Akrep

akrep

Akrep Burcu

Stilize edilmiş sembolünde M şeklinde ve M’nin bir ayağından uzayan ok şekli, akrebin iki bacağını ve kuyruğunu sembolize eder. Eyleme geçtiğinde kuyruğu yani bir anlamda sahip olduğu tüm öldürücü gücüyle sonuca gider.  Akrep burcu kışın başlangıcında mahsullerin toplanıp hesapların yapıldığı, kış için hazırlıkların hızlandığı, doğanın bir anlamda öldüğü yokluğun içinden kaynakları kullanarak yeniden var olabilmenin ancak tutkuyla gerçekleşebileceğini anlatır. Akrep burcu her şey bittikten sonra başlayacak gücü bulmak için mücadele etmek gerektiği, sevdiklerini ve kendini koruyabilmek için var olan kaynakların doğru kullanılmasını simgeler. Akrep burcu bırakabilmek, kayıpların arkasından gelen kazançlar, zamanın ötesini hissedebilmek ve hayatta kalmak için sezgilerin doğru kullanmakla ilgilidir.

Yönetici gezegeni Mars ve Pluto ‘dur. 8 Evin yöneticisidir.

Sağlık Astrolojisinde mesane, prostat, cinsel organlar, kalın bağırsağın makatla beraber çıkış kısmını temsil eder.

PLUTO

Yunan mitolojisinde Hades, Roma mitolojisinde Plüton olarak anılır.  Yeraltı dünyasının, ölüler diyarının ve yeraltı zenginliklerinin efendisidir. 

1930 yılında Pluto gezegeni keşfedildiğinde Akrep burcuyla ilişkilendirilmiş ve Mars ile birlikte bu burcun yöneticisi olarak atanmıştır. Yakın döneme kadar P ve L harflerinden oluşan bir sembolü varken sonrasında maddenin haçı üzerinde ruhu temsil eden dairenin olduğu şekle geçilmiştir.

Pluto akrep burcunun temel arayışı olan güç ve güçsüzlüğün arasında gelip gitmeyi sembolize eder. Eskimiş olanın bırakmayı, bırakmanın asıl sebebinin geçerliliğini ve gücünü yitirmiş olmak olduğunu hatırlatır. Sahip olunanın gücüne odaklanmış olmaya, maddeyle olan ilişkide ruhsal gelişimin önünde engel oluşturan bağımlılıkları ve takıntı haline getirilenleri ortadan kaldırmayı hedefler.

Asıl hedefi dönüşümü gerçekleştirmektir. Onun dokunduğu noktalarda hissedilen, eskimiş bir evi kentsel dönüşüm için bir inşaat firmasına vermeye benzer. Eski tamamen yıkılır, yeni inşa edilene kadar bir süre belirsizlik ortaya çıkar.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

2 Replies to “Akrep”

  1. Sizinle donustugume gore benim pluto mun uzerinde sizin gunesiniz mi vardir acaba Meltem Hanimcigim?

    1. Benim Güneş 21 derece Balık Demet, senin Pluto muhtemelen Başak burcudur. Tam karşısında da olabilir

Comments are closed.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet