Hoş geldin Ekim

pexels-max-andrey-3130385-slider

25 Eylül’de Terazi burcunda gerçekleşen Yeni Ay, hayatımızda birçok konuda başlangıçlara işaret ediyordu. Belki siz de bu dönemde çevrenizde ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili bir gündeme şahitlik ediyorsunuz. Terazi burcu dengeyi yitirdiğinde devam etmek için karşısındakinin dediğini yapmaya razı olabilir. Kendinden vazgeçercesine uyumlanması da bencilliklerle karşılaşmasına neden olur. Bu dönemde Terazi burcunun aydınlık yüzü ‘’ sen ve ben birlikte yapabiliriz’’ tutumu bizi özgürleştirir.

Bu ay, Merkür 9 Eylül tarihinde başladığı Retro hareketini sonlandırıyor. 2 Ekim tarihinde düz hareketine geçiş yapsa da 10 Ekim tarihinde ancak Terazi burcuna giriş yapıyor. Tıkanıklıklar bu dönemden sonra daha rahat açılacaktır.

8 Ekim Pluto, 29 Nisan’dan bu yana devam ettiği Retro hareketini sonlandırıyor. Doğum haritanızdaki gezegen ve ev yerleşimlerine bağlı olarak kendinizi daha güçlü ve hırslı hissetmeye başlamanız olasıdır. Size dayatıldığını düşündüğünüz konularda değişiklik yapmak ve kendi yolunuzu bulmak daha kolay olabilir.

9 Ekim Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Terazi Yeni Ay’ı ile başlattıklarımız şimdi tamamlanma aşamasına geliyor. Kendimizi nasıl onurlandırdığımız, önceliği kendimize verdiğimiz ve içimizden geldiği şekilde davranarak, ikili ilişkiler ve ortaklıklarda yeni bir yol bulduysak hasat zamanımız gelmiş demektir. Hem kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak hem de diğerinin ihtiyaçlarına destek olmak ve bir yandan da bağımsız özerk bir yapıyı korumamız isteniyor.  

Gökyüzünün durumu her ne yapıyorsak sevgiyle ve keyif alarak yapmamızı motive ediyor. Yine de dikkatli olmakta fayda var. Çünkü kendimizi kandırma potansiyeli de mümkün. İdealize ederek, gerçekleri görmezden de gelebiliriz.

23 Ekim’de Satürn Retro hareketini bitiriyor. Sorumluluklarımızı yerine getirmemiz ve hedeflerimize doğru ilerlememiz için hatırlatmalarını yapacak. Sürüncemede kalmış uzun vadeli hedeflerde yavaşça açılmalar gerçekleşebilir.

25 Ekim’de Akrep burcunda parçalı bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulmaları yeniliği hızlandıran, başlangıçlara heveslendiren bir enerji yayarlar. Bu tutulma, kontrol, güç, para ve maddi kaynakların paylaşımıyla ilgili motifler taşıyor. Tutulma sonrası haftalar ve aylarda bu konular gündemimizde olabilir. Kendimizi içten dışa doğru güçlendirmemiz gerekebilir.

Kaybetme, ihanete uğrama ya da zayıf noktaların açığa çıkması, korkularımızla yüzleşmekte olası görünüyor. Tutulma sırasında Venüs’ün katkısı olayları değerlerimize bir meydan okuma gibi algılamamıza etki edebilir. Kısacası olayların gidişatı sırasında kendi değerlerimizden ödün verip vermediğimize dikkat etmeliyiz. İlişkilerimizi devam ettirebilmek için kendimizi baskı altında hissedersek önceliği kendimize vermeyi hatırlamalıyız.

Uyum bazen insanın kendinden vazgeçmesine neden olabilir.

Bununla birlikte bizi bağlayan ilişkiler, borçlar ve baskı altında hissettiğimiz borçluluk duygusundan özgürleşmemiz için yeni fırsatlar doğabilir ve bazı konularda yenilik yaparak kendimizi özgürleştirebiliriz.

Elbette konuları her zaman kendimize yönelik olarak değerlendirmeliyiz. Değer kavramının sorgulandığı bu dönemde bizim için önemli olan konuların çerçevesini çizmemiz bu dönemin enerjisini faydamız için kullanmamızı sağlar.

Bununla birlikte ortak kaynaklar, telifler, sözleşmelerden doğan alacak ve borçlar, vergi borçlarıyla ilgili yeni adımlar atmamız da olasıdır.

25 Ekim 2014’te Akrep burcunun ilk derecelerinde yine Venüs etkili kısmi Güneş tutulması meydana gelmişti. Bunu da hatırlatmak isterim.

Jüpiter, 28 Ekim’de Balık burcuna geri dönüyor. 10 Mayıs’ta Koç burcuna girmiş ve 28 Temmuz Retro hareketine başlamıştı. Balık teması yeniden gündemde olacak. Şefkatle kucaklamak, adanarak katkı sağlamak ve hayal gücümüzü beslemek ve ondan beslenmek konularımız arasına giriyor.

30 Ekim Mars, İkizler burcunda geri hareketine başlayacak ve 12 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Mars enerjisi özünde içe dönüktür; içselleştirilmiş, yoğunlaştırılmış, kişiselleştirilmiş ve baskı altına alınmış yönlerimizi anlatır. Bu Retro döneminde, sorunlarla doğrudan ilgilenmek yerine sorunları ve tartışmaları kışkırtma potansiyelini arttırır. Bu döngü sırasında pasif- agresif tutumlardan uzak durmakta fayda var. Arzularımız, içsel motivasyonlarımız, mücadele etme biçimimizi yeniden değerlendirmemiz ve eski projelerimizi, ilgi alanlarımızı gözden geçirmemiz için bolca vaktimiz olacak.  İkizler burcu, entelektüel merak, zihinsel aktivite ve iletişimle bağlantılı olduğundan bu konularda aksamalar söz konusu olabilir.

Sağlık açısından da akciğerlere dikkat edilmelidir. Akciğerlerin iyi performansı bağırsak sağlıyla da bağlantılıdır. Bununla birlikte Mars retrosu kazalara açık bir enerjidir, riskli sporlardan uzak olmanızı tavsiye ederim.

Bu ayki gündem değişikliğimiz yolu açılan ve yoluna engel konulan konularla devam edeceğe benziyor.

Öz farkındalığımızın arttığı ve kendimize şefkatle sarıldığımız bir ay dilerim.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet