İkizler Burcu

Burçlar

İkizler Burcu

İkiz karakterlerin birbirlerine dönük ve destekler şekilde tasvir edildiği sembol ile olayların farklı iki yönünü keşfetme ve paylaşma isteğini anlatılır.  Hava elementinin ilk burcu olan ikizler, sorgulamayı, araştırmayı ve fikir sahibi olmayı amaçlar. Günümüzde kullanılan yatay iki çizgi arasında yer alan iki dikey çizgi, ikizlerin değişken doğasının, araştırmacı yanının ancak sınırlar çizerek bir doğruda ilerleyebileceğini anlatır. Bu sembol aynı zamanda zihinsel faaliyetlerin dünyasal istekler ve tatlarla dengelediklerini temsil eder. Hercai ve araştırmacı yapıları, güçlü iletişim yetenekleriyle  ikizler burcu keşfetmek ve keşfettiğini paylaşmakla ilgilidir.  Baharın canlılığı ve renkleriyle dikkatimizi her an başka bir noktaya çektiği dönemde, iletişimde olmak, araştırmak, derinleşmeden merak etmek, hızla hareket etmek, hızlı fikir değiştirmek bu etkilerin farkındalığıyla sözleri ve düşünceleri kayıt altına almanın önemini hatırlatır.

MERKÜR

Yunan mitolojisinde Tanrıların habercisi Merkür ( Hermes) iletişimi, bağ kurmayı, akıl, kıvrak zeka, yazılı ve sözlü ifadeyi yönetir. Tanrılar arasında sürekli hareket halindedir. Tanrılardan aldığı mesajları sahiplerine iletir.

Merkür aynı zamanda ticareti, ticari anlaşmaları, muhasebe, bankacılık gibi matematik ve maddi alışverişi de  yönetir. 

Yazarlar, astrologlar, heykeltıraşlar, bilgisayar programcıları, matematikçiler,  mühendisler, marangozlar, araştırmacılar, analitik zekaya sahip bir çok iş adamı Merkür tarafından desteklenirler.

Kendini ifade edişin, merakla öğrenme isteğin, el becerilerin, olayların sonucunda bir analiz yapabilme yeteneğin Merkür ile ilgilidir.

Olumlu özellikleri, merak etmek, iletişimin doğru kullanımı, yenilik yaratma gücü, değişim isteği, zihinsel ilerleme, dinleme ve dinlediğini doğru analiz edebilme, ayrıntıların farkına varabilme, çalışkanlık, yakın çevreyle uyumlu iletişimdir.

Olumsuz özellikleri, dedikoduculuk, dinlememe, ifade edememe, hırçınlık, şaşkınlık, dikkat kaybı, ayrıntılara takılı kalma, obsesif düzen isteği, yakın çevreyle ve kardeşlerle sorunlu ilişkilerdir.

Astrolojide 6. evin ve Başak burcunun ve 3. ev ve İkizler burcunun yöneticidir.

Sembolü Venüs sembolünün üzerine yerleştirilmiş bir hilal şeklindedir. Eril ve dişil enerjilerin dengesinin yarattığı dönüşüm gücünü anlatır. Yenilenme ve yeniden başlama isteğini temsil eder.

Kardeşler, kuzenler, komşular,  üniversiteye kadar olan öğretim hayatı ve yakın yerlere yapılan yolculuklarla ilgilidir.

Taşı Zümrüt

Metali Cıva

Günü Çarşamba

Yönü Kuzey

Vücutta kollar, eller, sinir sistemi, kulaklar, konuşma organları, otonom sinir sistemi, tiroid bezi, solunum sisteminin üst bölümünden sorumludur

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

One Reply to “İkizler Burcu”

  1. Çoğu uygun ,dedikoducu derler belkide çok konustugumuzdanmi acaba….ama mübarek bende sır kupuyum yükselen aslan ay akrep kaleminize sağlık birde başak la gecinmek zor ama merkurden dolayımı acaba birbirimizi bulmusuzz😘💚🤍🧡❤💛🤎💙🖤

Comments are closed.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet