mart-ayina-selam-olsun

Mart Ayına Selam Olsun!

Bahar kapımıza geldi. Aylardır evlerde adeta sıkışmış bir ruh halinde yaşamanın bir yolunu bulduk ve bulmak için çabamız devam da ediyor.

Bu olaylar olmadan önce çok da sıradan gördüğümüz ve hatta belki şikayet ettiğimiz bir çok konu nimet gibi geliyor.

Özgürce bir parkta yürümek, çocukların rahatça oynaması, spor yapmak, bir yerde oturup bir şeyler yemek ya da içmek şimdi hayal gibi oldu.

Güzel olan yaşam devam ediyor ve bir yol bulabileceğimizi de anlatıyor.

Yol ve yöntem değiştirmek bu ayın konusu olsun.

Değişimin ve yeniliğin başlangıcı olan bahar aylarında sen de bana katıl ve canlan – tazelen programımızı birlikte yapalım. Sadeleşme ile başladığımız süreci yenilenme ile devam ettirelim.

Siteme bu konuyla ilgili yazıları ekledik ve canlı yayınlarla da destekleyeceğim.

İçimizdeki neşe ve coşkuyu oluşturacak olan beklentilerimizi gözden geçirmek ve esnek olabilmek bizi güvende hissettirir.

Güven ile olan bağımız umutla olan bağımızı sağlamlaştırır. Umut varsa yapmak konusunda istekliyizdir.

Bu ay gökyüzü bizi hangi enerjilerle besleyecek ya da desteğini kesecek birlikte bakalım.

Genel olarak Balık burcu temasının yoğun olduğunu söyleyebilirim. Hayaller ve beklentilerle hayatımızda olmasını istediklerimizi idealize edebilir ve kendimizi bazı konularda uyuşturabiliriz.

Neptün, Balık burcunun yöneticisidir. Sitede bulunan ‘’Balık Burcu’’ yazımı okursan orada Neptün nasıl bir gezegendir anlatıyorum.

https://meltemreyhan.com/balik-burcu/

An’da kalmak bu ayın en temel deniz feneri olacaktır. Sadece olanın farkında olmak, idealize etmeyi, gereğinden fazla anlam yüklemeyi bırakmak, gerçekçi olmak ve etki altında kalabileceğin konuları tespit etmelisin. Sosyal arkadaşlıklar ve ikili ilişkilerde de etkilendiğin kişilere, rol modellere bakış açında farkındalığını arttırman hayal kırıklığından korunmana yardımcı olur.

Neptün’ün etkisi sisli bir havada yol almak gibidir. Sadece önündeki aracın ışığı ya da kendi arabanın sis farlarının sana açtığı yolu takip etmelisin.

Farz etmek, zannetmek ve çıkarımda bulunmak bu ayın uzak durulması gereken en temel yaklaşımları.

Gökyüzünde sert açılar yok. Zorlamayacaksa kolayı seçmeye meyilli yapabilir.

Kolayı seçmek iyi bir şey değil mi?

Kolaylaştırmak evet ama kestirmeden gitmek adına kolayı seçmek yanıltabilir.

Bu ay arınma programı gibi kendin için yapacakların ve dışarıdan beklediklerini listenden çıkarmak sana iyi gelecektir.

Bu ayın önemli tarihleri neler?

5 Mart  / Jüpiter – Merkür Kova burcunun 17. derecesinde kavuşuyor. Düşüncelerini dile getir, iyi dilekler, niyetler yapmak için harika bir zaman.

11 Mart  / Neptün- Güneş kavuşumu Balık burcunun 20.  Derecesinde kavuşuyor. Benliğin çözüldüğü, kendiliğinden iyi hissetme halinin ortaya çıkışı, hayallerin hatırlanması, gerçekleştirmek istenenler için hazır hissetmek ve kendini hayal dünyasında kandırma potansiyeli de etkiler arasında.

14 Mart / Neptün- Venüs kavuşumu Balık burcunun 20. Deresinde gerçekleşiyor. Sevginin ve sevilme istediğinin abartılması, idealize edilmesi, şefkatle kucaklama isteği, affediciliğin coşması, merhamet duygusunun aşırıya gitmesi görülebilir. Bununla birlikte yaratıcılık enerjisinin artması ve sanatsal etkinliklerde başarı elde etmek de görülebilir.

24 Mart / Mars – Merkür karesi Balık ve İkizler burcunun 11. Derecesinde gerçekleşiyor. Düşündüğünü hayata geçirmek için mücadele vermek, zihinsel zorlanma ya da eyleme geçerken zorlanma hissedilebilir.

26 Mart/ Venüs- Güneş kavuşumu Koç burcunun 5. Derecesinde gerçekleşiyor. Benliğin ortaya konmasında acele etmek, sevilmek için mücadele etme isteği, sevgiyi göstermekte spontane olmak, içinden geldiği gibi davranmak için motive hissetmek. Güzellikleri bir an önce görme ya da gösterme isteği görülebilir.

30 Mart / Neptün- Merkür kavuşumu Balık burcunun 21. Derecesinde gerçekleşiyor. Söylemlerin idealize edilmesi, hayallerin ve beklentilerin artması, kendini düşünsel olarak kandırabilme potansiyeli verebilir. Öte yandan içsel akış almak, kalpten hissedilenleri dile getirmek de kolaylaşır. Aradaki farkı yaratan an içinde olmak ya da olmamakla ilgilidir.

13 Mart 2021 – Yeni Ay Balık Burcunun 23.03 derecesinde saat 13:21 ‘de gerçekleşiyor.

Enerji bana göre gayet yumuşak ve hayallere odaklanmayı destekliyor. Venüs, Neptün, Güneş ve Ay birlikte hareket ederken, Jüpiter ve Merkür de kucaklaşıyorlar.

28 Mart 2021- Dolunay Terazi Burcunun 08.18 derecesinde gerçekleşiyor. Güneş Koç burcunda istediklerini yapmak ve spontane davranmakla ilgili istekli olan egoyu temsil ederken, Terazi burcundaki Ay dengeyi kurmayı, karşımızdakinin ne düşündüğü ve ne hissettiğiyle ilgili tavır geliştirmemize vurgu yapıyor.

Keyifli, keşifli ve huzurlu bir ay dilerim.

Meltem

Güncel Atölyelerimiz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet