Başak Burcu

Burçlar

Başak Burcu

Elinde bir adet başak tutar halde resmedilmiş masum kız figürü mitolojiye göre Zeus’un insanların altın çağında yaşayan kızı Atrae’dir. Ahlak çağı bittiğinde gökyüzüne çekilip orada bir takımyıldızı olmuştur. Erdemli olmayı ve temiz kalmayı temsil eder. Latince başak kelimesi ‘’ kendi kendine yeten’’ anlamına gelir. Stilize edilmiş ‘’M’’ harfi ve maiden ‘’ bakire’’ kelimesinden gelir. M harfinin bir ucunda yer alan sembol bir kilidi ifade eder. Bu kilit başak burcunun aşması gereken engelidir. Dışarıdan yardım almadan, her şeyi mükemmel bir halde yapabileceği, adaletin ve düzenin tek yönlü işlemesine olan isteği, onu detaylarda yorar. Dünyaya hizmet etmeyi, temiz kalmaya ve sadece vermeye odaklanması onu ve çevresini yorabilir. 

Başak burcunun ,yöneticisi Merkür gezegeninin de etkisiyle zihinsel aktivitesi yüksektir. Bu onun tüm detayları görmesine, ince eleyip sık dokumasına,  kendine ve çevresine karşı eleştirel olmasına, inanmak için bilgiye ihtiyaç duymasına neden olur. Sonbaharın başlangıcında çalışmanın başladığı dönemde en ufak bir detayın bile kaçırılmaması gerektiğine, fiziksel olarak çalışmanın, emek vermenin, adeta kendini adayarak karşısındakine hizmet etmemizi anlatır. Neye, kime ve hangi amaçla hizmet ettiğimizin fark edilmesini ister. İyileştirmek, ilerlemek için organize olmanın, verilen görevlerin yerine getirilirken titiz davranılmasının önemini hatırlatır.

Başak burcu 6. Evin sahibidir, yönetici gezegeni Merkür’dür.

Sağlık astrolojisinde solar plexus, sinir sistemi, bağırsaklarla ilgilidir

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

2 Replies to “Başak Burcu”

  1. Yükselenim başak ve %100 doğru tespitler. Detayci olmam,aldiğim görevleri kusursuz yerine getirme çabam çevremdekilere rahatsizlik veriyor. Böyle bir durumda kendi özelliklerimi törpülemeye mi uğraşmaliyim yoksa beni ben olduğum gibi kabul edenlerle mi yola devam etmeliyim?

Comments are closed.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet