Hoş Geldin Kasım

brown and orange trees

Hoş geldin Kasım

Kasım ayı doğa takviminde kışın başlangıcıdır. Güneş daha az ısıtacak ve ışığını daha az göreceğiz. Adım adım en karanlık gün olan 21 Aralık tarihine kadar azalma, elindeki kaynakları değerlendirme ve oluşabilecek eksiklikleri gidermek için krizleri yönetme becerilerimizi geliştireceğiz.

Akrep burcu, krizlerin içinden sapasağlam çıkabileceğimizi hatırlatır. Beklenmeyen gelişmeler bazen bırakmamıza bazen de yardım almamıza çağrı yapar.

Bu burcu anlatmak için tek bir kelime seçecek olsak ‘’ bırakmak’’ diye tanımlardık.

Bırakmak çoğu zaman ölümle eşdeğerdir.

Elindekini bırakmak, var olanı bırakmak hatta bazen inandıklarını bırakmak insanın yeniden doğuşunu müjdeler.

Korku ve endişelerimizin kaynağı olabilecek tersliklerde ne yapacağımızı tam olarak bilememizden kaynaklanır. Akrep süreci o anda karar vermemiz gerektiğini, geçmişten gelen alışkanlıkların değişebileceğini ve önemli olanın devam etmek olduğunu hatırlatır.

2021 yılından bu yana Ay Düğümleri, Boğa- Akrep aksında bizi bu iki burcun aydınlık ve karanlık taraflarıyla ilgili gündemle yoğuruyor.
Ekonomi, güvende hissetmek, kaynak arayışı, konfor alanından çıkmak, kendine ve var olana güvenmek ve krizler aracılığıyla yeni bir yol denemeye cesaret etmek.

8 Kasım 2022 tarihinde Boğa burcunun 16 derecesinde Ay tutulması gerçekleşiyor.
Ay tutulmaları, dolunayların doruk noktasıdır. Yeni Ay ile başlayan dolunay ile tamamlanır.
Bu tutulma sırasında Güneş, Akrep burcunda ve Ay Boğa burcunda yerleşmiş durumdalar.
Merkür, Venüs, Uranüs ve Ay Düğümleri tutulmaya eşlik ediyorlar. Üstelik Satürn Kova burcunda yani sabit nitelikte kare açıyla tutulmaya katılıyor.
Mars, geri hareketinde ve engellenmişlik hissimizi arttırıyor.
‘’Bırakmak istesem de bırakamam’’ düşüncesi bu tutulmanın kancası niteliğinde.

Duygulara gereğinden fazla kapılabilir, dürtüsel hareket edebilir, gerçek engellerle boğuşabiliriz, bu nedenle de harekete geçmeden önce sakin kalabilmek için bir yöntem bulmalıyız.

Boğa- Akrep tutulmaların tarihlerini bir hatırlayalım.

Kasım 2021 – Boğa Burcunda Ay Tutulması
Nisan 2022- Boğa Burcunda Güneş Tutulması
Mayıs 2022- Akrep Burcunda Ay Tutulması
Ekim 2022- Akrep Burcunda Güneş Tutulması
Kasım 2022- Boğa Burcunda Ay Tutulması
Mayıs 2023- Akrep Burcunda Ay Tutulması
Ekim 2023- Boğa Burcunda Ay Tutulması

İyileştirme hangi alanda olacak?
Haritanızda Akrep, Boğa, Aslan ve Kova burçlarının 11- 21 derecelerinde herhangi bir gezegen varsa tutulmayı daha derinden hissedebilirsiniz. Hatta ay başından itibaren baskı altında, engellenmiş ya da duygusal olarak yoğun duygular içinde olabilirsiniz.

Ay tutulmaları ‘’ bırak’’ der. Boğa burcu, güven alanını kaybetmemek için elinden geleni yapar. Var olan durumu sabitlemek ister. Bu bazen duygusal bazen fiziksel bir konfordur.
Elindeki parayı, haklı olmayı, var olan planlarını, hayatın onun için nasıl daha rahat bir olacağıyla ilgili fikirlerini sahiplenir. Bu sahiplenme bazen mevcut şartların değişmemesi için baskıyı kabul etmesine neden olabilir.

Bu tutulma, fiziksel dünyaya ve kendi ihtiyaçlarımıza odaklanırken inatçı tavırlardan uzak durmamızı hatırlatıyor.
Bu tutulma aksı 2023 Ekim ile son bulacak. Bu süreç yaşamımızı derleme toplama, gerçek ihtiyaçlarımızı tespit ederek gereğinde paylaşma ya da yardım alma, karmaşık olanı basitleştirme, somut ve duygusal karmaşalarımızı dengelememize destek oluyor.

İtiraf özgürleştirir

Kendimize açık ve samimi olmalıyız. Bununla birlikte güven alanımız da yenilenme yaşamamıza da olası.
23 Kasım’da Jüpiter retrosu bitiyor. Kendimize, yaşama ve olan bitene inancımız ve güvenimiz artacak. Hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi için yolumuz açılıyor.

23 Kasım’da Yay burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu dönemde içimizdeki umut, macera arayışı, ufkumuzu genişletmemiz, iyimser hissetmemiz mümkün.  Yay burcunun enerjisiyle tamamlayacağımız Kasım ayı, kendi gücümüzü keşfedeceğimiz ve önceliklerimizi değiştirmek konusunda fırsatlarla yolumuzu açan bir dönem.
Bu enerjiyi yeniden doğuş tadında keyifle ve huzurla yaşayalım.

Bu süreç ‘’yapamam’’ dediklerimizi yeni bir yol bulduğumuzda yapabileceğimizi ya da geride bırakmak için cesaretimizi toplayacağımızı hatırlatıyor.

Huzurlu ve keyifli bir ay dilerim. Keşiflerimiz kendimize yolculuğumuzu taçlandırsın.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet