YOLUMUZUN HARİTASI

Yolumuzun Haritası

Beslenme alışkanlıklarımızdan hayata olan perspektifimize, vizyonlarımıza, önceliklerimize ve hatta geçmişle olan bağlarımıza kadar her şey zamanın sürecinde değişim ve dönüşüm gösterebiliyor. Bu dinamik süreç içerisinde, hayatımızı coşkuyla sürdürmek ve geleceğe dair yansıttıklarımızı sürekli güncellemek, ortak bir çaba ve iş birliği ile çok daha keyifli ve etkin oluyor.

Eğer sizin de niyetiniz, bu süreç içerisinde kendinizle olan bağlantınızı güçlendirmek ve kendi hedeflerinize doğru ilerlemekse, birlikte, bu yönde ilerleyen yolculuk arkadaşı olmaya ne dersiniz?

Aktivitelerimizi, okuma listelerimizi ve izlemekte olduğumuz içerikleri buradan takip edebilirsiniz. Yazılarımız, yayınlarımız, atölyelerimiz ve akademik programlarımız aracılığıyla yan yana, bu yolculukta beraber ilerleyebiliriz.

Şimdiden Aramıza Hoş Geldiniz!

NEREDEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ?

İlk adım olarak, yayınladığımız kitaplardan birini seçip okuyarak başlayabilirsiniz. Youtube kanalımızda ve web sitemizdeki videolarda ele alınan konular, kitaplarımızda farklı bilgiler ışığında detaylandırılmakta ve çeşitli çalışma teknikleriyle ele alınmaktadır. Bir konuya odaklanmak ve bu yönde çalışma yapmak, sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

Eğer kitaplarımızı okuduysanız, tarih sırasına göre ilginizi çeken videolarımızı izlemenizi öneririz. Aynı konuda yıllar önce paylaştığımız bir video ile en güncel içeriklerimiz arasında bazı farklar olabilir. Bunun temel nedeni, konulara ilişkin sürekli çalışmamız, gözlemlememiz ve araştırmalarımızın devam etmesidir.

Birlikte daha hızlı ilerleyebilmek için, canlı yayınlarımıza, atölye çalışmalarımıza veya etkinliklerimize katılabilirsiniz. Bu süreçte ilerlemenin anahtarı sizin odaklanmanız, emeğiniz, çabanız ve niyetinizdir.

Bir arada olmak, birbirimize destek olmak ve ortak bir dönüşüm enerjisi yaratmak, hepimizin ilerleyişini kolaylaştırır ve hızlandırır. Bu ortak yolculukta sizinle birlikte olmaktan memnuniyet duyarız.

BİRLİKTE NELER YAPABİLİRİZ?

Seninle belki ilk defa tanışıyoruz ya da belki de kitaplar, canlı yayınlar ya da videolar aracılığıyla bir süredir iletişim halindeyiz. Her şeyden önce şunu söyleyebilirim ki “Nereden başlamalıyım?” sorusu en sık duyduğum sorulardan birisidir. Cevap olarak ben de “Nereye varmak istiyorsun?” diye sorarım.

Varmak istediğimiz yeri bilmek bizim her konuda ilerlememizi netleştirir. Temel prensipleri anlamak bence başlangıç noktası olmalıdır ki, devam eden süreçte hayatın işaret dilini öğrenmemiz kolay olsun. Bunun için temel kitaplarım “Sırlar Bohçası ve Niyet Defteri”dir diyebilirim. Çalışma tekniklerini seviyorsan çalışma kitaplarım da sana yardımcı olabilir.

Eril-dişil prensipler de temel kavramlardır. Bunlarla ilgili Youtube kanalımda birçok video bulabilirsin. Rüya yorumcusu olmak istiyorsan biraz bu kavramlar üzerinde çalışmış olmanı tavsiye ederim. Kitaplarımı ve yazılarımı okuyarak bahsettiğim konuların senin için ne anlama geldiğine bakabilirsin. Sadeleşme videolarımda ve Niyet Defteri kitabımda tavsiye ettiğim uygulamaları kendi başına kolaylıkla yapabilirsin.

Kamplarımıza, gezilerimize, atölyelerimize istediğin zaman katılabilirsin. Geçmişte yaptığım atölyelerimin listesine göz atabilir ve katılmak istediklerine benzer konuların videolarını izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsin.

İnsanın, kendine yaptığı yolculuğu bir ömür boyu sürer. Herhangi bir konuyu bir an önce çözmek, bitirmek istemesi hatta belki hallettiğini zannetmesi ise büyük bir illüzyondur. Bilgiyi egonun hizmetine vermek, ondan fayda alacağım derken ona hizmet etmeye dönüşür. Buna özen göstermemizde fayda var. Bilgi bizim hizmetimizde olmalı, yolumuzda ışık olmalı. Bildiklerimiz yolumuzda engel olursa “hallettim” zannıyla yerimizde sayarız. Oysa yolda olan için devamlılık esastır.

Yolumuz, bilginin ve bilgeliğin ışığıyla aydınlansın.

Kitaplar

Bugüne kadar yayımlanan sekiz kitabımdan, aşağıdaki dördü ilgili konuyla alakalı çözüm odaklı çalışma kitapları olarak yazıldı. Başlamak için bunlardan birisi sana uygun olabilir: “Gelecek Geçmişi Şekillendirir, Aile Modelleri, Doğanın Döngüsüyle Yaşamak, Mekân Enerjilerini İyileştirmek” 

Diğer kitaplarımın içerikleriyse şöyle:

“Niyet Defteri” kurgu dışı bir yöntem kitabıdır. Onu okurken bölümleri takip ederek verdiğim çalışmaları özenle yapanlar sonuçtan çok mutlular. Bir defada okunacak ya da içindeki çalışmalar hızlıca tamamlanacak bir kitap olmadığından bölümler arasında mola vermeni, tablolarla anlattığım bölümleri dikkatlice uygulamanı tavsiye ederim.

“Sırlar Bohçası sembollerin dilini anlamak ve çözmek isteyenler için kaynak kitap niteliğindedir. İlk altmış sayfasını akıcı bir şekilde okuyabilirsin. Sonrasındaki kısımlar çalışma kitabı olarak da kullanabileceğin içeriğe sahiptir. Semboller senin için önemliyse ilk olarak bu kitabımla başlayabilirsin.

“Rüya” kitabını yazmam yaklaşık iki yıl sürdü. Oldukça yoğun içeriği nedeniyle bölümlere ayırarak, ilgini çeken kısımlardan başlamanı tavsiye edebilirim. Rüya yorumcusu olmak ve bu konuda ilerlemek istiyorsan, yorumlama teknikleri ve çalışmaların olduğu bölümlere odaklanman iyi olabilir. Kitabın içinde bin beş yüz sembolün açıklaması bulunuyor. Bu sembolleri hayatın içinde herhangi bir konuyu değerlendirirken de rahatlıkla kullanabilirsin. Sembollere merakı olanların da okumasını tavsiye ederim.

“Derin” kurgu alanında yazdığım ilk eserim ve ilk göz ağrım diyebilirim. İlk defa okuyanların dönüp yeniden okuduğu, birçok bilgiyi ve kavramı kurgu yoluyla anlattığım bu kitabı henüz okumadıysan ilk okuyacağın kitabım olabilir.

Atölye Çalışmalarımız

Her ne kadar ayrı gibi görünse de seçtiğimiz konular bir bedenin işletim sistemine benzer bir bağlantıya sahip. Farklı alanlarda tasarlanan atölye çalışmalarımıza katılmayı düşünmeden önce, kişinin kendine hangi bilgi ya da beceriyi aradığını sorması ve atölye konusunu bu yönde belirlemesi önemlidir.

Bireyin konuya olan ilgisi ve dikkati, sunulan bilgilerin anlam kazanması ve fayda sağlayabilmesi açısından kritiktir. Ayrıca, devamında uygulanacak olan çalışma metotları da bu süreçte büyük bir değer taşır. Kendimize olan samimiyetimiz derinleştikçe, hayatın da bize öğreticiliği artar.

Çalışma yöntemlerimiz çoğunlukla “farkındalığın artırılması” üzerine odaklanmaktadır. Görmediğimiz veya tam olarak netleştiremediğimiz bir yaşam alanında istediğimiz değişim ya da dönüşümü gerçekleştirebilmek için bizlere gereken bilgi ve deneyimi sağlamayı hedeflemekteyiz.

“Benim bir eğitmen olarak niyetim; sunumlarımın ve atölyelerimin interaktif kısmında, soru-cevap yöntemini kullanarak, bireyin önündeki yolu mümkün olduğunca aydınlatmaktır.”-Meltem Reyhan

Atölye çalışmalarımıza katılmak isteyenler, programlarımızı takip edebilir ve online olarak kayıt yaptırabilirler.

Akademi Eğitimlerimiz

“Geleneksel bilgileri modern yöntemlerle güncelleyerek, Akademi öğrencilerimle bu değerli bilgileri paylaşıyorum. Aynı zamanda, öğrencilerimin bu yolculukta kendi benliklerini keşfetmelerine, ilgi duyanların uzmanlaşmalarına ve birer rehber olarak topluma hizmet etmelerine yardımcı oluyorum.”-Meltem Reyhan

Akademi derslerimiz yoğun bir program içerisinde gerçekleştiğinden dolayı, öğrencilerimiz; ortak bir dili konuştuğumuz, bilgiye ve yaşama saygılı, kişisel dönüşümü önceliklendiren ve anlamayı, anlatmayı, aktarmayı ve faydalı olmayı hedefleyen bireyler arasından seçilmektedir.

Kamplar ve Etkinlikler

Mekana bağlı kalmadan buluşma olanaklarının artması, yeni dönemin bize sunduğu büyük nimetlerden biridir. Bunun yanı sıra, doğrudan sosyal etkileşim, yüz yüze sohbetler ve doğal ortamlarda paylaşılan deneyimlerin yerini hiçbir şey tutamaz. 2020 yılında, bu deneyimleri tamamen yaşadığımız iki çok keyifli Rüya Kampı düzenledik.

 

Kamplarımız, doğanın ve doğallığın sunduğu huzur ve dinginlik üzerine kurgulanıyor. Doğada olmak, lezzetli yemekler ve içecekler, samimi sohbetler bizleri besliyor ve bir araya geldiğimizde bu keyifli anları öğrenim ve bilgi paylaşımlarıyla daha da anlamlı hale getiriyor.

Şimdilerde, kamplarımızın içeriklerini yeniden tasarlıyoruz. İlk ana başlığımız “Rüya”. Bu kamplarda ortak rüya deneyimleri yaşayacak, rüyalarımızdan aldığımız mesajları değerlendirecek ve yaşam yolumuzu rüyalarımızın rehberliğinde şekillendireceğiz.

Semboller ve mitoloji üzerine düzenleyeceğimiz kamplarımız ise ayrı bir değere sahip. Sembolleri okuma tekniklerini, kısa süreli kamplar ve keşif gezileri ile sizlere aktaracağız.

Duygusal arınma ve gevşeme kamplarımız ise, günlük rutinden uzaklaşıp iç dünyamıza dönmeyi sağlıyor. Müzik, dans ve doğanın sunduğu sinyallerle hareket etmenin rahatlatıcı etkisi, tazelenme ve yenilenme hissi yaratıyor. Tüm bu kamplarımızda sizleri aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyarız.

Videolar

Youtube kanalımızda, geniş bir yelpazede konuları kapsayan video içeriklerini bulabilirsiniz. Her bir video, belirli bir konuyu detaylı bir şekilde ele alır ve ayrıntılı bilgiler, pratik öneriler ve bireysel dönüşüm yolculuğuyla ilgili çalışma önerileri sunar.

Farkındalık konusu üzerine yazılan kitaplarımızın konularını ve içeriklerini daha da genişletecek olan bu videolar, sizin daha bilinçli, dengeli ve amaç odaklı bir yaşam sürmeniz için destekleyici bir kaynak olmayı amaçlar.

Bireysel Çalışma

“Şifacının Gücü, Şifa Alanın Niyetinden Gelir”

Bireysel olarak destek almaya “niyetli” olanların iyileşme çabaları, onların hayatlarındaki dönüşümü hızlandırıyor. Bu bağlamda, yaşamında değişime karar verenlerle; değişmesini istedikleri konular, yaşadıkları döngüler veya iyileştirmek istedikleri yaşam alanlarıyla ilgili online görüşmeler düzenlenmektedir.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet