Ağustos Ayı Astrolojik Enerjisi

agustos-ayi-bu-ayin-enerjisi

Ağustos Ayı Astrolojik Enerjisi

Yaz başlayalı dün gibiydi derken ağustos ayına geldik. Yazın sıcağını daha da net hissedeceğimiz bu ayda, gökyüzü de biraz sıcak görünüyor.

Ağır hareket eden Uranüs, Pluto, Satürn ve Jüpiter gibi gezegenlerin birbirlerine yaptıkları açıların etkilerini çoğunlukla birkaç ay içinde daha net hissederiz. Bu ay Uranüs geri gitmek üzere durağanlaşacak başka bir deyişle Uranüs etkisinin bir anlamda daha da artacağının işareti diyebiliriz. Bu konuyla ilgili Uranüs Boğa burcunda seyri hakkındaki yazımı okuyabilirsiniz. Uranüs aniden gelişen olayların sorumlusudur. Mars üstü bir enerjidir. 

Güneş 22 Ağustos tarihine kadar Aslan burcunda seyrediyor. Aslan özellikleri ön planda olacak ancak bununla birlikte Jüpiter tam zıt burç olan Kova’da, Uranüs ise Boğa’da yerleşmiş durumdalar. Hepsi sabit nitelikli burçlar, bundan sebep birbirlerine kare açı yapıyorlar.

Kare açı elimizde olmayan sebeplerden yaşadığımız zorlanmaları, değişimin dış koşullardan kaynaklı olmasını anlatır.

Bu üçlünün istediği kendi alanını oluştur, paranı kazan, özgünlüğünü kabul et ve sürüden ayrıl.

Sürüden ayrıl ne demek?

Dinler Tarihi hocamın çok güzel bir ifadesi var.

‘’ Eğer bir sürüye dahilseniz güdülebilir ve istenilen yöne gidersiniz. Eğer bireysel hareket ediyorsanız istediğiniz yöne gitmekte özgür kalabilirsiniz.’’

Kalabalık nereye gidiyorsa bir durup düşünmekte fayda var.

‘’ Onun gibi olursam?’’, ‘’ O işi ben de yapabilirim.’’, ‘’ Popüler bir konuymuş ben de öğrenebilirim.’’

‘’ Benim yapabileceğim.’’, ‘’ İçimden gelen bu.’’, ‘’ Şu anda kimsenin ilgisini çekmiyor olabilir ama ben merak ediyorum.’’

Bu iki farklı yaklaşım aynı zamanda İkizler- Yay aksında süregelen tutulmaların konularını da içeriyor.

Neyi, neden merak ediyorsun?

Yaptıklarının sana ve diğerlerine ne faydası var?

Sen, sen olarak değerlisin.

Bunu hatırlamalı ve kıyaslamalarla kendimizi soktuğumuz girdaptan çıkmalıyız.

Somutlaştır. İstikrar yarat ki bereketlensin.

1 Ağustos Merkür- Güneş ile 9 derecede buluşuyor.

 İfadeler egonun tuzağından sakınılmalı. Benliğin ifade buluşu, kendini olduğun gibi ifade etmek bu enerjiyi sağlıklı kullanmaktır. Neyi düşünüyorum ve neyi ifade ediyorum? Gerçekleştiğinde sana kendini iyi hissettirecek sözlerle niyetini dillendir.

2 Ağustos tarihinde bu birleşime karşıt açı yapan Satürn, seni özünden akan niyetlerinin gerçekleşmesi için eyleme davet edebilir, sorumluluk almanı isteyebilir. Eğer sözler samimi değilse, başkalarının etkilemek, başkalarının etkisiyle ifade edilmişse zorluklarla önünü kesebilir. Satürn ciddiyet ister, sorumluluk alınmasından hoşlanır. Kova burcunda özgünlüğü ve bireysel özgürlüğü açığa çıkarmanı arzular.

4 Ağustos ve 7 Ağustos Uranüs, Güneş ve Merkür enerjilerini kare açıyla selamlıyor. Aniden yapma isteği, bir an önce olsun duygusuyla durdurulmuş hissetmek arasında bir sıkışıklık hissedebilirsin. Bu enerjinin kitlesel etkisi isyankârlığa sebep olabilecek kısıtlamalar, bastırılmışlık ya da engellenmişlik hissi yaratabilir. Bu etkiler +- 10 gün içinde ortaya çıkabilir.

11 Ağustos tarihi “İstediğim kadar ilerleyemiyorum. Düşüncelerimi ifade edemiyorum. Yakın çevremden destek göremiyorum.” diye düşündürtebilir. Düşüncelerinin sınırlarında dolaşan ve istediğin gibi olması için direten sen olabilir misin? Bir daha bakmakta fayda var.

19 Ağustos’ta sözlere dikkat diyor gökyüzü.  Detaylar, mükemmellik arayışı ve eleştirel yaklaşımlar öfke enerjisini tetikleyebilir. Bunun yerine detayları gözden geçirmek, ayrıntıların farkına varmak ve inandığın işi adanarak yapmak bu enerjiyi faydaya dönüştürebilir.

20 Ağustos ilginç bir gün. Hem Uranüs durağanlaşıyor hem de Güneş ile Jüpiter arasında karşıtlık var.  Egonun istediğini yapamaması, istediği gibi genişleyememesi hareketlerin kısıtlanmışlık hissiyle baş etmek ya da isyankâr bir tutum arasında sıkışıp kalmak söz konusu olabilir.

Aslan burcunun gölge yanı; ilgiyi üzerinde toplamak için kendi benliğinden uzaklaşmak, onaylanmak uğruna ilkelerinden vazgeçmek, önemli hissetmek, aşırı bencil, sadece kendine ve isteklerine odaklı, kendi hayran bir tutum sergilemektir.

Aslan burcunun olumlu yanı; hayata neşeyle katılmak, kendi sahnesini kurmak, başkalarının ilgisini doğal olarak kendisine çekmek, yaratıcılığını ortaya koymak, farklı olmak için çabalamadan doğal olarak karizmatik olmak, önceliklerini belirleyebilmek, keyif almak için yapmak, yaparken keyif almak.

Bu gezegen hareketlerinin kişisel hayatımıza etkilerini doğum haritasındaki ev ve gezegen yerleşimlerinden daha net anlayabiliriz.

Ağustos genel olarak yaz aylarından beklediğimiz gevşeme etkisini pek sunmaya istekli değil. İstediklerimizin olmadığını düşünmeye, engellenmiş hissetmeye ya da istediğimiz hareket alanını bulamadığımız bir etkiye sevk edebilir.

Odağımız mevcut imkanlara, kalbimizin isteklerine ve kendi yeteneklerimize yöneldiğinde ferah geçebilecek hatta yaratım enerjisinin aktifleşebileceği bir süreç olabilir.

Bir konuda kısıtlama varsa, hedefleri yenilemek, inatlaşmayı bırakmak ve yöntem değiştirmek iyi gelebilir.

Aslan ve Kova aksında bir ay yaşarken yeni ay Aslan, dolunay Kova burcunda gerçekleşiyor.

Yeni Ay

8 Ağustos 16:51 itibariyle Aslan burcunun 16. Derecesinde yeni ay doğuyor.  Uranüs yeni aya kare açıyla katılıyor. Uranüs Boğa burcunda; istikrar, ekonomik güven, elle tutulur konular, destek, huzur ve konfor alanından çıkmak için zorlayıcı, ani gelişen olayları servis etmeye hazırlanıyor. Yeni aylar tohumun toprağa girmesidir. Başlatmak istediğimiz konularda performans göstermemiz gerekir. Aslan burcunda yerleşmiş olan ay duyguları açığa çıkartmaya yardım eder, her şey ortaya çıkar. Aslan ortada olmayı, dikkat çekmeyi sever. Bu yeni ay özellikle ilişkiler, görünür olmak için risk almakla güvenli alanda kalmak arasında sıkışıklığı artırabilir. Başlamak için bitirmek gerekir. Ani gelişen olaylar, birdenbire başlayan tartışmalarda gurur duyguların bastırılmasına neden olursa, hırçınlık, gerginlik artabilir. Aslan eril bir burçtur. Gölge yanı huzursuz ve gergindir. Bu yeni ay aslanın hayattan zevk alan, eğlenen, flört eden yanlarını ve yaratıcılık enerjisini doğru kullanmak için güvenli alanın ne ifade ettiğine yeniden bakmak iyi olabilir.

Niyet Önerim

Güvendiğim Yaradan

Sevgim kaynaktan

Hayatı neşe ve huzur içinde yaşıyor

Kendi değerimi biliyorum…

Dolunay

Dolunaylar bitişleri, hasat vakti gelmiş olan emekleri, miladı dolmuş olayları, bırakılması ya da terk edilmesi gerekenleri anlatır. Bir dönemin sonuna gelinmiştir.

Kendimizi hazır hissetmediğimizde, zamanlamayı ayarlayamadığımızda ya da ne olacağını tam olarak kestiremediğimizde bırakmak, ayrılmak, sonlandırmak bizim içimizde bir tür gerginlik hissettirebilir. Eski zamanlarda insanlar dolunayı hamileliğe benzetmişlerdir. Sancı hamileliği sonlandırır ve bebeğin doğumunu müjdeler.

Bırakmakta zorlandığımız zamanlarda yeniliğin müjdeleneceğini hatırlamak iyi gelebilir.

22 Ağustos 15:03 Kova burcunun 29. Derecesinde dolunay gerçekleşiyor.  24 Temmuz tarihinde de Kova burcunda dolunay yaşamıştık. İçinde bulunduğumuz yıl kova burcunun vurgusunun oldukça yoğun olduğu bir zaman dilimi. Üstelik Ay 3. Evde ve refahta yani rahatı yerinde. Bu ev kardeşleri, kuzenleri, komşuları, gün içerisinde sıkça görüşülenleri, konuşmayı, yazmayı, merakları, günlük hayatın akışını sembolize eder.

Günlük hayatını içinden geldiği gibi yaşıyor musun? Özgür müsün? Kendini ifade ederken rahat mısın? diye soruyor.

Bu dolunayda Ay, Jüpiter ile kavuşumda kova enerjisine bir nebze daha vurgu yapıyor.  Dolayısıyla Jüpiter ile Güneş arasında da karşıtlık var. Benliğin genişlemek istediği Aslan vurgusuna itiraz var. Aslan ve Kova enerjilerini sağlıklı hale getirmek önem kazanıyor.

Bu dolunayın bırakılması için çağrı yaptığı konular; farklı görünme çabasıyla kendinden uzaklaşmak, önyargılar nedeniyle mesafeli duruşta ısrarcı olmak. Ukalalık, uçuk kaçık davranışlar sergilemek, ben sizden farklıyım tavrıyla toplumdan – topluluktan ayrışmaya çalışmak ; bununla birlikte ait olma içgüdüsüyle, dışlanma korkusuyla inanmadığı, benimsemediği kurallara boyun eğmek.

Anneye bağımlılıktan özgürleşmek, güvenlik arayışı nedeniyle uzlaşmak, ilişki bağımlılıklarından kurtulmak için çalışmalar yapılabilir.

Niyet Önerim

Bağımlılıklardan

Beni bağlayan bağlılıklarımdan

Kararsızlıklarımdan

Tereddütlerimden

İdare ederek uzlaşmaktan sevgiyle ve kolaylıkla özgürleşiyorum. Ağustos ayı yaşarken huzur bulduğumuz, her anında şükürde olduğumuz bir ay olsun. Yardımlar ve yardımcılar desteğiyle kolaylaştırsın, ne oluyorsa sevginin ışığıyla olsun.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

5 Replies to “Ağustos Ayı Astrolojik Enerjisi”

  1. Özellikle astroloji ile ilgili yazılarınızı her ay başında ve ay içerisinde ara ara tekrar okuyorum. Diğer tüm yazılarınız, emekleriniz ve hayatıma kattıklarınız için canı gönülden sevgiyle çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız sizi sevgiyle kucaklıyor sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ay diliyorum.

  2. Çok aydinlatici ve hayatımda seyreden olayların en anlaşılır özeti. Teşekkür ler. Sevgiler 🥰

  3. Sade, yalın anlayabilmem için yazılmış adeta. Çok teşekkür ediyorum. Astroloji keyfine varıyor. Gökyüzünün de bir dilini sizin yazınızla idrakine varıyorum. Emeğinize sağlık olsun. Sevgi ve saygıyla ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet