Eylül Ayı Astrolojik Enerjileri

eylul-ayi-enerjisi

Eylül Ayı Astrolojik Enerjileri

Element sisteminde yaz sonu olarak tanımlanan döneme girdik. Toprak elementinin güçlendiği bu dönemde astrolojik olarak toprak burçları arasında yer alan Başak teması baskın olacak. Başak burcunun yöneticisi Merkür bu ay Retro hareketine başlayacak.
Retro bölgesine girerken etkisini hissedeceğimizden yeni bir işe başlamak, imzalar, yazılı belgeler, ortaklıklarla ilgili biraz daha özenli olmamızda fayda var.

Eylül ayı yaz aylarının gergin enerjilerinden uzaklaşıp kendimizi iyileştirmeye, düşüncelerimizi gözden geçirmeye, şüphe ve kaygı enerjilerinden uzaklaşmaya vesile olabilir.

Başak – Balık aksında gerçekleşecek yeni ay ve dolunay enerjisi bu iki burcun konularını ön plana çıkartıyor.
Bu aksın konularını kısaca bir hatırlayalım.

Başak Burcu:

Zihninde kurduğu dünyanın en doğrusu olduğunu düşünür. Ona göre işlerin yapılışının belli bir düzeni vardır. Bunun dışına çıkıldığında rahatsız olur ve eleştirel yanı ortaya çıkar. Yetersizlik hissiyle adeta adanırcasına en iyiyi ortaya çıkarmak için uğraşır. Kendi hasta edecek kadar çalışabilir, detaylara takılabilir ve bunu yaparken de tek istediği mükemmel olanı ortaya çıkarmaktır. Mükemmellik hiçbir zaman ulaşamayacağı bir dağın zirvesi gibidir. Her şey yolunda gitse dahi o bir yandan bozulmasından, düşündüğü gibi olmamasından endişe edebilir. Bu nedenledir ki haritasında Başak vurgusu bariz olanlar iyi birer hekim olurlar. Bedenin sağlığını bozanları bulmak, zararlı olan davranışlardan kurtulmak, düzeni sağlamak, detayları yakalamak, iyileştirmek, ayrıştırmak konusunda oldukça başarılıdır.
Başak sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu detaylara takılı kalmanın yarattığı gerginlik olacaktır.

Balık Burcu:

Düşlerinde kurduğu dünyanın gerçekliğine inanır. Sezgiseldir ve kendinden vazgeçecek kadar adanırcasına hizmet etmek ister. Başak burcunun somut dünyadaki hizmeti burada soyut- ruhsal dünyada bir hizmete dönüşmüştür. Dağınık, sorumluluk almaktan, kendi gerçekliğinden kaçabilen, kendini kandırabilen bir yapıya bürünebilir. Hayalleri ve vizyonlarına tutunarak yaşayabilir de o hayalleri gerçekleştirmek için kendini adayabilir de. Balık şefkatle sarabilen bir şifacıdır. İç dünyasının zenginliği, egosundan sıyrılabilen gücüyle esnek, duyarlı yapısıyla bütüne katkı sağlar. İlhamlarına, rüyalarına ve iç dünyasına sağlıklı bir şekilde odaklandığında dinginliğini kurabilir.
Balık sürecinde hayallerin ve vizyonların sihirli dünyasında kaybolma riskini fark etmek önemlidir. Kişi kendini kandırabilir de şifalayabilir de.

 

Ay boyunca gerçekleşecek göksel hareketler;

• 7 Eylül saat: 03:51, Başak Burcunun 14 derece Yeni Ay
• 10 Eylül saat: 23:39, Venüs Akrep Burcuna giriyor
• 15 Eylül saat: 03:39, Mars Terazi Burcuna giriyor
• 21 Eylül saat : 02:54, Balık Burcunun 28 derecesinde Dolunay
• 27 Eylül saat: 08:10 Terazi Burcunda Retro ( 18. Ekim.2021 tarihine kadar Retro)

Eylül Ayı Boyunca

Daha önce başladıkları Retro hareketlerine devam eden gezegenler;

Satürn Oğlak , Uranüs Boğa , Neptün Balık , Jüpiter Kova

Dikkat edilmesi gereken günler;

17 Eylül tarihinde Satürn – Ay kavuşumu var. Satürn ne yaparsanız yapın kendinizi yetersiz hissetmenize neden olur. Ay dişildir ve genişlemek, almak, beslenmek ister. Satürn kısıtlar, somutlaştırır ve zorlar. Kova burcunda gerçekleşecek bu kavuşum sırasında kendimizi duygusal ya da ruhsal olarak yeterince özgür hissedemeyebiliriz. Bu etkiyi özellikle akrep, boğa, kova ve aslan burcunun 7 derecelerinde (+- 5 ) gezegenleri olanlar daha yoğun hissedebilir. Kendine sert ve katı bir tutum izlemekten ya da ilişkide olunan kişilerin bu şekilde davrandığını düşünmekten uzaklaşmak önemli.

Aşk ve sevgiye açık olma zamanı;

10 Eylül Terazi burcunun yöneticisi olan Venüs ve Ay 29 derecede kavuşumda. 29. Derece gezegenler jübile yapmak için fazladan efor sarf ederler. Terazi burcu ve Venüs; ortaklıklar, evlilik, aşk, para, güzellik, diplomasi konularına vurgu yapar. Duygusal olarak birisine karşı ilgi duymak ya da bu ilgiyi abartmak, bir ilişkinin birden evlilik yoluna girmesi, uzlaşma isteği ve duyguların yoğun hissedilişi olabilir.
Saat: 07:14 – 09:00 arasında aşk ve sevgiyle ilgili niyet yapmak isteyenler için en uygun zaman diyebiliriz. Sonrasında Ay Akrep burcuna geçiyor ve konu tamamen değişiyor.


Yeni Ay ve Dolunay etkilerinin detaylarını sosyal medya hesaplarımdan paylaşacağım.

Doğanın bolluk ve bereketinin arttığı bu dönemde hayatımıza güzelliklerin bolluğu, kazançların bereketi gelsin.

Kış hazırlıkları devam ederken küçük bir not eklemek isterim. Bu yıl leylekler erken göç ettiler. Bunun iklimsel etkilerin bir işareti olduğunu araştıranlara göre 1995 kışına benzer soğuk bir kış bekleniyor. İklim krizi nedeniyle sonuçlar elbette değişkenlik gösterebilir ancak yine de hazırlıklarımızı doğanın işaretlerini izleyerek yapmak hala geçerli bir kural.

Sevgimle
Meltem

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

5 Replies to “Eylül Ayı Astrolojik Enerjileri”

  1. Sonuna bayıldım. Bi annenin evde uğurlarken çocuğuna tembihi gibi. Nasıl sıcacık bi uyarı. Çok seviyorum.com 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet