Hoş Geldin Aralık ve Güle Güle 2022

Aralık ayının gelişi yılın bitişinin de habercisidir.

 

Yıl biterken bir çalışma önerim olacak.

 

Astrolojik Ajanda’yı yıl boyunca ay bazında bir değerlendirme yapabilmemiz için elimizde yaşadıklarımıza dair notlar olacak şekilde tasarladık.

 

Bu ay için hedeflerimizi, yapmak istediklerimizi bir yere not alalım ve ay bittiğinde bu notları gözden geçirelim.

Bunun yanında 2022 yılı nasıl bir yıldı durup bir düşünmek için tam vaktidir.

Her yıl gideni uğurlama çalışmasını bu yıl da 21 Aralık tarihinde Suadiye Penguen Kitabevi’nde gerçekleştireceğiz. Gelemeyenler canlı yayından takip edebilirler.

 

 

2022 giderken siz de kalan etkisi nedir?

 

2022 yılının hediyesi ne oldu?

2022 yılında zorlandığınız konular nelerdi?

 

Yılı uğurlarken gelen ay da hoş gelsin.

Aralık ayında gökyüzünde neler oluyor?

 

4 Aralık’ta Neptün, 28 Haziran’dan bu yana geri hareketinde olduğu Balık burcunda ileri hareketine geçiyor. Kendimizi inandırdığımız illüzyonlarla yüzleşmeye başlayabiliriz. Gerçek dünyayla hayal dünyası arasında sıkışıp kalan halimiz sonlanabilir. İnsanlara ya da olaylara yüklediğimiz anlamlar değişebilir.

 

8 Aralık sabah 07:07’de gökyüzünde İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayın üzerimizdeki etkisi bilme ihtiyacımızın artması, bir iletişim projesini bitirmek ve bir duyuru yapmak, önemli bir mesajı iletmek ve hemen iletişime geçmek olabilir.

İletişim ve seyahat etme isteğimizin açığa çıkması muhtemeldir. Dolunay sırasında Ay ve Retro durumdaki Mars kavuşum halindeler. Bu nedenle dışarıya çıkacak duygularımızın kaynağı daha öncesinde bastırdıklarımız, huzursuzluk veren derinlere itilmiş öfke veya hayal kırıklıkları olabilir. Öte yandan içimizde tuttuklarımızı bırakmak için tam zamanı da diyebiliriz.

 

Söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi yazmak ve sonrasında yazmak sizi rahatlatır. Eğer herhangi bir kişiye söylemek için hemen harekete geçmek ihtiyacı duyuyorsanız öncelikle bir akan bir suya ilk tesiri anlatıp rahatlayın ve kendinizi sakinlikle ifade edin.

 

21 Aralık Jüpiter Koç burcuna giriyor. Bu yıl 10 Mayıs- 28 Temmuz tarihlerinde Koç burcunda transitteydi. Şimdi bu ziyareti Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek. Girişimci, bağımsız ve cesur olmamız için desteğiyle yanımızda olacak. Kendimize olan inancımızı tazelememiz, yeniliyi başlatmamız ve inisiyatif alarak öne çıkmamız muhtemeldir.

 

23 Aralık Oğlak burcunda Yeni Ay doğuyor ve sınırlarımızı ve kurallarımızı koruyarak yeni sorumluluklar almamız ve aldığımız sorumluluklarını yerine getirmemiz için destekleyici bir etkiye sahip.

Pratik ve ulaşılabilir hedefler belirlemek, öz disiplin ve sağduyumuzu geliştirmemizi destekleyen bu Yeni Ay’da niyetlerimizi bu yönde yapabiliriz.

Aynı gün gökyüzünde gelişen açılar; başkalarıyla aynı fikirde olmakta ve ortak bir zemin bulmakta zorlansak da, hayatımızda yenilikler yapmak ve kendi sorumluluklarımızı alarak büyümek, gelişmek ve ilerlemek için adım atmamız gerektiğini hatırlatıyor.  Ani kararlardan ve düşünmeden konuşmaktan sakınmalı ve sakince pratik bir yol bulmak üzere odaklanmalıyız.

 

29 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor ve 18 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte uzun süre düşündükten sonra konuşmaya meyledebilir ve  havadan sudan konulardan bahsedilmesinden rahatsız olabiliriz. Planları gözden geçirmek, kariyer hedeflerini yeniden değerlendirmek, hırslarımızın farkına varmak, itibar ve yaptığımız işle tanınmanın önemini gözden geçirmek için uygun bir dönem diyebiliriz.

 

 

Aralık ayı hayırlara vesile olsun. Başladığımızı tamamlamak, yeni bir yöntem bulmak, kendimizi özgürce ifade etmek sevgiyle ve kolaylıkla olsun.

MELTEM REYHAN

ASTROLOJİK AJANDA 2023

ZAMANI ASTROLOJİYLE YÖNETİN

Müptela Yayınları

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet