YOLUMUZUN HARİTASI

Yolumuzun Haritası

Beslenme alışkanlıklarımızdan hayata bakış açımıza, hayallerimize, önceliklerimize hatta geçmişle olan bağımıza kadar her şey zaman içinde değişebiliyor, dönüşebiliyor.

Hayatımızı sevinç içinde yaşamak ve bizi bekleyen geleceğe dair fikirlerimizi iyileştirmek ise birlikte yapıldığı zaman çok daha keyifli ve kolay oluyor.
Senin niyetin de kendinle buluşmaksa, hep birlikte geleceğe doğru yaptığımız bu yolculukta neden arkadaş olmayalım?

Neler yaptığımı, neler okuduğumu, neler dinlediğimi buradan takip edebilirsin. Yazılarım, kitaplarım, atölyelerim ve akademi programım aracılığıyla yan yana, birlikte yol alabiliriz.
Şimdiden aramıza hoş geldin.

NEREDEN BAŞLAMALISIN?

İlk olarak bir kitabımı seçip okumanı tavsiye ederim. Youtube kanalımda ve web sitemdeki videolarda anlattığım konuların tamamını kitaplarımda detaylı bir şekilde, çalışma teknikleriyle ele alıyorum. Bir konuya odaklanarak çalışmak sonuca ulaşmayı kolaylaştırır.

Kitaplarımı okuduysan temel olarak ilgini çeken videoları tarih sırasıyla izlemeni tavsiye ederim.

Aynı konu hakkında 3-4 yıl önce paylaştığım video ile güncel videolarım arasında farklar olabilir. Bunun nedeni aynı konularla ilgili çalışmaya, gözlemleye ve araştırmaya devam etmemdir. Birlikte ilerlememiz için canlı yayınlarımızda, atölye çalışmalarımızda veya kamplarımızda bize katılabilirsin. Odağın, emeğin, gayretin ve niyetinle ilerleyen sensin. Benim anlattıklarım; araştırmalarım, öğrendiklerim, yolculuğumun içinde fark ettiklerim ve yol arkadaşlarımın yaşadıklarıyla edindiğim gözlemleri içeriyor. Birlikte olmak, birbirimize destek olmak, ilerleyişimizi kolaylaştırıyor.

BİRLİKTE NELER YAPABİLİRİZ?

Seninle belki ilk defa tanışıyoruz ya da belki de kitaplar, canlı yayınlar ya da videolar aracılığıyla bir süredir iletişim halindeyiz. Her şeyden önce şunu söyleyebilirim ki “Nereden başlamalıyım?” sorusu en sık duyduğum sorulardan birisidir. Cevap olarak ben de “Nereye varmak istiyorsun?” diye sorarım.

Varmak istediğimiz yeri bilmek bizim her konuda ilerlememizi netleştirir. Temel prensipleri anlamak bence başlangıç noktası olmalıdır ki, devam eden süreçte hayatın işaret dilini öğrenmemiz kolay olsun. Bunun için temel kitaplarım “Sırlar Bohçası ve Niyet Defteri”dir diyebilirim. Çalışma tekniklerini seviyorsan çalışma kitaplarım da sana yardımcı olabilir.

Eril-dişil prensipler de temel kavramlardır. Bunlarla ilgili Youtube kanalımda birçok video bulabilirsin. Rüya yorumcusu olmak istiyorsan biraz bu kavramlar üzerinde çalışmış olmanı tavsiye ederim. Kitaplarımı ve yazılarımı okuyarak bahsettiğim konuların senin için ne anlama geldiğine bakabilirsin. Sadeleşme videolarımda ve Niyet Defteri kitabımda tavsiye ettiğim uygulamaları kendi başına kolaylıkla yapabilirsin.

Kamplarımıza, gezilerimize, atölyelerimize istediğin zaman katılabilirsin. Geçmişte yaptığım atölyelerimin listesine göz atabilir ve katılmak istediklerine benzer konuların videolarını izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsin.

İnsanın, kendine yaptığı yolculuğu bir ömür boyu sürer. Herhangi bir konuyu bir an önce çözmek, bitirmek istemesi hatta belki hallettiğini zannetmesi ise büyük bir illüzyondur. Bilgiyi egonun hizmetine vermek, ondan fayda alacağım derken ona hizmet etmeye dönüşür. Buna özen göstermemizde fayda var. Bilgi bizim hizmetimizde olmalı, yolumuzda ışık olmalı. Bildiklerimiz yolumuzda engel olursa “hallettim” zannıyla yerimizde sayarız. Oysa yolda olan için devamlılık esastır.

Yolumuz, bilginin ve bilgeliğin ışığıyla aydınlansın.

Kitaplar

Bugüne kadar yayımlanan sekiz kitabımdan, aşağıdaki dördü ilgili konuyla alakalı çözüm odaklı çalışma kitapları olarak yazıldı. Başlamak için bunlardan birisi sana uygun olabilir: “Gelecek Geçmişi Şekillendirir, Aile Modelleri, Doğanın Döngüsüyle Yaşamak, Mekân Enerjilerini İyileştirmek” 

Diğer kitaplarımın içerikleriyse şöyle:

“Niyet Defteri” kurgu dışı bir yöntem kitabıdır. Onu okurken bölümleri takip ederek verdiğim çalışmaları özenle yapanlar sonuçtan çok mutlular. Bir defada okunacak ya da içindeki çalışmalar hızlıca tamamlanacak bir kitap olmadığından bölümler arasında mola vermeni, tablolarla anlattığım bölümleri dikkatlice uygulamanı tavsiye ederim.

“Sırlar Bohçası sembollerin dilini anlamak ve çözmek isteyenler için kaynak kitap niteliğindedir. İlk altmış sayfasını akıcı bir şekilde okuyabilirsin. Sonrasındaki kısımlar çalışma kitabı olarak da kullanabileceğin içeriğe sahiptir. Semboller senin için önemliyse ilk olarak bu kitabımla başlayabilirsin.

“Rüya” kitabını yazmam yaklaşık iki yıl sürdü. Oldukça yoğun içeriği nedeniyle bölümlere ayırarak, ilgini çeken kısımlardan başlamanı tavsiye edebilirim. Rüya yorumcusu olmak ve bu konuda ilerlemek istiyorsan, yorumlama teknikleri ve çalışmaların olduğu bölümlere odaklanman iyi olabilir. Kitabın içinde bin beş yüz sembolün açıklaması bulunuyor. Bu sembolleri hayatın içinde herhangi bir konuyu değerlendirirken de rahatlıkla kullanabilirsin. Sembollere merakı olanların da okumasını tavsiye ederim.

“Derin” kurgu alanında yazdığım ilk eserim ve ilk göz ağrım diyebilirim. İlk defa okuyanların dönüp yeniden okuduğu, birçok bilgiyi ve kavramı kurgu yoluyla anlattığım bu kitabı henüz okumadıysan ilk okuyacağın kitabım olabilir.

Atölyeler

Birbirinden ayrı gibi görünse de bir bedenin işletim sistemine benzettiğim konularla çalışmayı seviyorum. Farklı alanlarda açtığım atölyelere katılmadan önce kendine ne aradığını sormalı ve atölye konusuna ona göre karar vermelisin.

Senin konuya olan ilgin, dikkatin ve devamında önerdiğim çalışma metotlarını uygulaman anlatılanların yerini bulması ve fayda görebilmen için büyük önem taşıyor. Kendimize olan samimiyetimiz derinleştikçe hayatın öğretmenliği de bizi destekleyecektir.

Çalışma sistemim çoğunlukla “farkındalığın artması” üzerinde yoğunlaşıyor. Görmediğimiz ya da tam olarak netleşemediğimiz bir hayat alanında yapmak istediğimiz değişimi hatta dönüşümü gerçekleştirecek olan bizleriz.

Bir eğitmen olarak niyetim; elimden geldiğince anlatımlarımın ve atölyelerimin interaktif kısmında soru-cevap olarak uyguladığım yöntemlerimin senin önündeki yolu açmasıdır.

Bize katılmak istersen atölye programımızı takip edebilir, e-mail grubumuza katılabilir ve online kayıt yaptırabilirsin.

Reyhan Akademi

Kadim bilgileri kendi yöntemlerimle günümüze uyarlayarak akademi öğrencilerimle paylaşıyorum. Onların da bu yolda kendilerini tanımalarına, isteyenlerin uzmanlaşmalarına ve birer rehber olarak bütüne hizmet etmelerine destek oluyorum.

Akademi derslerim yoğun bir program dâhilinde gerçekleştiği için bu kişileri, belli oranda ortak dili konuştuğumuz, bu yolda istekli, bilgiye ve yaşama saygılı, kendini dönüştürmeye öncelik vermiş ve bununla birlikte anlamaya, anlatmaya, aktarmaya ve faydalı olmaya odaklanmış kabile üyelerimden seçiyorum.

Bu yolculukta sen de bize katılmak istersen önce kitaplarımı oku, atölyelerimde bizimle ol ve bizimle birlikte yolunu kendin belirle.

Başvuru açtığımız dönemlerde iletişim kuralım.

Kamplar ve Geziler

Yeni dönemin bize sunduğu nimetlerden birisi mekâna bağlı kalmadan buluşmalarımızı gerçekleştirebilmemiz oldu. Bununla birlikte sarılmak, yüz yüze sohbet etmek, doğal ortamda güzel tatları paylaşmak da hepimize iyi geliyor. 2020 yılında iki tane çok keyifli rüya kampı gerçekleştirdik.
Kamplarımızın temel olgusu doğa ve doğallık üzerinde şekilleniyor. Doğada olmak ve güzel yemekler, içecekler ve sohbetlerle beslenmek hepimize iyi geliyor. Bir araya gelmişken de güzel konuları, teknikleri ve bilgileri paylaşmak aldığımız keyfi iki katına çıkarıyor.
Şimdi yeniden kamplarımızın içeriklerini oluşturuyoruz.

İlk ana başlığımız: Rüya. Ortak rüya deneyimi yaşadığımız, rüyalarımızdan aldığımız mesajları değerlendirdiğimiz, hayatımızın gidişatını rüyalarımızın rehberliğinde oluşturduğumuz kamplarımıza sen de katılabilirsin.
Eril-dişil enerji benim en sevdiğim konulardan. Uygulamalı anlatımlarım ve doğanın içindeki unsurları okumak için dış mekân çalışmaları eşliğinde birlikte güzel keşifler yapabiliriz.
Semboller ve mitoloji için “göz bebeğim” diyebilirim. Sembolleri okumanın bir tekniği olduğunu sen de bilirsin. Kısa süreli kamplarımızla, çıkacağımız keyifli gezilerle sembolleri de birlikte keşfedebiliriz.
Duygusal arınma ve gevşeme kamplarımız, rutinden uzaklaşıp içimize dönmemizi sağlıyor, keyifli paylaşımlar, müzik, dans ve doğanın işaretleriyle hareket etmenin rahatlatıcı etkisi yenilenme hissi yaratıyor.

Henüz programa eklemediğimiz sürpriz gezilerimiz de var. Bültenlerimizi takip ederek bunlardan da haberdar olabilirsin.

Videolar

“Aynı konu hakkında 3-4 yıl önce paylaştığım video ile güncel videolarım arasında farklar olabilir. Bunun nedeni aynı konularla ilgili çalışmaya, gözlemleye ve araştırmaya devam etmemdir. Birlikte ilerlememiz için canlı yayınlarımızda, atölye çalışmalarımızda veya kamplarımızda bize katılabilirsin. Odağın, emeğin, gayretin ve niyetinle ilerleyen sensin. Benim anlattıklarım; araştırmalarım, öğrendiklerim, yolculuğumun içinde fark ettiklerim ve yol arkadaşlarımın yaşadıklarıyla edindiğim gözlemleri içeriyor. Birlikte olmak, birbirimize destek olmak, ilerleyişimizi kolaylaştırıyor. “

Bireysel Çalışma

“Şifacının Gücü, Şifa Alanın Niyetinden Gelir”

Bireysel olarak destek almaya “niyetli” olanların iyileşme çabaları, onların hayatlarındaki dönüşümü hızlandırıyor. Bu bağlamda, yaşamında değişime karar verenlerle; değişmesini istedikleri konular, yaşadıkları döngüler veya iyileştirmek istedikleri yaşam alanlarıyla ilgili online görüşmeler yapıyoruz.

1 saat süren ilk görüşmede; konunun çözümü gerçekleşene kadar odaklanılması gerekenlerle ilgili bazı ödevler veriyorum. Birlikte değerlendirdiğimiz konuyla ilgili, kişinin özeni ve dikkatiyle hayatında bir iyileşme başladıktan sonra yeniden buluşuyoruz.

İLETİŞİM

Selami Ali Mah. CUMHURİYET Cad.
No:46 İç Kapı No:30 Üsküdar/İST.
bilgi@meltemreyhan.com

iyzico_ile_ode_colored_horizontal

BANKA BİLGİLERİMİZ

Reyhan Akademi Danışmanlık ve Org. San. Ltd. Şti.
Vakıf Bank Suadiye Şubesi Kodu: S00106
Hesap No: 00158007315255470
IBAN: TR 03 0001 5001 5800 7315 2554 70

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet