Chiron Koç Burcunda

chiron-koc-burcunda

Chiron diye anlatmıştım Sırlar Bohçası kitabımda Kiron olarak da tanınır. Önce kitaptan alıntı ile kendisini taktim edeyim, ardından Koç burcu ziyaretinin mesajlarına beraberce bakarız.

” Şiron (Chiron), Yunan mitolojisindeki yarı at-yarı insan şeklinde olan Kentaur-Sentor türlerinin içinde tek ölümsüz olandır. Herkül gibi, birçok tanrının çocuklarına da savaş eğitimi veren yetenekli ve başarılı bir savaşçıdır. Günün birinde öğrencilerine talim yaptırırken ayağına gelen bir ok ile yaralanır. Bu ok ona dayanılması çok güç acılar yaşatır. Kendi yarası için çare ararken bir çok yöntem ve ilaç keşfeder. Bunlarla bir çok yarayı iyileştirir. Bu nedenle tıbbı bulduğuna inanılır.  Ancak kendi yarasını bir türlü iyileştiremez ve acıları her geçen gün daha da artar. Tanrılar onun bu durumuna üzülüp ölümlü olmasına izin verirler. Ve böylece huzur içinde ölür. 

Şiron astrolojide kuyrukluyıldız olarak her kişisel doğum haritasında yer alır.

Mesajı; gücüm güçsüzlüğümde saklıdır. Astrolojideki sembolü anahtardır ve kilidi açacak olan bizizdir. Kilidimiz, başkalarına yardım ederken en kolay yaptığımız ancak sıra bize gelince ertelediklerimiz, fark edemediklerimiz veyahut kendimizden dahi gizlediğimiz yaralarımızdır.

Bu sembolle karşılaşmalar bize kendi gücümüzü fark etmemiz gerektiğini hatırlatır. Şifa yine bizdedir. Başkalarından onay alabilmek için,  kendimizi feda ettiğimiz taraflarımıza odaklanırsak, korkularımız, kırgınlıklarımız ve güçsüz hissettiğimiz yanlarımızla yüzleşebilir hatta belki iyileştirebiliriz.

Koç burcunda transitine 17 Nisan 2018 tarihinde başlayacak 26 Eylül 2018 tarihinde retro hareketiyle birlikte 18 Şubat 2017 tarihine yeniden Balık burcunda olacak. Ardından  14 Nisan 2027 ‘ye kadar Koç burcunda kalacak. 

Koç burcu öncü bir burçtur, başlatma ve ateşleme enerjisi yüksektir. Benlik oluşturmak, kendi alanını belirlemek, başkalarına kendini ifade etmek, dışarının onayını almadan spontene bir şekilde kendini gerçekleştirmek onun temsil ettiği alanlardır. 

Koç burcunda transitte olan Şiron ( Kiron- Chiron) başkalarının başlaması için motivasyon sağlayan, kendi alanlarını oluşturamayan insanlara yardım eden, kendine fayda sağlayacak seçimleri yapamayan, kendi isteklerini ifade edemeyen, kendi haklarını savunamayan, insanları bir araya getiren, ama kendisi için tüm bunları yapamayan yaralı taraflarımızı şifalamak için geliyor. Özellikle 1969-1977 yılları arasında doğanlar için transit etkisi daha yoğun olacaktır. 

Hayırlara vesile olması dileğiyle. 

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet