2022 Yang Su Kaplan Yılı Çin Astrolojisi Tahminleri

yang_su_kaplan_yili_feng_shui_t20_E4lZNZ

2022 Yang Su Kaplan Yılı Çin Astrolojisi Tahminleri

Bu yıl Çin astrolojisinde 1. Şubat 2022’de Yang Su Kaplan yılı başlıyor.

Çin metafiziğinde astroloji, Feng Shui ve tıp uygulamalarında yin- yang prensiplerin içinden doğduğuna inanılan 5 element sistemi, takvim uygulamalarının da temelini oluşturur.

Çin astrolojisinde doğum yılı, ayı, günü ve saatine göre kaderin 4 sütunu olarak tanımlanan bir harita çıkarılır. Elementler ve prensipler arasındaki uyum ya da çatışma tespit edilir. Buna göre de kişiye yaşayacağı kötü şans, iyi şans ve destekleyen enerjilerle ilgili tavsiyeler verilir.

Bu haritalarda bir yer bir de gök hanesi bulunur. Yer hanesi bir burçla, gök hanesi bir elementle temsil edilir. Bununla birlikte gök hanesinde yin-yang unsurlar da yer alır.

Bu yılın enerjisinde gök hanesinde yang su, yer hanesinde kaplan yer alıyor.

Kaplan burcu ağaç elementi ailesine mensuptur. Yer ve gök haneleri arasında uyum var.

Su, ağacı besler. Kaplan burcu ateşi içinde büyüten bir rahim gibidir. Bundan önceki iki yılda ateş önce toprağa girdi, sonra embriyo evresine geçti.

Şimdiyse onu doğuracak olan annesinin içinde büyüyor şeklinde düşünebiliriz.

Ateş elementi, neşe, umut, mutlulukla, iyi düşünce ve bereketle ilişkilendirilir.

Çin takvimine göre ateş elementini en son 2017 yılında yaşadık. Bir sonraki buluşmamız 2025 yılı olacak.

Sırasıyla köpek, domuz, fare ve öküz yıllarını yaşadık.

Bundan sonrasında da 2022 Yang Su Kaplan, 2023 Yin Su Tavşan, 2024 Yang Ağaç Ejderha yıllarını yaşayacağız ve ardından ateş elementinin burcu olan 2025 Yin Ağaç Yılan yılı gelecek.

Yang Su; hedefe odaklı, enerjik, akıllı ve girişimci bir yapıyı sembolize eder.

Kaplanın doğasını biraz anlarsak yılın enerjini hissedebiliriz.

Kaplan yang ağaç, yang ateş ve yang toprak unsurlarını barındıran bir bahar enerjisidir. Ateşin anası olarak kabul edilen bu burçla birlikte özlenen umut, iyi düşünce ve sıcaklığı hissetmeye başlayabiliriz. Kaplan, aynı zamanda bir seyahat yıldızıdır. Hareket etmeye teşvik eder.

BEDENDE ETKİSİ

Ağaç elementi bedende karaciğer, gözler ve safra kesesiyle ilgilidir. Ayrıca büyümeden ve beden faaliyetlerinden sorumludur. Hareket ve spor yapmaya istekli bir yılda olacağız diyebiliriz.

Gök hanesindeki su elementi böbrekler, idrar yolları ve cinsel organları temsil eder. Su gücünü ağaca aktardığı için zayıflar. Bu nedenle de su sistemini desteklemeliyiz. Ayrıca su ve ağaç toprak için zayıflatıcı etki yaratır. Toprak elementi organları olan mide, pankreas ve dalak da desteklenmesi gereken organlardır.

Kaplan içinde ateş barındırdığı için bedende kalp ve damar sistemi de risk altında olabilir.

Besin desteklerinden; Omega3, Q10, Magnezyum kullanımı önemli faydalar sağlar.

Covid- 19 ‘un bu yıl etkisini azalacağını söyleyebiliriz.

Bedende element sistemiyle ilgili -Doğanın Döngüsüyle Uyumlu Yaşamak- adlı kitabımdan destek alabilirsin.

DOĞAL OLAYLAR

Ağaç elementi rüzgarla ilgilidir. Hava olaylarında bir artış olası gibi görünüyor. Kaplan burcu da seyahat etme fırsatlarını arttıran bir etki yaratır. Rüzgarlar ve hava şartlarıyla ilgili olayların, hava ve kara kazalarının sayısının artması olasılığı ortaya çıkabilir. Bununla birlikte içinde ateş elementini barındırdığından patlamalar ve dünyanın çeşitli yerlerinde çıkacak yangınlar da gündeme gelebilir.

İŞ HAYATI

Yang Su Kaplan yılında, akademik başarı ve gelişmeler, entelektüel zekâ, bilimsel gelişmeler, seyahatle ilgili sektörleri destekleyici bir etkiye sahiptir.

Ateşi içinde taşıyan kaplan burcu bu yıl ticaret ve seyahat konularını büyüteceğe benziyor. Ağaç elementi büyüme, ilerleme ve gelişmeyle ilgilidir.

2022 Metal ve Toprak elementindeki sektörlere gelişme ve yükseliş vadediyor.

Bu yıl yükselişte olacak sektörler; bankacılık, teknoloji, araba, makine, mühendislik, güzellik ve cilt bakımı, ileri teknoloji.

Bu yıl ilerleme gösterecek sektörler; gayrimenkul, madencilik, tarım, sigortacılık, bilgisayar yazılımı, turizm sektörü, inşaat, danışmanlık, mimarlık.

Büyüme ve gelişme gösterecek sektörler; iletişim, ulaşım ve nakliye, spa, içecek, kafeler, gemicilik.

Efor göstermesi gereken sektörler; tekstil, medya, kâğıt, kitap ve dergicilik, moda, bitkisel ürünler, çevre, mobilyacılık.

Bununla birlikte; borsa, petrol, havacılık, elektrik, enerji ve restoran  gibi sektörler, para kazanmak için daha fazla efor göstermek zorunda kalabilirler.

TOPLUMSAL OLAYLAR

Bu yıl özgürce hareket etme ve değişime açık hissetmek isteğinin yanında uluslararası arenada yaşanacak gerginlikler arasında gel-git hali yaşanabilir. Pek barışçıl bir yıl olacak gibi görünmese de uzlaşmalarla, gerginliklerin atlatılacağını da söyleyebiliriz.

BİREYSEL OLAYLAR

Kaplan ve Maymun burçları birbiriyle çatışan etkiye sahiptir. İkisi de birer seyahat yıldızıdır. Hareketleri kazalara açık hale gelinmesine neden olur. Çin astrolojik haritasında yıl, ay, gün veya saat bölümünde Kaplan ve Maymun burcu olanlar için bolca yer değiştirme olacağını tahmin edebiliriz. Ev veya ofis taşınmak, iş değiştirmek, bolca seyahat etmek, medeni durumun değişmesi gibi konular gündeme gelebilir.

Çatışma enerjisini asgariye indirmek için üzerinizde domuz sembolü taşımak, geleneksel bir çözüm önerisidir.

Maymun yılında doğanların bu yıl kuzeydoğu yönüne seyahatlerini azaltmalarında ve riskli sporlardan uzak durmalarında fayda olabilir.

Haritasında Yılan burcu olanlarında domuz sembollü bir takıyı üzerlerinde taşımasında fayda var.

Köpek, At ve Domuz burçları, uyum döneminde olacaklardır.

Örnek; Maymun yılları

Metal Maymun: 1920, 1980 
Su Maymun: 1932, 1992 
Ağaç Maymun: 1944, 2004 
Ateş Maymun-: 1956, 2016 
Toprak Maymun:1968

Sonu ‘’1’’ ile biten (1971, 81, 91, 2001 vb…)  yıllarda doğanlar, Yin Metal yılında veya gününde doğanlar için koruyucu melek enerjisi aktiftir. Zorlukları kolaylıkla geçmek, korunmak için harika bir enerjiyle desteklenecekler. Ayrıca yeni projelere başlamak ve devam etmek için ihtiyaç duydukları destekleri bulmaları da oldukça kolay olacaktır.

Çin Astrolojisinde periyodlar, 60 yıllık döngüler halinde ele alınır. Buna göre baktığımızda teknolojik gelişmelerin, uzayla ilgili keşiflerin, savaş eşiğine gelen ve oradan dönen dünyanın, soğuk geçen bir kışın ve doğa olaylarının yarattığı gündeme hazırlanabiliriz.

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet