Ekim Ayı Astrolojik Enerjileri

ekim-ayi-astrolojik-enerjileri

Ekim ayı sözlerimizin ve akitlerimizin bize dönüşlerini fark ettiğimiz bir ay olacağa benziyor.

Merkür, Retro bölgesini kasım ayı başında terk edecek. Terazi burcunun konularına vurgu yapacak.

Bu ay  belli ki anlaşmalar, boşanmalar, evlilik, geçmişte açılmış mahkemeler, eski ilişkiler, ortaklıklar, ticari anlaşmalar, anlaşmalarla ilgili halledilememiş işler önümüze gelebilir. Bu enerjinin faydalı tarafı; aksayan işleri yeniden gözden geçirmek, ilişkilerde zihinden atılamayan anılardan özgürleşmek ve geçmişte kendimizi savunmak zorunda hissettiğimiz ya da belki kendimize savunduğumuz konuları yeniden ele almak için bir fırsat olmasıdır.

Yeniliği başlatmadan önce eskiyle bağını iyileştir!

Neden Retrolarda eskiler ya da bir konuda tekrarlayan  bir gündem oluşur?

Olayların akışında tam olarak anlayamadığımız, çok önemsemediğimiz, çözmek için zaman ayırmadığımız ya da istek bulamadığımız bir konuyu çözmeden yeniyi inşa etmek istemek yıkılmış ama hafriyatı toplanmamış binanın üzerine yeni bir bina inşa etmeye çalışmaya benzer.

O konuda sorumlulukların, farkındalığın tamamlanması yeniye alan açar.

Bu nedenle tüm gezegenlerin geri hareketinde kendimizi biraz daha sıkışık, yolumuzu tıkanmış ya da istediğimiz hızda ilerleyemiyormuşuz gibi hissedebiliriz.

Merkür zihin, sözler, düşünme biçimi, anlaşmalar, eğitim ve anlama şeklimizle ilgilidir. Ticari sosyal ve yakın çevremizle sözel ilişki biçimimizi sembolize eder.

Ötekiyle aran nasıl?

Terazi dengeyle diplomatik bir dil kurmaktan yanadır.

Zarafet ve adalet ister.

Karşındakinde gördüğün sende ne kadar var?

Belki bu soruyu sormalıyız bu ay içinde kendimize ve ikili ilişkilerde dengeyi nasıl kurabileceğimiz konusunda tefekkür etmeliyiz.

6 Ekim saat 14:05 tarihinde Yeni Ay Terazi burcunun 13. derecesinde gerçekleşiyor.

Savaş ve mücadele gezegeni Mars, Güneş, Ay kavuşum halinde bir tutulma kadar etkili enerjiler açığa çıkabilir.

Savaştan uzak dur, mücadeleye devam et!

Mars gezegenin karanlık yüzü dürtüselliktir. Eril enerjinin huzursuz, yıkıcı ve müdahaleci tarafını sembolize eder.

Terazi de adalet aramak, kendi haklarını savunmak için karşı tarafla savaşmak zorunda hissettirebilir.

Retro durumdaki Merkür işin içinde olduğuna göre bu savaş geçmişte yaşanmış olaylarla ilgili zihinsel bir istekle başlayabilir.

Hak arayışına girme isteğinden uzaklaşıp, hakkına sahip çıkmak ve başkasının gözünde bir yerlere gelmek için kendine samimiyeti elden bıraktığın alanları terk etmek daha hayırlı gözüküyor.

Samimiyet kazanacak!

Özgün olmayı önemseyenler, kendini gerçekleştirmeye cesareti olanları hayat destekliyor.

Başkasının ne dediğiyle ilgilenmeyi bırak üretmeye ve kendini gerçekleştirmeye yönlendir enerjini mesajı var.

Kendine ve topluma samimi olanların ilerleyeceği bir döneme doğru geçiş yapıyoruz.

Aynı gün Pluto 28 Nisan 2021 tarihinde Oğlak burcunun 26. Derecesinde başladığı Retro hareketini 24. Derecede bitiriyor. 

Retro’yu bitirdiği dereceye 28 Aralık 2020 tarihinde giriş yapmıştı.

Bizi zamanda yolculuğa çıkaracak eskileri yıkıp bizi yeniyi inşa etmeye zorlayan bu bücür gezegenin verdiğim tarihlerde zorlandığımız, elimizden bir şeylerin alındığını hissettiğimiz belki de direnç gösterdiğimiz konularla ilgili bir hediyesi olabilir.

Her birimiz için farklı zamanlarda akacak gündem 2 Ocak 2022 tarihinde 26. Dereceyle işini bitirmesiyle son buluyor.

Özellikle öncü burçların 24- 26  ve +- 5  derecelerinde gezegenleri olanların daha yoğun etki yaşadığı bu süreç tamamlanıyor. ( Oğlak- Yengeç- Koç- Terazi)

Sonrası ‘’Allah Kerim ‘’ diyelim.

11 Ekim Satürn Retro hareketini Kova burcunun 6. Derecesinde tamamlıyor. Bu dereceye ilk olarak 6 Şubat 2021 tarihinde girmişti. Retroya başladığı 23 Mayıs 2021 ‘de 13. Dereceydi.

Şimdi 6. Dereceden başlayarak 13. Dereceye kadar Retro zamanlarının sıkışık konularında görevlerini yapan, sorumluluklarını alanların yollarını kolaylıkla açacak.

13. dereceden sonrasını 19 Ocak 2022 tarihinde deneyimleyeceğiz.

Sabit burçlarda bu derecelerde ( +-5 derece) gezegenleri olanlar etkiyi daha yoğun hissetmişlerdi.

Sabit burçlar ( Kova, Aslan, Boğa, Akrep)

Sarsıcı bir yeni ay haftasında sakin ve dinginlik için dürtüsel davranışlardan uzaklaşmak önemli. O anda hızla yapmak istediğinde içinden sekize kadar say lütfen.

Eski köhnemiş düzenler, sistemler, yönetim biçimleri yıkılacak ve yeniye yer açılacak.

20 Ekim  saat 17:56’ da Koç burcunun 27. Derecesinde Dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Koç burcu yükseliyor, yönetici durumda olan Mars karşıt açıyla tetikleyici bir etkiye sahip. Seni dürten her ne varsa ona bak, kendinde olana yönel. Onu değiştirmeye, sorunu onda aramaya çalışırsan sonucu duygusal olarak zayıf hissetmek olur. Seni engelleyen hangi duygu varsa özgürleşmen için gökyüzü destekçin.

Ay’a yaptığı bu açı karşılaştığımız kişi ya da durumun bize saldırdığı, baskıladığı düşüncesiyle duygularımızı spontane bir biçimde ortaya dökmemize neden olabilir. Dolunaylar içimizde tuttuğumuz, bazen farkında bile olamadığımız duygu ve düşüncelerimizi ortaya çıkarır. Koç içinden geldiğini hemen yapmak isteyen, engellenmeye gelemeyen biraz da an içinde parlayıp sönebilen bir ateş gibidir.

Dolunay enerjiyi eril prensibin yıkıcı etkisiyle açığa çıkarabilir.

Chiron ve Neptün 12. Evde rüyalar, iyileştiremediğimiz yaraların şifacısı olabilir.

Rüya niyetine odaklanmak ve bu enerjileri rüyada çözmek ekim ayını rahat bir şekilde ve kıstırıldığımızı hissettiğimiz konulardan özgürleşmiş bir halde tamamlamamıza yardımcı olabilir.

Rüya niyeti sade ve net olmalı. Burada paylaştıklarımdan sadece bir tanesini seçip en az 3-4 gün uyguladığında sabah kalkışında sıkışık hissetsen de bil ki enerji uyku sırasında çıkıp gidiyor. Uyku dışı alemde rahatlamana yardımcı oluyor.

Rüya Niyetleri

‘’ Kendi üzerime kurduğum baskılardan özgürleşiyorum.’’

‘’ Baskı altında hissettiğim alanlardan sevgiyle özgürleşiyorum.’’

‘’ üzerimdeki baskıdan kolaylıkla özgürleşiyorum.’’

‘’ Kendimi özgürce ifade ediyorum.’’

‘’ Kendime güveniyorum.’’

‘’ Kendimi özgürce ifade etmeye niyet ediyorum.’’

‘’ Eski ilişki kalıplarımdan sevgiyle özgürleşmeye niyet ediyorum.’’

‘’ Eski ilişki kalıplarımdan sevgiyle özgürleşiyorum.’’

Yaşarken sakin, dingin ve doğru adımları sevgiyle attığımız huzurlu bir ay dilerim. Bu ay tamamlandığında özgürlüğün hafifleten etkisiyle kucaklayalım hayatı güzelliklerle.

Sevgimle

Meltem

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

2 Replies to “Ekim Ayı Astrolojik Enerjileri”

  1. Meltem Hanım, yine zevkle okuduğum bir yazı olmuş öncelikle emeğinize sağlık. Rüya atölyelerini kaçırdım galiba, 2. veya 3. süne katılmak istemiştim. Belki yine yaparsınız ve o zaman katılırım. Rüya kitabını okumuş ve hayatımda rüyaların rehberliğinden yararlanan biri olarak talep ediyorum, teşekkürler.

  2. Yine Harika bir yazı olmuş hocam, eline sağlık her satırında dikkat edilmesi gereken dönemeçleri işaretlemen muazzam dı iyiki varsın ve harika bir yol arkadaşısın. Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet