Yengeç Burcu

Burçlar

Yengeç Burcu

Yengeç kıskaçlarıyla yakaladığını kolay bırakmaz. Tedirgin, ürkek ve ortamdaki değişimleri çabuk hisseden bir deniz hayvanıdır. Günümüzde kullanılan ters yönde duran iki küre ve hilal figürleri Ay döngüleri, beslemek ve beslenmek, almak, aldığını içe aktarmak ve  içe çekilmekle ilgilidir.  Yengeç burcu zor bırakır, beslediklerinden beslenir, bırakmaya karar verdikten sonraki süreç onun için bir doğum gibidir, bırakırken yeniden bağ kurmaya ihtiyaç duyar.  Güneş’ten aldığı ışığı yansıtan yengeç, karşısında olanın aynası gibidir. Aldığıyla beslenmek ve beslemek ister. Ruh halimizin değişkenliğini, değişkenlikten korktuğumuz için geçmişe tutunmamızı,  kaybetmekten korktukça egomuzun duygularımızla olan bağını, otoriteye olan ihtiyacı, hızlı hareket etme isteğinin dikkat dağıtıcı etkisini ve vermek için çaba gösterirken nerden ve neyi aldığımıza dikkatimizi vermemizi hatırlatır.

AY

Ay, takvimlere ilham olmuş ilk gök cismidir. Hali hazırda göksel etkileri ve değişimleri en çok ilgi çeker. Dünyanın tek uydusudur. Eski çağlarda Ay, ana tanrıça olarak tapım görürdü. Bazı kültürlerde ise erkek enerjiyi temsil ederdi. Mezopotamya’da Ay Tanrısı ‘’ Sin’’ adını almıştı. Hilal şeklinde Ay’a oturmuş bir halde uzun beyaz sakalları ile tasvir edilirdi. Günümüzde Ay için ‘’ Ay dede’’ denmesinin en önemli sebebi bu inanışın yansımalarından kaynaklanır. Oysa Ay dişil enerjiyi temsil eder. Yunan mitolojisinde Apollo’nun kız kardeşi Artemis Ay Tanrıçası olarak kabul edilirdi. İsis, Luna, Parvati, Mani, Khonsu gibi farklı adlarla farklı kültürlerde tanrıça kültüyle ilişkilendirilmiştir.

Ay tıpkı kendisinin Güneş ışınlarını Dünya’ya iletmesinde olduğu gibi senin hayatında da  ‘’alma’’ eylemini, dışarıda olan bitenden etkilenme halini, egonun gücü oranında kendini dış dünyada konumlandırmanı temsil eder.  Duygusal olarak dışarıya yansıttıkların egonun aynasıdır.

Kendine ait olmayan ışığı ile geceleri aydınlatması, beslenme ve besleme enerjilerini, ışığın gücüyle artan manyetik etkisinin yarattığı med-cezirler hayatındaki duygu dalgalanmalarını yönetir.

Annenle olan ilişkini anlamak için hangi burçta, hangi evde ve hangi gezegenlerle etkileşimde olduğuna dikkat etmelisin. Duygusal derinliğini, duygusal etkileşimini belirler.

Ekinlerin toplanması ve ekin ekme zamanları, beden arındırma sistemleri, başlatma ve bitirme eylemleri, oruçlar, birçok kültürde dini bayramlar, yıl takvimleri onun hareketlerine göre şekillenir.

Dünya üzerindeki sular, bedenindeki su sistemi onun etkisi altındadır.

Ayın sembolü hilal şeklindedir. Hilal başlangıcın, dönüşümün ve yeniden doğuşun sembolüdür.

Ay  enerjisinin olumsuz özellikleri , depresyon, dalgalanan bir ruh hali, gerilim ve kötümserliktir.

Astrolojide Yengeç burcunu ve 4. Evin yöneticisidir. 

Günü Pazartesi

Taşı inci, ay taşı

Rengi sedef beyazı

Vücutta özellikle göğüs, akciğerler,

Dişil enerjidir.

Yin özelliktedir.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet