Kasım Ayı Astrolojik Enerjileri

Kasım Ayı Astrolojik Enerjileri

Hoş geldin Kasım

Bizi huzur, sakinlik ve bereket enerjisiyle destekle, güvende hissetmemize yardım et.

Kasım ayı doğa takviminde kışın başlangıcıdır. 4 Kasım ile başlayan süreç 5 Mayıs ile son bulur.

5 Mayıs doğanın kendini adeta döllediği çiçek fırtınalarının zamanıdır. Hıdırellez ile yazın gelişini kutlarız.

Kış ve yaz ayları birbirinin tam zıddı özellikler taşır.

Kış yin, yaz yang mevsimdir.

Yin içe çekilme, elimizdeki kaynakları değerlendirme, eskiyle olan bağı gözden geçirme, devamlılık ve zorluklardan geçerken elemine etmekle ilgilidir.

Korumak, korunmak isterken bir yandan da kaynakların azalmasıyla birlikte daha az yenilik isteği duyarız. Umuda daha çok ihtiyacımızın olduğu bu dönemde gücümüzün de farkına varırız.

Kasım ayında, Boğa burcunda gerçekleşecek ay tutulması dünyanın yeni gündeminden ön gösterim niteliği taşıyor.  

Bu ay Boğa- Akrep aksının konularının gündeme gelişini izlerken, İkizler – Yay aksındaki son tutulmayı da Aralık ayında yaşayacağız.

Oldukça yoğun bir gündemle yılı uğurlayacağız diyebiliriz.

Bir yanda mezuniyet bir yanda da yeni okula başlamanın heyecanı ve bilinmezliği bizimle olacak diyebiliriz.

Kasım ayı Akrep burcuyla ilişkilidir. İhtiyacın bitmiş olanı veya gereksiz şeyleri bırakmak, değişime kabul vermek, gerekirse feragat etmek, kaynakları birleştirmek ve paylaşmak, tüm koşullara rağmen hayatta kalma gücü, bir halde ölmeyi ve yeniden doğmayı kabul etmekle ilgilidir.

Paraya ve rahata düşkünlük, maddi güvence için uzlaşmak, bildiğinden vazgeçmemek, aşırı kıskançlık, tutkuyla sahiplenmek, değişime direnç, mevcut durumu kendi istediği şekilde düzenlemeye veya düzeltmeye çalışmak karanlık yönüdür.

Yöneticileri Pluto ve Mars olan Akrep gücün nasıl kullanılacağına dair konuları içerir. Tutkunun ateşiyle yapmak ya da o ateşte yanmak derslerindendir.

Borçlar, krediler, vergiler, kira gelirleri, tazminatlar, krizler, gizli konulara ilgi, baskı uygulamak, kendini ya da başkalarını zorlamak, peşinden gitmek, hesap sorma isteği, ölüm, ezoterik bilgiler ve madde ötesi hissediş konuları da onun alanıdır.

Tam karşısında Boğa burcu bulunur. Bizi bereket enerjisi ve doğanın iyicil yüzüyle buluşturur.  Kaynaklar yeterlidir, ihtiyacımız olana sahibizdir, neye sahip olduğumuzun farkındayızdır.

Değerli hissetme, değerli olanlar, duyularla algılama, hayatın tadını çıkarmak, tat almak onun alanıdır.  Yöneticisi Venüs güzellikleri toplamak ister. İyicil bir gezegendir. Toprağın bereketi, mülkiyet kavramı, sahip olmak ve sahip çıkmak, aidiyet duygusu, biriktirmek, toplamak, arttırmak, üretmek, form vermek, değer katmak ve elindekini korumak onun işidir.

Boğa ‘’ ihtiyacım olana sahibim ‘’ düşüncesiyle rahatlar. Eğer elindekilerin ona yetmeyeceği düşüncesine takılırsa güvensiz hissetmeye başlar.

Keyfe rahata düşkünlük, maddi güvence arayışının hayatın merkezinde oluşu, aşırı sahiplenmek, istifçilik, paraya aşırı güven veya para konusuna takıntı, değişim direnç, doyumsuzluk, neye sahip olursa olsun güven içinde hissedememek, kaybetme korkusu, maddi güvence için uzlaşmak, tembellik, konfora ve keyfe düşkünlük karanlık yönüdür.

Önümüzdeki 18 ay bu konular gündemimize gelecek ki zaten uzun zamandır harmanlanıyoruz. Özellikle de Uranüs Boğa burcuna girdiğinde bu yana hayatımızın merkezinde Boğa burcunun anlattığı konular var.

Gelelim bu ayın enerjilerine

5 Kasım 2021 Cuma saat 00:15 itibariyle yeni ay Akrep burcunun 12. derecesinde gerçekleşiyor.

Bu sırada Aslan burcu yükseliyor. Yöneticiler, önde olanlar veya ünlü kişilere işaret eden aslan burcunun yöneticisi Güneş haritanın en dibinde yer alıyor.

Satürn,  Ay, Mars ve Güneş’e yaptığı kare (zorlayıcı)  bir açılıyla katılırken, Uranüs başka bir zorlayıcı açı olan karşıtlıkla yeni ayın enerjisini serleştiriyor.

Akrep burcunun yöneticilerinden Pluto, Merkür ile kare açıyla sohbeti yıkıcı söylemler, haberler veya yazılı anlaşmaların etkisini vurguluyor. 

Satürn ve Uranüs arasındaki kare açı 24 Aralık tarihinde kesinleşecek.

Bir sürecin sonucunun o tarih ve civarında netleştiğini görebiliriz.  Önde olan insanlarla ilgili haberler ilginç gelişmeleri vurgulayabilir.

Bu anlattıklarım genel gündemle ilgili olsa da sabit niteliğin egemen olduğu bu haritanın özellikle Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burçları için etkisi daha hissedilir olacaktır.  Bu saydığım burçlarda 12 derecede ( +- 5 ) gezegenleri olanlar için konular daha net ortaya çıkacaktır.

Kasım ayı uzun süredir beklenen değişimlerin beklenmeyen bir hızla gerçekleşmesinin habercisi niteliğinde olabilir.

Yaklaşık dört aylık hızlı gündeme hazır olmakta fayda var.

Kemerlerinizi bağlayın derim.

Yeni aylar başlangıçların habercisidir ve performans gösterilecek alanlara işaret eder. Ay, Güneş ile olan ışık bağını yeniden kurmaktadır. Bize de yeniliklerin hangi alanda olacağını anlatır. Başlatmak, çaba göstermek ve devamlılık için emek vermekle ilgilidir.

Önümüzdeki dönemde önemli gelişmelerin olabileceğini  düşündüğüm tarihleri paylaşıyorum.

( 19 Kasım – 19 Aralık – 19 Ocak -19 Şubat – 19 Mart, Sırlar Bohçası kitabımdan 19 sayısıyla ilgili yazdıklarımı okuyabilirsiniz)

AY TUTULMASI

19 Kasım 2021 saat 11:57 itibariyle Boğa burcunun 27. derecesinde parçalı bir ay tutulması gerçekleşiyor.

Düğümler yer değiştirirken küçük bir tanıtım yapacaklar. Düğümlerin Boğa- Akrep sürecini hem yazıyla hem de canlı yayınlarda anlatmaya niyetliyim.

Boğa; toprak, para, üretim, birikim, gayrimenkul, var olan değerle ilgilidir.

Akrep; ortak paralar, borçlar, krediler, menkul değerler, borsa, bankalar vb…

Dolunaylar var olanın açığa çıkmasına vesile olurlar. Ay tutulmaları dolunayların en güçlü halidir.

Tutulma sırasında Oğlak burcu yükseliyor. Statüko ve onu temsil edenlerle ilgili bir gündeme işaret ediyor.

Şirketler, kurumsal yapılar ve onları yönetenler, statüko sahipleri, itibar konuları ve gelecekle ilgili hedeflerde bir değişime mecbur kalmak söz konusu olabilir.

Satürn 1.evde Kova burcunun 8. Derecesinde yer alıyor. Bu dereceyi 28 Şubat ve 28 Ağustos tarihlerinde de deneyimlemiştik. Tutulmanın ev sahibi Venüs 12. Evde hapis kalmış, gizli planlar, gizlilikle yapılanlar, gizli düşmanlıklarla ilgili konuların ortaya dökülmesine vesile olabilir. Bunların maddi konularla bağlantısı olması muhtemel.

Venüs bu bahsi geçen bilgi akışını bize 21 Aralık civarında Retro hareketi sırasında verebilir.

Olan bitenin mesajını anlayabilmek için biraz beklemekte fayda var. 

Tutulmalar yaklaşık 15 gün etkilerini devam ettirirler.

Bu tutulmadan 15 gün sonra Yay burcunda Güneş tutulması geçtiğimiz 18 aylık dönemin kapanışını verecek gibi görünüyor.

Bu ay ki yazımda uzun süreden bu yana genel etkilere değinmek istedim. Yeni bir dönemin eğişindeyiz. Yenilik öncesinde belirsizlik ve endişe insanı tedirgin edebilir. Sakin ve dingin kalabilmek için hayatta hiçbir şeyin sabit olmadığını hatırlamalıyız. Ne neşe ne de keder sabit değildir.

Sabit nitelikte gerçekleşen bunca olay bize istikrar ve güven konusunda fikirlerimizi yenilememizi anlatıyor.

Bu ayın konusu; güven, ısrarcı olmayı bırak, hesap sormaktan özgürleş, elindekilerin değerini bil ve değişime hazır ol şeklinde gibi görünüyor.

Pandemi, ekonomi derken dışarıyla olan bağımızı üzerimizde yarattığı etki her geçen gün artıyor. Bundan sebep gergin olmamız olasıdır. Uyku en iyi şifacıdır. Sağlıklı bir uyku vücudu onarır ve üzerimizdeki baskıdan özgürleşmemize yardımcı olur.

Bazılarının kriz dediği başkaları için fırsattır.

Hayatımızdaki değişim rüzgarlarını fırsata çevirebilmek için nerede direnç gösterdiğimizi fark etmeliyiz.

Elinde olanı kaybetme korkusu eski ve köhnemiş olanı kabul edip, yeni bir karar almamıza engel olabilir.

Yenilikler huzur versin.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

4 Replies to “Kasım Ayı Astrolojik Enerjileri”

  1. Allah eyvallah nefesine yüreğine emeğine enerjine sağlık 🙏💓
    Varlığınla, ışığınla bizleri daha da aydınlatma yolunda kolaylıklar ola.👏💯🙏

  2. Yenilikler huzur versin 🎈 ne güzel dua… Çok zor bir süreçten geçtim çoğu insana göre asla bırakılmaması gereken bir makamı/ eğitimi bıraktım başka yerde sınavlara girerek şansımı tekrar denedim kazandım da benzer sorunlarla sınandım. Şimdi gözüm yok. Başka ihtimaller başka yollar da mümkünmüş. Bakınca açılıyor bazı şeyler. Daha çok başındayım bazen cesaretim kırılıyor ama bu yolda olmak bile iyi geldi. Ben önceden inatla durarak kendime eziyet etmişim. Elazığ depreminden hemen sonra Elazığ a taşındım. Benim hayatımda da deprem olmuş gibiydi. Şimdi yıkılan yerleri toplayıp en başından inşa ediyorum/ ediyoruz. Bir tanecik ömrünüzü kimselerin egosuna kurban etmeyin. Başka yollar her zaman var 🧡

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet