Hoş Geldin Ocak 2023

 

Yeni bir yıla merhaba dedik ve 2023 yılı için bir çok dileğimiz, niyetimiz oldu.


Şimdi gün gün yaşanacak bu süreçte her ay belli hedeflerimiz olacak. Belki bir kısmını yapacağız bir kısmını ertelemek zorunda kalacağız. Planlama yaparken hayatın yolumuzu açtığı alanları fark etmek ya da belki önümüzün engellerle örüldüğünü anlamak ilerlememizi kolaylaştıracak.

 

Seçim yaparken astrolojik olaylar bizimle olacak. Bu yıl yayımladığımız Astorolojik Ajandayı kullanarak zamanla barışık yaşamamız kolaylıkla olsun.

Ocak Ayı…

Yeni yılın ilk günlerinde Venüs Kova burcuna giriş yapıyor. İlişkilerde ve kendimize karşı daha açık fikirli, geleneksel yaklaşımlara karşı koyabilen, özgürlükçü bir tutum içine girebiliriz. Kova burcundaki Venüs “Biraz özgür bırak, beni sınırlamazsan sana yaklaşırım,” der.

Bu geçişten birkaç gün sonra da Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu, kendi içimize kapanma ihtiyacımızın arttığı, güvende hissetmek isteyebileceğimiz bir döneme işaret ediyor. Dolunaylar hasat zamanlarıdır. Bırakmak, bitmesine izin vermek ve bundan razı olmak iyi hissettirir.

12 Ocak 2023 tarihinde Mars düz hareketine başlıyor. Henüz Retro bölgesini terk etmemiş olsa da kendimizi kısıtlanmış hissettiğimiz konularla ilgili bir rahatlama yaşayabiliriz.  Bu tarihten 5 gün sonra da Merkür ve 10 gün sonra da Uranüs Retrosu bitiyor.

Ocak ayı gecikmelerin bittiği, işlerin bir şekilde yoluna girdiği bir dönem diyebiliriz.

7 Ocak 02:07’de Yengeç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gökyüzündeki açılar ahenk yaratmak, tutkulu ilişkiler yaşayabilmek, istediklerine kavuşmanın önündeki engel oluşturan duygu ve düşüncelerden arınmak gibi temaları destekliyor. Dolunaylar duygu boşaltmak için destekleyici enerjilerdir. Yengeç dolunayı,  iç dünyamızda aradığımız güvenlik ihtiyacını bulmamıza engel olan nedenleri açığa çıkarabilir. 

Herhangi bir olay karşısında duygusal olarak içe çekilme, küsme, güvensiz hissetmeye meylettirir. Dolunay öncesi ve hemen sonrasında evle ilgili konulara odaklanmak, sadeleşme çalışması yapmak, bedensel arınma ya da sıvı detoksu yapmak kendimizi iyi hissetmemiz için destek olabilir. Bunun yanında güvende hissetmemize engel olan bilinçdışı kayıtlarımızdan özgürleşmek için rüyalarımızı takip edebiliriz.


21 Ocak 23:53’de Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Heyecan duyulan, özgürce ve özgünlüğünü ifade eden işleri başlatmak, herhangi bir kararı uygulamaya geçirmek için tam vaktidir. Gökyüzünde şans ve hareketi destekleyen bir oluşum var. Mars ve Merkür Retro hareketlerini tamamladı. Bir süredir başlatmak isteyip de aksiyon alamadığımız konularla ilgili heyecanla başlangıç yapmak mümkün olabilir. Tadilat ve iyileştirme konularında destekleyici bir enerjiye sahip bu dönemde geleceğe yepyeni, umutly ve yeni bir vizyonla bakabilir ve sosyalleşiriz. Yeni bir başlangıç için sıradışı bir bakış açısını benimseyebilir, destek alabilir ve dost elimizi başkalarına uzatabiliriz.
 

Ocak Ayı Gezegen Hareketleri

2 Ocak Venüs Kova burcuna geçiş yapıyor.

7 Ocak Yengeç burcunda Dolunay gerçekleşiyor

12 Ocak Mars Retrosu bitiyor

18 Ocak Merkür Retrosu bitiyor

20 Ocak Güneş Kova burcuna geçiş yapıyor

21 Ocak Kova burcunda Yeni Ay

23 Ocak Uranüs Retrosu bitiyor

27 Ocak Venüs Balık burcuna geçiş yapıyor.

MELTEM REYHAN

ASTROLOJİK AJANDA 2023

ZAMANI ASTROLOJİYLE YÖNETİN

Müptela Yayınları

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet