Temmuz Ayına Merhaba!

temmuz-ayina-merhaba-meltem-reyhan

Hoş geldin Temmuz !

Temmuz için bir kelime seçsem ‘’ tutku’’ derdim.

Tutkuyla yapmak ya da tutkuyla yanmak!

Yazın sıcağı ve tutkuyla istediklerimizin ortaya çıktığı bir dönemdeyiz.

Alev alev yaz… J

Bu dönemi anlamamızı kolaylaştıracak sorular:

Gerçekten kalbimin tutkuyla istediğini mi yapıyorum?

Başkalarını etkilemeye çalışmak için tutkularımdan vazgeçiyor olabilir miyim?

Beni ne heyecanlandırıyor ya da neşelendiriyor?

Kendimi hangi durumda veya neyi yaparken özgür hissediyorum?

Ne için mücadele edeceğim?

Ne için hevesliyim?

Bu sorular Mars enerjisinin bu aya hâkim olacağını anlatıyor. 

Mars 1 Temmuz Satürn ile karşıt açıdayken, 4 temmuz Uranüs ile kare açıda ve 13 Temmuz Venüs ile kavuşuyor.  Ortaya koyma isteği, tutkuyla bağlanma isteği o derece yoğun ki bu enerjiye kapılanlar için ay sonundaki Jüpiter- Mars karşıtlığı kibrin ve müşkülpesentliğin  tuzaklarını oluşturabilir.

Bireyselliğe, bireysel farklılıklara, özgürlüğe, bağımsızlığa, kendin gibi olmaya cesaret etmek ya da egonun oyunlarına gelip, bana baksınlar, beni izlesinler, beni taktir etsinler diyerek hedeflerini yitirmek arasında gel-gitlere meyilli bir dönem.

Temmuz ayının enerjilerini faydalı şekilde nasıl kullanırız?

Kalbimizden gelen ve bize iyi gelen ne varsa sadece kendimiz için yapmalıyız. Birisi görmüş, görmemiş, taktir etmiş, alkışlamış hatta eleştirmiş, beğenmemiş hiç umursamadan ‘’ bu benim içimden gelen’’ diyerek yapmaya devam etmeliyiz. İşte o zaman özgüvenimiz tam olur ve hedeflerimizi kendi irademizle belirleyebiliriz.

Yeni Ay ve Dolunay Zamanları…

Yeni aylar başlatmak için efor sarf edilen dönemleri, dolunaylar sonuç almak, bırakmak, terk etmek için uygun zamanları sembolize eder.

Dolunay hamilelik gibidir, zamanı gelmiş başlangıçlar için bir şeylerin sonlanmasıdır. Tamamen bir bitişte olabilir, bir şeyin bitip bir şeyin başlaması da olabilir.

Yeni ay dediğimizdeyse gökyüzünde henüz Ay görünmezdir. Hilal fazına gelene kadar birkaç gün geçmesi gerekir. Bu nedenle eski kültürlerde yeni bir işe başlamak için gökte ay hilal olana kadar beklerlermiş.

10 Temmuz 2021 04:17 Yengeç burcunun 18. Derecesinde yeni ay doğuyor. Mars ve Venüs Aslan burcunda kavuşmuş durumdalar.  Sevginin gezegenini, tutkunun gezegeni ele geçirmiş. Venüs’ün gücü Mars’ın enerjisine yetmez. Yengeç burcunun duygusal hassasiyetinin yanında, Aslan burcunun görülme isteğinin yarattığı baskıya dikkat etmekte fayda var. Bu yeniayda ekilen tohumlar Ağustos ayının ortasına kadar mahsul verebilir. Satürn, bireyselliğini dikkate al derken ileride kulak da çekerim diyor.

Mars- Venüs kavuşumuna katılan Chiron; kalbin neşesini yenilemek ve çocuk saflığına kavuşturmak için destekliyor. İçeriye bak, kalbini dinle, kendini olduğun gibi sev !

Çocukluğuna dair travmalarından özgürleşmek, duygularınla bağlantı kurmak ve kendi hedeflerini belirlemek için niyetini yap!

Beni benden alan hallerimden

Beni bağlayan sözlerimden, sözleşmelerimden özgürleşiyorum.

Kendimi olduğum gibi seviyor ve kucaklıyorum.

 

24 Temmuz 2021 05:36 Kova Burcunun 01. Derecesinde Dolunay gerçekleşiyor. 18 Temmuz Güneş ve Pluto arasındaki zıtlaşmanın etkileri dolunay enerjisine de sirayet ediyor.  Kendini güçlü hissettiğin birçok konuyu geride bırakmış, vazgeçmiş hatta hedeflerini tamamen yenilemişken birden güvensiz hissetmen, duygusal olarak hassas hissetmen gayet normal. Sadece şunu hatırla yaptığın, sahip olduğun herhangi bir şeyden ötürü güçlü olmak ya da güçlü olduğun alan gerçekten gücü anlatmıyor. Gücün seni yöneten, egona hizmet eden yönlerine bakmalısın. Başkalarına hükmettiğin ya da  etkilediğinde değil kendin olduğun ve sende var olanı ortaya koyduğunda güçlüsün.

Kendi üzerime kurduğum baskılardan özgürleşiyor,

Geride bıraktıklarımla vedalaşıyorum.

Kalbimde var olan gücü sevgiyle ortaya çıkarıyorum.

Emeğim değerini bulsun, yeteneklerim görünür olsun.

Seçim bizim kalbin neşesi bol, beden sağlıklı, kazançlar bereketli olsun, boşluklar sevgiyle dolsun.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

7 Replies to “Temmuz Ayına Merhaba!”

  1. Harikasınız! Allah sizden razı olsun… Kalbimden geçen ama nasıl dile dökeceğimi bilmediğim anda, yazdığınız sade niyetler yerini buldu. Kalpten teşekkür ediyorum. Mine

  2. Mükemmel bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim. Bir yükselen ikizler olarak ne iyi geldi anlatamam. Güzel kalbinizden öperim. Bu güzel sözleri kaydettim düzenli olarak okuyacağım Allah razı olsun

  3. Düşündürücü hissedici yazılarınız kova ve yükselen kova olarak dolunay diyorsunuz hocam şifa niyetiyle bekliyoruz mu !

  4. Emeğine sağlık Meltem abla harika yorumlamissin Gönlüne ve Kalbine sağlık🙏💕🌺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet