Haziran Ayına Merhaba!

haziran-ayina-merhaba

Astrolojik olarak yılın en hareketli ayına hoş geldiniz.

Yılın ilk Güneş tutulması İkizler Burcunda gerçekleşiyor. Son dönemlerde en çok konuştuğumuz ‘’ Hava Çağı’’ enerjisinin ortaya çıkışına şahitlik edeceğiz.

200 yıllık hava ve 20 yıllık Kova çağının tetikleyicisi olan bu tutulma icatlar, yeni fikirler, farklılaşmak, bireyselliğin dayanılmaz çağrısına uyumlanmak için kapılar açıyor.

Bu ay ile  birlikte köhneleşmiş eski yapıların, yönetim biçimlerinin, akıl dışı yaklaşımların, bireyi görmezden gelen sistemlerin güç kaybetmesine şahitlik edeceğiz. Bu hemen olmayabilir ancak önümüzdeki dönemin fragmanı yılın son aylarına kadar gösterimde olacak.

Güç kaybeden eski sistemlerin daha da baskıcı, zorlayıcı ve bireyselliği kısıtlayıcı yaklaşımlarını görmek de mümkün.

Sonuçta bir şey gitmeden önce son gücüyle varlığını korumak ister. Akıl ve özgürlük çağında ilk önce bunların ortaya çıkması için bir kabuk atmak gerekebilir.

Hem dünyada hem de ülkemizde ekonomik konularla ilgili dalgalanmalar olabilir.

Bireysel alanımızda yeni fikirler ve hemen yapma isteğiyle hareket etmeden önce akılcı yaklaşımlar geliştirmeliyiz.  

Kendimizi sıkışık hissettiğimiz, özgür olmak için istekli olduğumuz günlerde hayallerimiz, rüyalarımız ve vizyonlar aracılığıyla destek alabiliriz.

Yaz başladı. Her ne kadar eski yazlar gibi değilse de bu mevsimi iyi değerlendirmemiz kışa da hazırlık. Enerjimizi korumalı, meraklarımızı sağlıklı hale getirmeli ve yeniliğe açık olmalıyız.

Genel olarak ay içinde oluşan astrolojik etkilere birlikte bakalım.

23 Haziran tarihine kadar Merkür İkizler burcunda Retro durumunu koruyor. Yeni konulara meraklarımızı artsa da istediğimize ulaşmamız bu tarihe kadar engellenebilir. Bunun yerine kitap, tez, geçmişte başlamış araştırmalar ve ilgimizi çeken konularla ilgili tamamlama enerjisi açık.  Astrolojik haritanı biliyorsan Başak ve İkizler burcundaki evlerin konularını yeniden gözden geçirmeni öneririm.

5 Haziran  Yengeç Mars- Oğlak Pluto karşıtlığı güç savaşlarına işaret ediyor. Acımasızlık, zorlayıcılık gibi baskıcı tutumların artması söz konusu. İki zorlayıcı gezegen birbirlerine meydan okurken bireysel alanımızda bu enerjiyi dönüşüme açmak, bireysel sorumluluğumuzu almak, farklılığımızı ortaya koymaya cesaret etmek olumlu etkiler yaratır.

10 Haziran Güneş 19. Derece İkizler burcunda tutuluyor. Ani fikirler birdenbire ortaya çıkabilir. Rüyalar, hayaller, vizyonlar ve fikirler yağmur gibi yağabilir. Bu tutulma 21 Aralık 2020 tarihinde başlayan hava çağının tetikleyicisi. Yepyeni bir bakış açısı oluşturmak, yeni bir hayat planını uygulamaya koymak için harika bir dönem. Bu tutulma sırasında beklentilerden arınmak önemli, hayaller bazen yanıltabilir. Bilgiyi, öngörüleri değerlendirirken saf akışla hareket etmek iyi olabilir.

11 Haziran Merkür- Güneş kavuşumunda yenilik için pek de destek vermeyen bir açı mevcut. Yenilik yapma isteğimiz yüksek olabilir. Biraz sabretmek ve ay sonunu beklemek yeterli olacaktır.

14 Haziran Balık Neptün- İkizler Güneş karesi hayallerini, rüyalarının mesajlarını, vizyonlarından akan bilgili abartmadan yaşa, anda kal. Beklentisizlik hali seni korur ve bu sayede gerçek mesajı alabilirsin. Aldatma, aldanma veya bunları fark edebilirsin.

15  Haziran  Uranüs – Satürn karesi tutulma enerjisinin nereye doğru akacağı hakkında fikir veriyor. 13. Derece Boğa- Kova burçlarında olacak bu etki kendimizi kısıtlanmış hissetmemize, ani yasaklamalar nedeniyle baskı gördüğümüzü düşünmemize neden olabilir. Yapmak istediklerimizi özgürce yapamıyor olmak, fikirlerimizi somutlaştıramamak, olacağına inandığımız bazı konularda istediğimiz gelişmeleri elde edememek söz konusu gibi görünüyor. Bu günleri sakince yeniden değerlendirmelerle geçirmek iyi olabilir. Ekonomik gündemlere hazırlıklı olmakta fayda var.  

24 Haziran Pluto- Venüs karşıtlığı ilişkiler, sevme biçimleri, dünyadan aldığımız tatlarla ilgili konularda baskı altında hissedebiliriz. Biz yumuşaklık ya da sevginin ifade edilmesini beklerken bunun tam tersi bir tutumla karşılaşabiliriz. Kendimize baskı uyguladığımız konulardan arınmak ve dönüşüm için bu enerji harika fırsatlar sunuyor.

24 Haziran sonrasında enerji çok daha rahatlamış olacak. Biz ne istediğimizi, neden istediğimizi, hangi konularda yenilik yapacağımızı netleştirmiş ve meraklarımızı farklı alanlara kolaylıkla yöneltmiş oluruz.

Yaşarken emin olabilmek için bazen geri çekilmek, bazen de sorumluluğumuzu alıp ‘’ Ben buradayım ve varım’’ demek iyi olur. Bunun kararını verirken kalp rehberlik ederse huzurlu hissederiz. Zihin düşüncelerle yaşadığımız an’ı istila ederse rehberimizin sesini duyamayız.

Kalbin rehberliğinde, yeniliğin coşkusuyla, özgür ve keyifli bir ay dilerim.

Yenilikler huzur versin.

Hayallerim gerçeğe dönüşürken hayat beni desteklesin.

İçinde bulunduğum an’ın tadına varan, kalbin akışıyla yaşayan olayım.

Kendime yakın, kararlarımdan emin, himayede ve güvende yaşayayım.

Sevgimle

Meltem

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet