reyhan-akademi

Reyhan Akademi

”Reyhan Akademi Bünyesinde Verilen Dersler ve Genel Müfredat Hakkında Önemli Detaylar”

Akademimizin amacı, öncelikle katılımcılarımızın yaşamını iyileştirmek ve özgünlüğünü fark etmiş özgür bir birey olarak topluma katkı sağlamak isteyenlerin, seçtikleri alanda gelişimlerine destek olmaktır. Her dönem değişen ve özel olarak geliştirilen müfredatımız birçok farklı programdan oluşup katılımcılarımızın gelişimi ve dönüşümü için özel olarak tasarlanmıştır.

Web sitemiz üzerinden ön kayıtınız tamamlandıktan sonra kayıt esnasında kullandığınız e-posta adresinize başvuru formu iletilmektedir. Bu formu tamamlayan katılımcılarımıza başvuru koşullarını sağladıkları taktirde mülakat tarihleri paylaşılmaktadır. Akademi öğrencilerimize efektif ve etkin bir eğitim verebilmek için kontenjanımız müfredata bağlı olarak sınırlıdır. Kesin kayıt sonrasında başlangıç ile Uzmanlık seviyesi arasındaki online eğitimlerimizle; çeşitli aktiviteler, ödevler ve sunumlar eşliğinde yolumuzda ilerlemeye hazırsınız.

Reyhan Akademi bünyesinde oluşturulan dokuz farklı daldan gerekli müfredatı ve uzmanlık programını başarıyla tamamlayan katılımcılara, uzmanlık konuları ile ilgili yetkinlik belgesi verilmektedir. Uzmanlık programının koşullarını tamamlayan katılımcılara uzmanlaştıkları alanlarla ilgili staj eğitimi ve alanı sağlandıktan sonra, akademimiz bünyesinde ya da bireysel olarak eğitim düzenlemeleri için destek verilmektedir.

Uzmanlık Programı

Tüm kategorilerdeki eğitimleri başarıyla tamamlayanlar akademi bünyesinde görev alabilmektedir.

Programlara kimler katılabilir?

 • Hayatını dönüştürmeye niyeti olanlar
 • Uzmanlaştığı alanda topluma fayda sağlamak isteyenler
 • Mesleki bakış açılarına farklılık katmak isteyenler

Müfredatta yer alan temel derslerin bir kısmı:

 1. Eril-Dişil Prensipler
 2. Aile Modelleri
 3. Bedensel Farkındalık
 4. Semboller
 5. Rüya
 6. Feng Shui ve Mekânsal Enerjiler
 7. Geçmişten Günümüze Ritüeller ve Geleneksel Yöntemler
 8. Niyet

Sizler de akademimizin bir üyesi olmak isterseniz sitemiz üzerinden açılacak olan online ön başvurulara kayıt yaptırabilirsiniz.

Bireysel Çalışma

Bireysel danışmanlıklarımız Skype uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Danışmanlık esnasında üzerine çalışılacak konuyu danışmanlık alan kişi tarafından belirlenebileceği gibi yaşanan tekrar döngüleri, kronik sorunlar ya da ilerlenmek istenen konularla ilgili kök sebepleri ortaya çıkarmak üzerine yapılan çalışmalarda karşılıklı akış, yolu belirleyebilir. Bireysel danışmanlıklarımızda danışanlarımızın niyeti ve ilerlemek istedikleri yol, seans içerisindeki çalışmalar kadar önem taşır.

Danışmanlık alan danışanlarımızdan şu konulara odaklanmaları önemli rica olunmaktadır; ilk görüşmeyle başlayan süreçte, farkındalıklarını çalışılan konuyla ilgili verilen ödevlere yönlendirmelerini. Görüşme ne kadar verimli olursa olsun, devamlılık ve fark edilenlerin hayatın içinde uygulanabilir olması için bu ödevler oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Görüşmelerin sıklığı, danışanların üzerinde çalıştığı konularda ilerlemelerine bağlı olarak ve yeni görüşme ihtiyacına göre belirlenmektedir. Öte yandan farkındalıkların sindirilmesi ve ödevlerin tamamlanması adına en az 30 gün arayla yeni seans oluşturulabilir.

Bireysel çalışma talepleriniz ve daha fazla bilgi için  bilgi@meltemreyhan.com adresine mail atabilirsiniz.

Kurumsal İşbirlikleri

İçinde bulunduğumuz koşulların hızla değiştiği günlerde bu değişimin iş hayatındaki yansımasını görmek mümkündür. İş hayatındaki değişim ve dönüşümlerin hız kazandığı bu gerçeklikte çalışanların motivasyonu arttırmak, hedef belirlemek ve iç huzuru sağlamak adına atölyeler düzenlemekteyiz. Şirketinize özel olarak hazırladığımız atölye içeriklerimiz, katılımcı profiline, sayısına ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Birlikte güzel çalışmalarda buluşmak niyetiyle. 

İş birliği talepleriniz için bilgi@meltemreyhan.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
Reyhan Akademi
previous arrow
next arrow

19 Replies to “Meltem Reyhan Akademi”

 1. Merhaba,
  Bir sonraki akademi eğitimleri için bilgi alabilir miyim. Uzmanlık için değiş kendim için almak istiyorum bu eğitimi. fiyat ve içerikle ilgil idaha detaylı bilgi alabilir miyim? teşekkürler

  1. Merhaba İncifer Hanım;
   Önümüzdeki günlerde akademi yeni eğitim dönemi için başvurular açılıcaktır. Eğitim içeriği, akademiye kabul süreci ve fiyatlandırmayla ilgili detayları sitemizden paylaşıyor olucağız.
   Teşekkürler…

 2. Meltem Reyhan atölyeleri her zaman çok keyif aldığım ve bana katkı sağlayan zamanlar olmuştur.
  Ama itiraf etmeliyim ki, Akademi derslerinin tadı ve derinliği bir başkaydı 🙂
  Kendime yaklaşmama; hayatımı, yaşadıklarımı anlamlandırmama sağladığı katkı için minnettarım 🙂
  Akademi derslerinde hem bilgi aldık, hem de bolca uygulama imkanı bulduk. Ve farklı bakınca hayatın aslında ne mesajlar verdiğini bazen şaşırarak, bazen gülerek keşfettik 🙂
  İyi ki yollarımız kesişmiş, iyi ki Akademi’ye katılmayı seçmişim sevgili Meltem Reyhan 🙂
  Kattıkların, rehberliğin için binlerce şükür 🙂
  Sevgilerimle 🙂

  1. Betül Hanım Merhaba;
   Önümüzdeki ay akademinin başvurularının açılması planlanmakta. Ücret ve süreç ile ilgili detayları sitemizden başvurular açıldığında yayınlanıcaktır.
   Sevgiler

 3. Meltem Reyhan Akademi beni bana tanıttı. İnsan önce kendini anlarsa anlayabilirdi yaşadıklarını, yakınlarını, uzklarını,dünyayı. Önce kendimi anlamaya başladım. Sonra kendimde gördüklerimi ayıklamayla devam ettim. Hangileri beni iyi hissettiriyor, hangileri iyi hissettirmiyor. Ayıklamadan sonra ,iyi hissettirmeyenleri nasıl dönüştürürm , neler yaparım da iyi hissederim ona baktım. Uygulamaları keyifle yaptım , keyif aldıkça güzelleşmeye başladı hayat. Yaptım oldu bitti demedim. Yaşadıkca öğrendiklerimi uygulama niyetindeyim.
  Bilgisinde cömert, anlatımı anlaşılır, kendi güzel gönlü güzel hocam talebeniz olmak benim için büyük mutluluk.
  Sevgi ve Saygımla.

  1. Nergis Hanım Merhaba;
   Önümüzdeki ay akademinin başvurularının açılması planlanmakta. Ücret ve süreç ile ilgili detayları sitemizden başvurular açıldığında yayınlıcağız.

 4. Meltem Reyhan Akademi, kendiyle karşılaşma cesareti olanlara bir yol arkadaşıdır. Kendine mercek tutturur. Bilgiye diz çökmeyi değil, bilgiyi yardımcın yapmayı öğretir. Karşıdan aldığın veriyi alıp, işletip ortaya koymayı öğretir. Her şeyden önce iyi bir hayat dinleyicisi olmayı öğretir . İçindeki bilge kadınla buluşmayı, ezbere bildiğin doğruları bırakmayı öğretir. Bu akademi kutupsal bilinçten, birlik bilincine bir davettir. İcabet edenlere ne mutlu. Akademi benim önce kendi yaşamımı, hayata yaklaşımımı, zorlandığım anları, kaçtığım konuları, karşılaşmalarımı, nerede ve ne şekilde yardıma ihtiyaç duyduğumu anlamam konusunda bana rehberlik etti. Kişi kendine rehber olmadan, başkasına bir şey olamaz. Bana bunu öğreten
  değerli hocam Meltem Reyhan’a teşekkür ederim. Sunmuş olduğunuz bu kıymetli hizmet nicelerine hizmet etsin. Sevgimle 💐

 5. Meltem Reyhan Akademi hayatıma ,kendime ayna tuttu. Bir insan kendini tanımalı önce bu süreçte Meltem hocam gibi kıymetli bir yol arkadaşım ,rehberim olduğu için kendimi şanslı hissediyorum . Şefkatle kendime sarılarak kendimle yüzleşmemi, dönüştürmeyi olaylara yeniden başka bir gözle bakmamı sağladı. Her ders şükür ile biter mi ? Bende bitti. Sevgiyle kucakladım ekrandaki bilge kadını. Minnettarım güzel yüreğini açtığı, engin bilgisini esirgemediği için .Sevgi ve saygıyla

 6. Merhaba Canım hocam, sorduğum her soruya samimiyetle sevgiyle ve tamamen karşılıksız sadece farketmem anlamam ve idrakimi güçlendirmem için öğretmek isteyen muazzam bir eğitmensin.Hocam olmandan gurur duyuyorum. İyi bir dost iyi bir insansın, kendimi keşfetmem öğrenmemdeki yolda yol arkadaşı olduğun için minnettarım.Seni Seviyorum.

 7. Meltem Reyhan Akademisinin bir öğrencisi olarak bizden sonraki öğrencilerine katkı olması niyetiyle buraya akademi tanımlamamı yapmak isterim.
  Günlük hayatta tanık olduğumuz bakıp da görmediğimiz birimler bizim hayatımızı oluştururken, Meltem hoca bunların nasıl çalıştığını analiz ederek önümüze koyuyor. Göz ardı edilen her bilginin aslında ne kadar önemli olduğunu ve ufak değişiklerle nasıl da değişim yaratılabileceğini anlatan bu akademidir. Yin-yang prensipler ve Semboller ile gün içi farkındalığı arttırarak bu bilgilerle hayatımıza nasıl katkı sağlayabileceğimizi ve geliştirici olarak kullanabileceğimizi anlatıyor. Yoğun bir dönem olan akademi sürecinde bilginin kalıcı olarak yerleştiğine inanıyorum. Akademi bittiğinde bilgilerin
  işliyor olması da önce kendimize sonra da bizim aracılığımızla topluma kattığı mirastır.
  Meltem hocam yaşayarak, etrafı gözlemleyerek analiz etmiş olduğu bunca bilgiyi ve yöntemi bizimle paylaştığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

 8. Kendimden kendime olan yolculuğumda yol arkadaşlarım, Rehberimiz Can Meltem hocamla Meltem Reyhan Akademi’de geçen zamanlarımız aslında anlatılmaz yaşanır. Her dersimiz ayrı bir heyecanla ne çabuk bitti diye geçti.Kendin gibi yol arkadaşlarınla ; birlikte bazen gülerek ,bazen ağlayarak güvenle samimiyetle kalbini açmak ,paylaşmak ,birlikte çözümler üretmek ,çalışmalar yapmak ,içindeki Bilge kadınla buluşma yolcusu isen doğru yerdesin .Hayatın konuştuğu dili,sembolleri,rüyayı ,içimizdeki dişi/eril enerjileri dengeleme,mekanların ,sembollerin dilini bilgiyi hayatın içinde yaşarken uygulamak farkında olmak ,kendine şefkatle davranmak yolcuğumuzun bazı konuları..Beni sakinleştiren , etrafımdaki olanları dinleme farkındalığım artarak ,rüyalarımın da rehberliği ile hayatım kolaylaştı..Kalbimin sesini duymaya,dinleyerek sakinlikle yol alma gayretindeyim.Önce kendime ,sonrasında öğrendiklerimi aktararak bütüne de katkı olmak, niyetim .Kabilemin kadınlarını,sınıf arkadaşlarımı, samimiyetle kalbiyle bizlere rehberlik yapan Can Meltem hocamı ,Akademimizi çok seviyorum.İyi ki yollarımız keşismiş.çok şükür 🙏❤️

 9. Merhaba meltem hocam, senelerdir bir yerlerden başlamak lazım diye devam eden hayatımda, birgün, madem ki ” kendini bilen Rabbini bilir” o zaman kendimi bilmeye niyet ettim, dedim. O andan sonrada sizlerle karşılaşmam tesadüf değildi. Yaklaşik 3,4 senedir YouTube videolarınızı izliyor, kitaplarınızı okuyorum ve Instagramdan da takip ediyorum. Sizinle İzmir biyoji yaşam merkezindeki atölyenizde karşılaşmıştık, sonra aile modelleri ile ilgili online atölyenize katıldım. Derin i okurken hayatı okuyabiliyor olmanın beni heyecanlandırdığını farkettim. Sonrasında bu akademi eğitimini duymam ilaç gibi geldi. Yukarıda okuğum ve anladığım kadarıyla yarın itibariyle başvuruları alacaksınız. Ben bu düşünceler içindeyken hangi programdan başlamamin uygun olduğu, program planı ve ücretlendirme ile ilgili bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim. Görüşmek üzere

 10. Meltem Reyhan Akademide yürüdüğüm yolda başka pencerelerden hayatımın okumasını yapabilmeyi (öğrenmeye devam) ,kendi hayatımın şifrelerini çözdükçe etrafımda gördüğüm yaşam,doğa,insan her şeyin bana mesajlarını fark etmeye, bu bakış açısıyla yolumun keyifli ,keşifli olduğunu görüyor, hissediyor ve yaşıyorum. Bilginin ev sahibi değil kiracısı olalım diyor Meltem Reyhan 🙂 öğrendiklerimi hayatımda yapabilen olmayı seçiyorum. Kendime ,Akademideki yol arkadaşlarıma , rehberliğiyle yolumuzu aydınlatan Sevgili hocam Meltem Reyhan’a teşekkür ediyorum.

 11. Bu yorumları okuyan, bu sayfaları incelemekte olan tanıştığım ve henüz tanışmadığım herkese merhaba,
  Burada ve birlikteysek yolumuz Meltem Hanım’la kesişmiş demektir. Ne mutlu bizlere… Ben yaklaşık 3-3,5 yıldır Meltem Hanım’ın çalışmalarının sıkı takipçiyim. İlk defa Youtobe’da karşılaştım. Nasıl, ne ararken çıktı karşıma hiç hatırlamıyorum ama “du bakalım bu kimmiş? ne anlatıyormuş?” diye dinlemeye başladıktan sonraki halimi çok iyi hatırlıyorum. Yavaş yavaş dikkat kesildiğimi, gözlerine bakarak daha iyi dinlemek için elimdeki işi bırakıp ekranın karşısına geçtiğimi, sonra başa alıp defalarca dinlediğimi, sonra, saplanıp kaldığım bir dizinin tüm bölümleri bitmeden asla ekrandan kopamadığım gibi ard arda günlerce, haftalarca her kişisel an’ımda Meltem Hanım’dan akan bilgilere ve rehberliğe önce zihnimi, sonra kabimi açtığımı çok iyi hatırlıyorum. Youtube’la başlayan takip maceram akabinde Instagram’a evrildi. Hatta sosyal medyaya karşı “ehh daha kaç yeni app öğreneceğim, yeter artık!” diyen biri olarak sırf Meltem Hanım’ın bir dönem Instagram’a ağırlık vermiş olması vesilesi ile Instagram hesabı açtım 🙂 Pandemiden önce atölye çalışmalarına da katıldım, bireysel danışmanlık da aldım ve en nihayetinde Akademi’nin ilk öğrencilerinden oldum. Şükürler olsun bu karşılaşmayı nasip edene, şükürler olsun bir dirhem de olsa dinlediklerimi kalbime ulaştırana… Hayata, kendime, kadere, doğaya, olaylara, insanlara, adalet kavramına, dünyada yaşanan acılara, inancımı zayıflatan sorgulamalarıma dair bakış açımın ne kadar çok değiştiğini sizlere günlerce anlatsam yetmez gibi geliyor bu satırları yazarken. Belki fersah fersah zannettiğim idrak ilerlemem bir dirhemdir, bilmiyorum…. Bildiğim şey ise idrak da bizimle ilgili ve nasibimiz nispetince. Lakin bu satırlarda buluştuğumuza göre hepimiz bir şekilde yola revan olmuşuz demektir. Çok şükür…. Yolumuz açık, zihnimiz berrak, kalbimiz ferahlık ve sevgiyle dolsun… Meltem Hanım, size de bir kez daha çok teşekkür ederim. İyi ki sizi tanıdım…. İyi ki kalbime dokundunuz…. Işığınızın çok daha fazla insana ulaşmasını dilerim. Sevgilerimle.

Bir cevap yazın

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet