Aslan Burcu

Burçlar

Aslan Burcu

Erkek aslanla sembolize edilen aslan burcu, dikkat çekici, karizmatik, enerjik ve inatçıdır. Stilize edilmiş aslan sembolünde tam daire şeklinde Güneş, aslan yelesi ve kuyruğunu görürüz. Bununla birlikte Güneş sembolü ruhsal alan, Tanrısal ışık olarak görüldüğünde, bu enerji ve ışığın yer yüzüne indirilmesinin anlatıldığı kabul edilir.

Aslan burcu Güneş’in en etkili olduğu dönemi temsil eder. Tüm dikkatler onun üzerindedir. Kim ne yapacaksa Güneş ışınlarının gücüne göre karar verir. İnsanlar bir aradadır. Yemek, içmek ve etkileşimde olmak, biraz da rahata düşkünlük hissedilir. Doğa bolluk ve bereket içindedir. Dünyasal zevklerin doyurduğu beden daha eğlenceli bir hal arar. Güvende hissettikçe geleceğe dair hayaller artar, çocuklara zaman ayırmak, çocuk sahibi olma isteği ortaya çıkar.  Bu nedenle aslan burcu dikkat çekmek, otorite olmak,  güven duymak, eğlenmek, çocuklarla zaman geçirmek, çocuk sahibi olmak ve geleceğe dair çocuklara bir şeyler aktarma isteğini anlatır. Bize hayattaki sahnen neresi diye sorar ve sahnedeki hazırlık seyirciden önce başlar, diye de hatırlatır. Kendini ifade etmek için karşı tarafın onayını beklemeyi bırakmalısın, diye fısıldar.

GÜNEŞ

Yunan mitolojinde Adonis Güneş tanrısıdır. Ayrıca Apollo ‘da Güneş tanrısı olarak görülürdü. Amon Ra ise Mısır ve Etiyopya ‘da Güneş tanrısıdır.

Güneş sembolü bir çember ve  tam ortasında bir noktadan oluşur.

Çember bir başka adıyla  daire bir başa ve sona sahip değildir, tabanı ve tavanı yoktur,  kendi yörüngesi bulunur. Bu nedenle göksel birliği, sonsuzluğu ve Yaratıcı enerjiyi temsil eder. Ortadaki noktanın tanrısallığın tohumu, yeniden vücut bulma ve egoyu temsil ettiği düşünülür.

Güneş, astrolojide egoyu temsil eder. Ego senin kendin ve diğerleri arasında belirlediğin alanı anlatır. Nereye kadar kendinsin ve nereye kadar başkalarıyla aranda bir sınır var. Bu alan korunmadığında kendi ihtiyaçlarını karşılamakta ve hayat amacımızı gerçekleştirmekte zorlanabilirsin. Bu alan büyüdüğünde ise kendi merkezinden uzaklaşır, egoist olarak tanımlanırsın.

Güneşin kendi sisteminin merkezinde olup tüm göksel eylemlerin onun etrafında dönmesi gibi sana merkezini anlatır. Dengeli olmamızın bizi ve diğerlerini koruyacağını hatırlatır.

Güneş cömertlik, saygınlık, liderlik etme, bağımsızlık, bireysellik, kendini gerçekleştirme azmi ve kararlarımızı cesurca alma gücü verir. Hayat coşkusu, neşemizin kaynağı yine ondan gelir.

Ego kendi hayatının otoritesi olmanla ilgilidir, bu sembol aynı zamanda babanı ve hayatındaki otorite figürlerini de temsil eder. Bir ülkenin yöneticileri Güneş ile temsil edilir.

Güneş haritada bulunduğu ev, etkileşimde olduğu gezegenlerle beraber senin kendini ne şekilde ortaya çıkartabileceğin, hayatın içinde nasıl konumlandıracağını anlatır. 

Güneş iyi bir konumda değilse, engelleyen açılarla zor gezegenlerle iletişim halindeyse,  yetersizlik hissi, gösteriş merakı, kibir, egoistlik, böbürlenme, kontrol etme isteği ve ne istediğinden tam emin olamama hali verir.

Astrolojide Aslan burcunun ve 5. Evin yöneticisidir.

Günü Pazar

Yön Doğu

Taşı Yakut

Madeni Altın ve bakır

Vücutta kalp,  dolaşım sistemi, vücudun sağ tarafı, beyin, gözlerden sorumludur.

Eril enerjidir.

Yang özelliktedir.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet