2022 Feng Shui Enerjileri – Uçan Yıldızlar

feng_shui_t20_nXZn

2022 FENG SHUİ  ENERJİLERİ – UÇAN YILDIZLAR

Feng Shui Uçan Yıldızlar ekolüne göre her yıl farklı yönlere düşen enerjiler çatışma ya da bereket getirir.

Feng Shui’ nin temel bakış açısında, hayatı kolaylaştırmak ve zorluk yaratan etkileri azaltmak esastır. İyi yıldızların geldiği yönleri doğru değerlendirmek de şansımızı arttırır. Her yıl mekanlarımızın şeklini bu sisteme göre düzenleyemeyeceğimiz için üstatların, elementlerin birbirini zayıflatma ya da güçlendirme özelliklerine uygun önerdikleri çözümleri uygularız. Genel olarak kötü enerjilerin geldiği alanlarda düzen, temizlik ve tertipli olmak, sakinliği tercih etmek ve fazla hareket yaratmamak çözümün temel prensibidir.

Güzel enerjileri arttırmak için mor, kırmızı ve turuncu renkler, mum ve lambalar ve ışık kullanılır.

Örneğin; Toprak elementinde bir yıldızı zayıflatmak için metal, güçlendirmek için ateş unsurlarını seçeriz.

Uçan Yıldızlar sembolizminde 9 adet yıldız bulunur ancak 9 uçan yıldızın temsil ettiği enerjiler sayı sembolizmiyle ilgili değildir.

9 yıldızın temsil ettiği konular ve 2022 yılında etkili olacağı yönler.

 1. Akademik başarı, destek enerjisi,
 2. Hastalık, kaza
 3. Hırsızlık, çatışma
 4. Romantizm, aşk, çocuk, seyahat, aldatma
 5. Beklenmeyen ani gelişen olaylar, değişim yaratan sorunlar 
 6. Hukuksal sorunlar, kurumlarla ilgili sorunlar,
 7. Dedikodu, skandallar
 8. Bolluk, bereket, zenginlik
 9. Uzak geleceğe aktarılan değişimler ve güzel enerjiler

Uçan Yıldızlar’ın geldiği yönlerde bir düzenleme yaparak çatışma, kötü şans enerjilerine ve engel yaratan konulara çözüm önerileri;

1 Yıldızı (Su)

 • Akademik başarı, ilerleme ve özellikle yazıyla ilgili çalışıyorsanız “1” yıldızı K( Kuzey)  yönüne denk geliyor. O bölgede çalışmak oldukça destekleyici bir enerjidir. Aynı zamanda doğru danışmanı bulmak, akademik destek bulmakla ilgili şans yıldızıdır. Kitap, tez, araştırma yazıları yazmak için doğru yön kuzey diyebiliriz. Burada yükselişi sembolize eden objeler ve metal aksesuarlar kullanabilirsiniz. Genişlemek, ilerlemek istediğiniz konularla ilgili sembolleri bu alana yerleştirebilirsiniz.  Mavi, siyah, metalik ve gri renkler uygundur.  Mor, kırmızı, turuncu, bordo renkler ise uygun değildir. 

2 Yıldızı (Toprak)

 • Hastalık ve endişeleri arttırdığına inanılan “2” yıldızı GB (Güneybatı) bu yöne, 6 metal para koyarak bu etkiyi azaltabilirsiniz. İsterseniz bu 6 metal parayı, kaya tuzu ve su bulunan bir kabın içine ya da siyah bir örtünün üstüne koyabilirsiniz. Bununla birlikte 6 metal obje de aynı görevi görür. Bir cam kabın içine kaya tuzu ve su koyarak da bu alandaki enerjileri dengeleyebilirsiniz. Gri ve beyaz renklerde paspas ya da örtü de kullanabilirsiniz. Bu alanı düzenli tutmak, depolama alanı olarak kullanılıyorsa dahi düzen sağlamak önemlidir. Bu yönde kırmızı renk, üçgen veya piramit şekiller, mum yakmak uygun değildir.

3 Yıldızı (Ağaç)

 • Çatışma, rekabet dedikodu ve hırsızlık enerjisini sembolize eden “3” yıldızı, bu yıl D (Doğu) yönüne geliyor. Kırmızı bir obje, kâğıt ya da kurdele ile çözüm yaratabilirsiniz.  Bu yönde bitki bulundurmak, yeşil ya da mavi renkler kullanmak önerilmez. Değişim yapamıyorsanız kırmızı bir objeyle ya da mum yakarak da etkiyi azaltabilir. Bu alanda ayna kullanmayın. Bu yönde iş yapıyorsanız imzaladığınız evraklara, işleri teslim ettiğiniz kişilere dikkat edilir.

4 Yıldızı (Ağaç)

 • Bu yıldız, romantizm ve eğitim alanında fırsat yıldızı olarak bilinir. “4” yıldızı ne iyi ne kötü olarak değerlendirilir. Genellikle yatak odasına geldiğinde aşk veya çocuk getireceğine inanılır ancak aldatmayla da ilişkilendirilir. Sokak kapısına “4” yıldızı geldiğinde çok seyahat nedeniyle evden uzak olacağı söylenir. Öte yandan bu yıldız kültürü arttırmak, yeni keşifler ve mevcut düzende değişiklik olarak da değerlendirilir.  Bu yıldızın etkilerini azaltmak için kırmızı ve turuncu, arttırmak için mavi renkler kullanılabilir.

5 Yıldızı (Toprak)

 • Aniden gelişen büyük değişimleri, hazırlıksız yakalanılan konuları temsil eden “5” yıldızı, merkeze geliyor. Bu alana özellikle yuvarlak ya da küre şeklinde metal bir obje, beyaz veya gri renkli bir obje, bir kabın içine tuzlu su, metal rüzgâr çanı koyarak çözüm oluşturabilirsiniz.  Şubat, Ağustos, Kasım aylarında bu enerji oldukça aktif görünüyor.

6 Yıldızı (Metal)

 • Hukuksal sorunlar, kurumsal şirketlerle ilgili sorunlar, kanunlar ve kurallarla ilgili engeller yaratan bu yıldız, bu yıl KB (Kuzeybatı) yönüne geliyor. Bu yöndeki dolap veya çekmecelerinizi düzenli tutmanız önemlidir. Bu bölgede kırmızı renk, hareketli objeler kullanmak iyi değildir. Geleneksel çözümlerde şeffaf bir vazo içine su koymak ve içine 3 bambu yerleştirmek önerilir. Yeşil, mavi, gri renkler ve 3 sayısı da etkili bir çözüm olabilir. Kırmızı renk, üçgen şekiller, mum yakmak uygun değildir.
 •  

7 Yıldızı (Metal)

 • Dedikodu, kayıplar, çatışmalar ve skandallarla ilgili en önemli yıldız olan “7”, B(Batı) yönüne geliyor. Geleneksel çözümde cam bir kabın içine 3 bambu konması tavsiye edilir. 3 sayısı veya yeşil, mavi, gri renkli bir objelerle de bu enerjiyi zayıflatabilirsiniz.  Kırmızı, turuncu, bordo renkler ve mum yakmak, üçgen şekiller önerilmez.

8 Yıldızı (Toprak)

 • Bereketi arttırdığı düşünülen “8” yıldızı, bu yıl KD (Kuzeydoğu) denk geliyor. Burada hareketli objeler, mum yakmak, kırmızı ve mor renk, harekete geçirmek istediğiniz konularla ilgili semboller kullanabilirsiniz.  Metal objeler, beyaz ve gri renkler bu enerjiyi azaltır.

9 Yıldızı (Ateş)

 • Gelecekteki bereketi temsil eden “9” yıldızı, G(Güney) yönüne geliyor. Güzel anlaşmalar, geleceği etkileyecek güzel olaylar, mutluluk ve bereketin geleceğe de etkisini temsil eden bu yıldızın geldiği yönü temiz tutun, aydınlık olması için ışık ya da mum kullanın. Aktive etmek için ağaç, çiçek ve özellikle mor menekşe, hareketli objeler, kırmızı ve mor renk, bereketin artmasını istediğiniz konularla ilgili sembolleri kullanabilirsiniz.

DESTEKLEMEYEN YÖNLER

 • Bu yıl tadilat yapmayı düşündüğün alan KD yönündeyse ertelemen daha doğru olabilir.
 • Feng Shui sisteminde bu yıl sırtını kuzey yönüne verip oturmak tavsiye edilmez.
 • GB yönüne karşı oturmak da senenin sert enerjilerine meydan okumak anlamına geldiği için önerilmez. Eğer özellikle işyerinde masanız bu yöne bakıyorsa bir koruma sembolü kullanabilirsiniz.

      Bu anlattıklarım elbette bir sistemin uygulama tavsiyeleridir. Yine de en değerli olan insanın niyetidir. Bununla birlikte hayatında bir aksama olduğunda bakman gereken yönler ve çözümlerle ilgili çözüm alternatifleri olarak düşünebilirsin. 

 Bereketimiz bol, çözümlerimiz kolay, ilerleyişimiz umut dolu olsun.

Feng Shui İle Mekan Enerjilerini İyileştirmek Atölyesi

Sosyal Medyada Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet