Boğa Burcu

Burçlar

Boğa Burcu

Boğa sembolü öncelikle gücü ve istediği zaman harekete geçmeyi anlatır. Antik Efes dönemine ait Artemis heykelinde yer alan ve bereket sembolü olarak adlandırılan meme tasvirleri aslında boğa yumurtasıdır.  Tıpkı orada olduğu şekliyle boğa burcu olanın arttırılması, kendi kaynaklarını sağlama almak, var olanı devam ettirmekle ilgilidir.

Günümüzde bir daire ve onun üzerinde bir çanak şeklinde stilize edilerek kullanılmaktadır. Boğa burcu almakla, beslenmek  ve maddi gücü arttırmakla ilgilidir. İster beslenmek o ister toprakla ilgilenmek olsun bu burcun asıl amacı çoğaltmak ve arttırmaktır. 

VENÜS

Güneş ve Ay’dan sonra gökyüzünün dünyadan izlenen en parlak gezegenidir. Venüs, Güneş etrafında diğer gezegenlerden ters istikamette hareket eder. Her dört yılda bir beş köşeli yıldız çizen bir rotaya sahiptir. Bu nedenle beş köşeli yıldız Venüs ile özdeşleşmiştir.

Venüs, Afrodit’in Roma mitolojindeki adıdır. Hem güzellik hem de yaratıcılık gezegenidir. Sanatı, güzelliği, zevki, estetiği, dişiliği, kadınlarla olan ilişkileri ve iletişimi, müzik, sosyal alanda kabul görmeyi, aşkı ve kendiliğinden oluşan çekimi anlatır. Venüs, sahip olduklarını da tanımlar. Bunlar sana kendiliğinden verilenlerdir.

Mars mücadele eder, Venüs ise kolayca alır. Ona gelir, verilir bu nedenle Venüs zenginlik, refah, cazibe ve sevgi gezegenidir.

Tekstil, moda, restoranlar ve yemek yapılan tüm mekanlar, kişiler, oteller, seyahat şirketleri,  mücevher, tasarım, müzik, kozmetik, botanikle ilgili iş kollarını temsil eder. Evlilik ve uzun süreli ilişkiler onun alanına girer.

Olumlu özellikleri, yumuşak bir kişilik, yaratıcı tasarlama gücü, ikili ilişkilerde uyum, estetik bakış açısına sahip, sanatçı bir kişilik vermesidir.

Olumsuz özellikleri, rahatına düşkün, kusursuzluk arayışı, ikili ilişkilerde uyumsuzluk, sosyal yaşamda sorunlar ve tembellik verir.

Sembolünde bulunan çember yaradılışın sürekliliği ve Tanrısal enerjiyi altında yer alan artıysa  madde ve ruhun denge içinde birliğini temsil eder. Aynı zamanda kadın ve erkeğin birliğini sembolize eder.

Astrolojide Boğa burcu ve 2. Evi ve Terazi burcu ve 7 evin yönetici gezegenidir.

Günü Cuma

Taşı Elmas

Metal bakır

Rengi Beyaz

Venüs dişi enerjinin sembolüdür.

Vücutta toplardamarlar, ağız, boğaz, böbrekler, bel bölgesi, bağırsaklar,  deri, kadınlarda cinsel organlar, vücudun dış görünümünü yönetir.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

2 Replies to “Boğa Burcu”

  1. Ellerinize bilginize özelliklede kalbinize sağlık güzel Allahıma çok şükür ediyorum sizinle beni buluşturduğu için yolculuğumuz su gibi aksın inşallah ♥️🧡🌸

  2. Pleciadusa göre 12 derece Yükselen terazi olarak yine 1. evde 6 derecede akrepteki güneşimin hemen yanında 4 derecede olan venüs var. Zaman zaman yanık gezegen kavramını okuyorum ve moralim bozuluyor. Siz ne dersiniz?

Comments are closed.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet