Şubat Ayı e-bülten

Add Your Heading Text Here

Şubat Ayına Merhaba,

İlk buluşmamız, sadeleşme teklifimle başladı. Bu çalışma nasıl gidiyor merak içindeyim. Bu program devam ederken ben de -her yıl olduğu gibi- mart ayında ilkbahar detoksumu yapacağım. Belki bu e-posta sana ulaştığında “Doğanın Döngüsüyle Uyumlu Yaşamak” çalışma kitabım da çıkmış olur. Orada, neden bu arınmaları yapmamız gerektiğini, mevsimlere göre beslenmenin duygularımıza ve bedenimize etkilerini anlatıyorum.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da kendi sürecimi günlük olarak Instagram hikâyelerimde ve canlı yayınlarımda paylaşacağım. Sen de bana katılmak istersen kendi sirkeni şimdiden yapmalısın. Bunun için öne çıkan hikâyelerimde, videolu anlatımlarımdan veya blog yazılarımda paylaştığım tariften yararlanabilirsin.

Bu ay astrolojik olarak bizi neler bekliyor, birlikte bir göz atalım. Bu ayın bir başka önemi de 12 Şubat’ta yeni Çin yılının başlayacak olması. Konuyla ilgili yazımı ekledik, istersen bir göz atabilirsin.

Şubat Ayı Astrolojik Takvimi

Satürn’ün Kova burcunda seyrine kısaca bakalım:

  • Parayı nitelikli harcamayı gösterir.
  • Paranın satın almaya yetmeyeceği durumlara işaret eder. İhtiyaç duyulan ürüne ya da hizmete ödeme gücüne sahip olunmasına rağmen ulaşamamak anlamına gelir.
  • Toplumlar ve gruplar için faydalı bir iş yapıyormuş gibi görünen ancak fayda sağlamayan oluşumlar çözülür.
  • Bireye yüklediği misyon; kendi otorite planını geliştirmek, otoriteyi koyan ve uygulayanlarla ilişkiyi iyileştirmek, kolektif amaçlar için mücadele etmek, öteki diye ayırmayı bırakmak, fanatizmden uzaklaşmak; herhangi bir konuda önemsiz, ufak diye düşünmeyip görev almak; hedeflerini, ideallerini ve hayallerini revize etmek; kendi olma cesaretini göstermek ve özgünlüğünü kabul etmek.

Kova çağını sanırım uzun bir süre daha konuşacağız.

1 Şubat; Venüs, Kova burcuna giriş yapıyor,

17 Şubat; Satürn Kova – Uranüs Boğa Karesi (7. derece),

18 Şubat; Güneş, Balık burcuna giriş yapıyor,

20 Şubat; Merkür, düz hareketine başlıyor,

25 Şubat; Venüs, Balık burcuna giriyor,

27 Şubat; Başak burcunda Dolunay (8. derecede).

Şubat Ayına Genel Bakış:

Bu ayın en vurucu açısı; 17 Şubat tarihinde, 22,5 yılda bir gerçekleşen Satürn- Uranüs karesi olacak. Her ikisi de sabit tabiatlı burçlarda, yeniliğe geçişte inatlaşılan konuları gündeme getirecek; belki zorlayacak belki de mecbur bırakacak.

Neyle inatlaşıyor olabiliriz?

Köhnemiş düşünceler, eski bilgilerle devam etmek, hayalleri ve hedefleri revize edememek vb…

Genele etkisiyse; radikal ve muhafazakâr çözümler arasında çelişki, ideolojiler arasında çatışmalar…

Herkesin hayatına etki edebilecek olayların göstergesi olan bu açıyı gökyüzünde yeniden 15 Haziran ve 24 Aralık 2021 tarihlerinde gözlemliyor olacağız. Üstelik Mayıs ayında Retro hareketinde olan Satürn enerjisi, biraz daha baskın hale geliyor. Şubat ayında gerçekleşen açının etkileri birkaç ay sürebilir.

Bu süreçte; yaşadıklarını, direnç gösterdiğin konuları, olmayacağını tahmin etmene rağmen ısrarcı olduğun hedeflerinle ilgili konuları not almanı tavsiye ederim.

15 Haziran tarihinde Retro durumdaki Satürn, 2 Eylül tarihinde yeniden Kova burcunda 7 dereceyi görecek. Bu demek oluyor ki Şubat ile başlayan süreç Nisan ayına, sonrasında da Haziran – Eylül aylarına kadar benzer konuları gündeme taşıyacak.

Önemli olan, bu baskı yaratan enerjinin hayatımıza olumlu dönüşümlere vesile olması için yeniye açık olmamız.

Satürn; sana ait olmayan ve senin zannederek sahiplendiklerini yolundan alır ve ruhun yolculuğuna yardımcı olur.

Uranüs; yeniliği, dönüşümü aniden getirmek ister. Aslında bunu hızlı yapma isteğini Boğa burcu biraz engelliyor. Bu nedenle sabit fikirliliği, sahiplendiğin konuları geniş bir açıdan yeniden değerlendirmelisin.
Bu açının bireysel haritalara etkisini, özellikle sabit burçlarda (aslan, kova, akrep, boğa) 7. derece +- 5 derece gezegenleri olanlar; ev girişleri olanlar; ASC, MC, IC noktaları olanlar biraz daha yoğun hissedeceklerdir. Bunun dışında hepimizin en çok etkilendiği alan, dünyada yaşanan değişimin, yapılanmanın gelgitleri olabilir.

Uzlaşmanın tek yolu, yüzleşmektir.

Dikkat edilecek günler:

Bu günlerde sert açılar bizi eyleme geçmekte zorlayabilir, engellenmiş hissettirebilir. Aslında amaç engellemek değil efor göstermek ama belki yöntem değiştirerek devam etmektir.

  • Şubat; Güneş – Mars arasında kare açı var. Benliğini ortaya koymak için savaşmak zorundalığı hissi verebilir. Sakin olmaya odaklanmakta fayda var.

      10 Şubat; Merkür – Uranüs arasında kare açı var. Kendini özgürce ifade edemediğin duygusu verebilir. İfadeleri özenle seçmek iyi olabilir.

      20 Şubat; Mars – Venüs arasında kare açı var. Eril ve dişil prensiplerin çatışması, sevildiğini hissetmekte zorlanma, çatışmaya yatkınlık olabilir. Sakin kalmak ve odağı başka bir konuya yönlendirmek iyi olabilir.

Olumlu açılar:

8 Şubat; Merkür – Güneş kavuşumu var. Dileklerine, niyetlerine ve ifadelerine odaklan; her an olabilir. J

11 Şubat; Jüpiter – Venüs kavuşumu var. Şans yağmurunda şemsiyeni ters çevir. Maddi koşulları iyileştirmek, aşk, kendini iyi hissetmek için harika bir zaman.

13 Şubat; Venüs – Merkür kavuşumu var. Venüs; aşk, para, sevgi ve mal edinmek açısından cömerttir. Merkür; ifadeleri, anlaşmaları ve işi hakkıyla yapmayı temsil eder. Şimdi güzel dilekleri ifade etme zamanı!

15 Şubat; Jüpiter – Merkür kavuşumu var. İnsanın içinden “yaşasııınnn” demek geliyor. Kendi özgünlüğünü, içinden geleni rahatlıkla ifade etmeli, olduğun gibi olmalısın. Ne dilediğine de dikkatini vermelisin; gerçekleşme olasılığının arttığı bir dönem.

Hayat, verdiği ödevleri yerine getirirken yardımcılarıyla da destek olur. Şimdi ödevlere odaklanma zamanıdır.

Dolunay ve Yeniay

11 Şubat, enerjisi yüksek bir gün ve yeniay Kova burcunda gerçekleşiyor. Yöneticisi Jüpiter, iyi enerjisini onun kadar iyi olan Venüs ile birleştiriyor. Yüksek bir başlatma enerjisini doğru kullanmakta fayda var.

27 Şubat’ta, Başak burcunda dolunay gerçekleşiyor. Etkilerinden çok “Dolunayda neler yapılabilir?” kısmını paylaşmak istiyorum. Özellikle 2. Çakrayı aktive etmek için dolunayı, yakamozu seyretmek ve meditasyon yapmak iyi gelir. Ruhsal arınma için, duygusal olarak içinden atamadıklarını bir kâğıda yazıp yakmak da rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Şubat ayı güçlü bir enerjiye sahip; yaşarken huzurlu hissedelim, şansı alıp fırsata dönüştürelim.

Sevgimle

Meltem

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet