitireceğin işleri, takvim, ajanda, bilgisayar ve dosyaları koyarsan sağ ön açık kalır. Sağ ön taraf kariyerin ve geleceğinle ilgilidir. Buraya güzel bir kristal veya saksı bitkisi yerleştirebilirsin. Yeşil renk ve saksı bitkileri gelişmeyi ve ilerlemeyi temsil eder. Kristal enerjinin yükselmesini ve ışık enerjisini çeker.

Neler olmasın? Kurutulmuş, kurumuş bitkiler, plastik objeler, kalem kutuları, dosyalar, takvimler vb…

Ortak masa kullanımlarında kendi sınırlarımızı belirlemek önemlidir. Masanın ortasında paravan görevi görecek bir eşya ile şık bir sınır çizilebilir.

Açık ofis uygulamalarında çalışanların kendilerini güvende hissetmeleri ve odaklanmaları güçleşir. Burada çözüm olarak piramit bir obje, sarı renk bizi destekler. Masanın üzerinde sağ köşede veya tam karşımızda kullanabiliriz.

Masanın ortası ilerlemekte olduğumuz yolu anlatır. Sınava hazırlanan veya halen tahsil hayatını devam ettiren öğrencilerin yeşile bakması onların gelişmesini destekler. Masalarında sağ uçta sivri uçlu objeler, piramit gibi yükselen bir enerjinin sembolü de oldukça yararlı olur.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet